Znaleziono 8 wyników

autor: stillness
niedziela, 24 maja 2020, 16:58
Forum: Miody Pitne
Temat: Trójniak bardzo wolno pracuje
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9910

Re: Trójniak bardzo wolno pracuje

Witam, chcialem sie pochwalic co ostatecznie z tego wyszlo, minely juz prawie 3 lata i przyszedl czas na degustajce :) Zapach bardzo przyjemny, delikatny, owocowy. W smaku bardzo delikatny, lekko kwaskowy, pozostawia leciutko gorzkawy posmak - byc moze to przez te wszystkie przeboje na poczatku. Ogo...
autor: stillness
sobota, 9 gru 2017, 14:40
Forum: Miody Pitne
Temat: Trójniak bardzo wolno pracuje
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9910

Re: Trójniak bardzo wolno pracuje

Postanowiłem napisać co nieco jak wyglądają postępy z moim miodem (może się komuś przyda) 07.09 z rana zacząłem pracę nad matką - stopniowo dopełniałem ją nastawem z miodem w coraz większych ilościach 08.09 dopełniłem butelkę z MD do 1l, wieczorem wlałem ją do balona i mocno wszystko napowietrzyłem....
autor: stillness
czwartek, 7 wrz 2017, 22:31
Forum: Miody Pitne
Temat: Trójniak bardzo wolno pracuje
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9910

Re: Trójniak bardzo wolno pracuje

Do wczoraj pH zwiększyło się do 3.6 (dodałem jeszcze później resztkę węglanu). Teraz czekam na MD. Czy ta szczypta pożywki którą MD dostała na samym początku wystarczy by po dodaniu MD do nastawu zeszło o te 4-5 jednostek?
autor: stillness
wtorek, 5 wrz 2017, 18:25
Forum: Miody Pitne
Temat: Trójniak bardzo wolno pracuje
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9910

Re: Trójniak bardzo wolno pracuje

W międzyczasie czekając na Twoją odpowiedź zmierzyłem kwasowość (10,5g zakładając, że mamy do czynienia z kwasem cytrynowym) a następnie dodałem 11g węglanu wapnia (którego dodanie wg instrukcji z opakowania powinno obniżyć w ciągu 24h kwasowość o 1g/l dla każdych 6-7g węglanu) - nie chciałem przekr...
autor: stillness
poniedziałek, 4 wrz 2017, 19:36
Forum: Miody Pitne
Temat: Trójniak bardzo wolno pracuje
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9910

Re: Trójniak bardzo wolno pracuje

Tak wychodziłoby 2.9-3.0.
autor: stillness
niedziela, 3 wrz 2017, 12:37
Forum: Miody Pitne
Temat: Trójniak bardzo wolno pracuje
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9910

Re: Trójniak bardzo wolno pracuje

@inblue, kwasek dodawałem wg. książki Jana Cieślaka. Zmierzyłem aktualne pH dwoma paskami, ten z większą przedziałką (1-12) wskazał tak w okolicach 3.Ten dokładniejszy z przedziałką 2.8 - 4.0 wskazał 2.8. Więc wygląda na to że trochę za kwaśno. Zastanawiam się co będzie korzystniejsze dla miodu, czy...
autor: stillness
czwartek, 31 sie 2017, 16:56
Forum: Miody Pitne
Temat: Trójniak bardzo wolno pracuje
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9910

Re: Trójniak bardzo wolno pracuje

Minął dokładnie tydzień od ostatniego pomiaru, jest 32 BLG.
autor: stillness
poniedziałek, 28 sie 2017, 18:59
Forum: Miody Pitne
Temat: Trójniak bardzo wolno pracuje
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9910

Trójniak bardzo wolno pracuje

Wszystkim witam i od razu o radę pytam :) Nastawiłem swój pierwszy miód - trójