Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)

Autor tematu
chprzemo
800
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki
Testy na Covid

Postautor: chprzemo » piątek, 2 paź 2020, 11:15

Cześć,

Piszę info bo może jest ktoś na forum który żyje w błędzie tak jak ja i zastanawia się ile kosztuje test.

Od kilku dni jestem w grupie ryzyka zarażenia koronaswirusem, mam dość skomplikowaną sytuację w związku ze zbliżającym się terminem cesarki żony, sanepid wypina się na takich jak ja, trzeba łatwic prywatnie testy.
Dziś okazało się, ze test kosztuje 55 zł (pięćdziesiąt pięć zł), jest to test kasetkowy czy jakoś tak ale zawsze to lepsze niż niewiedza.

Do tej pory myślałem, ze to jakieś chore pieniądze, a tu okazuje się, ze każdy kto ma wątpliwości, dla siebie, bliskich i własnego spokoju może zrobić test za niewielkie pieniądze..
Ostatnio zmieniony piątek, 2 paź 2020, 11:19 przez chprzemo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

dostawa 5zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

art81
10
Załączniki
Re: Testy na Covid

Postautor: art81 » piątek, 2 paź 2020, 11:33

W tej cenie jest test na przeciwciała COVID. O tak tanim teście nie słyszałem...

rastro
1100
Załączniki

Postautor: rastro » piątek, 2 paź 2020, 11:54

Są dwa rodzaje testów... te tanie to testy serologiczne - one pokażą wynik dodatni dla osoby faktycznie chorej... a więc pewnie jak nie masz żadnych niepokojących objawów to test w większości przypadków pokaże wynik negatywny - czyli szkoda kasy. Testy wykonywane "ustawowo" to z kolei testy PCR-RT - jest to w zasadzie test genetyczny wysokiej czułości... i ten test jest drogi, wątpię czy ktoś go zrobi za mniej niż 200-500zł. Tylko że ten test również szkoda kasy, bo ten test nie stwierdza czy doszło do infekcji - w związku z czym w jego wyniku jest sporo wyników fałszywie pozytywnych. Generalnie polega on na tym że pobierany jest wymaz z gardła i nosa (ponoć jest to bardzo nieprzyjemne). I jak Cię ktoś z COVID-19 osmarkał to pewnie wynik będzie pozytywny - pomimo że do infekcji wcale nie musi dojść.

Słyszałem o pewnym zdarzeniu - może to legenda miejska, a może nie, ale źródło informacji jest całkiem wiarygodne. Mianowicie, pewna firma zatrudniała obcokrajowców... badania szły prywatnie - ale jak to w Polsce żeby nie było komplikacji to próbki poszły od jednej osoby... i z kilkunastu sześć miało wynik pozytywny ;).
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
chprzemo
800
Załączniki

Postautor: chprzemo » piątek, 2 paź 2020, 12:01

Nie mówię, ze to test 100% ale w moim przypadku (tydzień od kontaktu z chorym) już może coś pokazać. Jeśli w pracy popierdzieli się jakoś i nagle sanepid zarządzi kwarantannę Bez badania dla całego działu to mam nadzieje, ze z takim testem (Negatywnym) wpuszczą żonę za 11 dni na cesarkę.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

moszeusz
50
Załączniki

Postautor: moszeusz » piątek, 2 paź 2020, 12:04

Test za 50 zł powie Ci że albo jesteś chory od jakiegoś czasu i organizm wytworzył przeciwciała, albo przeszedłeś koronę, albo jesteś zdrowy, albo zarażony ale nie masz jeszcze przeciwciał.

rastro
1100
Załączniki

Postautor: rastro » piątek, 2 paź 2020, 12:11

chprzemo pisze:Nie mówię, ze to test 100% ale w moim przypadku (tydzień od kontaktu z chorym) już może coś pokazać.

A że tak zapytam, skoro miałeś kontakt z chorym (rozumiem że był pozytywny wynik) - to chyba zasady teraz są takie że jako osoba z kontaktem powinieneś być uziemiony na chyba 10dni. Musiał bym się popytać u źródła. Jeżeli nie masz objawów w tym czasie to tak jak by nic się nie stało. O ile mi wiadomo nie robi się testów z osobą z tak zwanego kontaktu.

@moszeusz - ten test oficjalny mówi mniej więcej to samo - a może nawet mniej. On jedynie stwierdza że gdzieś na błonie śluzowej nosa i gardła namierzyli wirusa - być może całe dwie sztuki. Ale on nie stwierdza czy faktycznie doszło do infekcji i czy jesteś chory.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 paź 2020, 12:11 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Awatar użytkownika

Dwaid
50
Krótko o sobie: :)
Ulubiony Alkohol: Każdy własnoręcznie wykonany :)
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Załączniki

Postautor: Dwaid » piątek, 2 paź 2020, 14:06

Nie 10 dni, a 5 w przypadku kontaktu. Córka szwagra w żłobie miała zainfekowaną koleżankę i teraz całą rodzinką siedzą w domu, wysłał mi nawet zdjęcie listu z sanepidu, więc info z pierwszej ręki. Co do testu, to już napisałem do tego samego szwagra jak wyglądał, bo 2 tygodnie temu miał przez 3 dni objawy grypopodobne, wiem że robił test na własną rękę za chyba 500 zł i wtedy wyszedł mu negatywny. Napiszę wieczorem jak to wyglądało, bo poprosiłem go by mi opisał z czego mu brali wymaz, jak pobierali itp.

Edytuję teraz, bo szybko odpisał:
www.diagnostyka.pl, kosztował 499 pln.
Dostał voucher, podjechał samochodem i ustawił się w kolejce, jak dojedzie się do strefy "kosmitów", to podaje się dane i nr. vouchera.
Wymaz pobierają patyczkiem o długości 30 cm, 15 sekund memlają w nosie i po 14 godzinach są wyniki online. Tak to przynajmniej wygląda w Krakowie, ale pewnie w całej Polsce jest podobnie.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 paź 2020, 14:11 przez Dwaid, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
chprzemo
800
Załączniki

Postautor: chprzemo » piątek, 2 paź 2020, 14:26

@ rastro. Kontakt miałem pośredni. Człowiek w pracy X jest w jednym pokoju z człowiekiem Y, X i jego żona maja pozytywne wyniki ‚panstwowe’, ja z człowiekiem Y spędziłem cały czwartek w pracy w jednym pokoju (tak wyjątkowo się złożyło). Od momentu otrzymania wyników badań X jesteśmy na HomeOffice, od czwartku (Tydzień temu) nie miałem kontaktu z XiY wiec ryzyko jest małe. Poza tym nie mam żadnych objawów choroby.

Firma ani sanepid nie chcą mi wykonać testów, żona ma na 13go umówioną cesarkę, liczę na to, ze jeśli jestem chory to będziemy objęci kwarantanna 10 dni Od dziś czyli do 12go października, poza tym chce spokojnie spotkać się z mamą i rodzeństwem, jeśli za 55 zł mogę mieć choć cień nadziei, ze cesarka się odbędzie i będę mógł normalnie funkcjonować to dlaczego nie?

Poza tym sanepid zebrał wywiad od chorego i osób pracujących w jednym pokoju, nikt nie nałożył na mnie kwarantanny wiec mogę chodzić po ulicach i na upartego olać to ryzyko:)

Awatar użytkownika

drgranatt
1100
Ulubiony Alkohol: Niemirof Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Załączniki

Postautor: drgranatt » piątek, 2 paź 2020, 14:27

chprzemo pisze:...Od kilku dni jestem w grupie ryzyka zarażenia koronaswirusem, mam dość skomplikowaną sytuację w związku ze zbliżającym się terminem cesarki żony, sanepid wypina się na takich jak ja, trzeba łatwic prywatnie testy...
Żeby nie okazać się wścibskim to grzecznie zapytam i jeśli nie chcesz to nie musisz odpowiadać. Czy musi być cesarka?
Jeśli nie ma takiej konieczności to warto aby dziecko przyszło na świat drogą natury. Jednocześnie życzę szczęśliwego porodu i zdrowia dla mamy i dziecka. :ok:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"

http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Autor tematu
chprzemo
800
Załączniki

Postautor: chprzemo » piątek, 2 paź 2020, 14:33

Pierwsza była cesarka bo Michał od razu akcentował gdzie ma to wszystko i ułożył się ‚dupką na swiat’, drugie mogło by być naturalnie ale jest ryzyko powikłań- minęły dwa lata i z tego co mówiła babka prowadząca to jeszcze za krótki okres żeby nie było ryzyka z bliznami po cięciach z pierwszej cesarki przy wyczerpującym porodzie naturalnym.

Awatar użytkownika

drgranatt
1100
Ulubiony Alkohol: Niemirof Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Załączniki

Postautor: drgranatt » piątek, 2 paź 2020, 14:38

Jeśli chodzi o testy na świrusa to u nas w 3-city są gratis. Co do porodu to nie będę zabierał głosu bo są mądrzejsi ode mnie. Wiem tylko jedno, że dla przyszłego zdrowia dziecka ważne jest aby przyszło na świat naturalnie ale względy medyczne tu decydują i nic na to nie poradzimy :bezradny:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"

http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

rastro
1100
Załączniki

Postautor: rastro » piątek, 2 paź 2020, 14:50

Swoją drogą, skoro jest ustalony termin porodu i pewnie skierowanie... to szpital powinien zrobić testy we własnym zakresie... chociaż faktycznie raczej tylko żonie. Przynajmniej w mim przypadku tak było, że mieliśmy umówiony zabieg planowy w związku z czym konieczna była wizyta chwilę wcześniej właśnie na pobranie próbki do testów.

Skoro to cesarka, to raczej nie mam mowy o porodzie rodzinnym...
Ostatnio zmieniony piątek, 2 paź 2020, 14:51 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
- Terry Pratchett

Awatar użytkownika

radius
6000
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: radius » piątek, 2 paź 2020, 14:58

Do poduszki... ;)
CDC i FDA przyznają w swoich aktach, że tak zwane „testy SARS-CoV-2 RT-PCR” nie nadają się do diagnozy SARS-CoV-2.
(CDC Centers for Disease Control and Prevention, CDC – agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej), (FDA Agencja Żywności i Leków USA)
Na przykład w pliku „CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel” z 30 marca 2020 r. Jest napisane:
“Wykrycie wirusowego RNA może nie wskazywać na obecność zakaźnego wirusa lub że 2019-nCoV jest przyczyną objawów klinicznych ”
I dalej;
"Ten test nie może wykluczyć chorób wywołanych przez inne patogeny bakteryjne lub wirusowe ”.
I na koniec FDA przyznaje:
“pozytywne wyniki […] nie wykluczają infekcji bakteryjnej lub koinfekcji innymi wirusami. Wykryty czynnik może nie być ostateczną przyczyną choroby ”.
Co ciekawe, w instrukcjach obsługi testów PCR można również przeczytać, że nie są one przeznaczone jako testy diagnostyczne, jak np. w instrukcjach Altona Diagnostics i Creative Diagnostics *
Cytując inną instrukcję, w ogłoszeniu o produkcie LightMix Modular Assays wyprodukowanym przez TIB Molbiol – które zostały opracowane przy użyciu Corman et al. protokół – a rozpowszechniany przez Roche możemy przeczytać:
“Te testy nie są przeznaczone do stosowania jako pomoc w diagnostyce zakażenia koronawirusem”
oraz:
“Tylko do użytku badawczego. Nie do użytku w procedurach diagnostycznych.”
Niewątpliwie ostateczny wzrost śmiertelności jest spowodowany terapią i środkami blokującymi, podczas gdy statystyki zgonów COVID-19 obejmują również pacjentów, którzy zmarli na różne choroby, przedefiniowane jako COVID-19 tylko z powodu „pozytywnego” wyniku testu, którego wartość nie mogła być bardziej wątpliwa.
*Creative Diagnostics, SARS-CoV-2 Coronavirus Multiplex RT-qPCR Kit
Źródło:
https://off-guardian.org/2020/06/27/covid19-pcr-tests-are-scientifically-meaningless/?fbclid=IwAR3G6Fuq8C-8XW7szL43scbKOYFx78irq52A6ZQCRdZmPMWiHTqD_2jv4Zo
SPIRITUS FLAT UBI VULT

bociann2
400
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Załączniki

Postautor: bociann2 » piątek, 2 paź 2020, 15:17

Radius, wcześnie chodzisz spać

A tak poważnie, to pocieszające jest to, że, było nie bylo, rządowa agencja jest w stanie wydać obiektywną opinię.
To co dalej, to już, niestety, czysta polityka

Awatar użytkownika

radius
6000
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Załączniki

Postautor: radius » piątek, 2 paź 2020, 16:52

bociann2 pisze:Radius, wcześnie chodzisz spać :)

Ja śpię jak niemowlę, co 4 godziny :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

bociann2
400
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Załączniki

Postautor: bociann2 » piątek, 2 paź 2020, 16:56

Zazdraszczam. Nie ma to jak być prawdziwie wolnym, w sensie freedom oczywiście...

Awatar użytkownika

nemeto
200
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Załączniki

Postautor: nemeto » piątek, 2 paź 2020, 17:16

To ja powiem tak. Moja LP miała cesarskie 19.08 (miał być naturalny, ale okazało się, że syn prawie 5kg ma) oczywiście przed porodem robiony kasetkowy (taki wymóg przed położeniem kobiety na porodówkę). Opinia pielęgniarek o tym teście (cytuję): nic nie wart, szansa, że pokaże 50/50 - ale trzeba zrobić bo wymagają ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 2 paź 2020, 17:18 przez nemeto, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
chprzemo
800
Załączniki

Postautor: chprzemo » piątek, 2 paź 2020, 18:52

Pewnie nikogo to specjalnie nie zainteresuje ale ja i żona mamy wynik negatywny:)

Co do cesarki to nie wiem, może zrobią test we własnym zakresie, zobaczymy.

Porody rodzinne w Płocku odwołane w tym tygodniu, jeszcze żyliśmy nadzieją, ze zobacze młodego, a tu dupa... Najgorsze, ze nie można być po porodzie, pamietam jak wyglądała i funkcjonowała moja żona na II dobę po cesarce...

Awatar użytkownika

ludwinkb
100
Krótko o sobie: Jestem :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's, własny.
Załączniki

Postautor: ludwinkb » piątek, 2 paź 2020, 19:24

To wszystko zależy od szpitala jakie robią testy. Kasetkowy nic nie wart, robią bo muszą. Miałem robiony przed przyjęciem do szpitala, za mną był facet któremu robili miesiąc wcześniej i wtedy wyszedł mu pozytywny tylko dlatego że miał jakąś tam chorobę. Ten dokładniejszy wyszedł mu negatywny.
O tym że właścicielka firmy zatrudniała ukraińców i "zrobiła" im testy, do których wymaz był pobrany od niej to prawda. Połowa dodatni i połowa negatyw :klaszcze:
Zdrowego potomka życzę.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 paź 2020, 20:38 przez ludwinkb, łącznie zmieniany 1 raz.

rastro
1100
Załączniki

Postautor: rastro » piątek, 2 paź 2020, 20:17

No właśnie tutaj wersję się różnią... raz słyszę 50/50 innym razem że 20-30% pozytywnych. Ponoć sprawa przeciwko labowi ma trafić do sądu.
- Terry Pratchett

Wróć do „Po Godzinach”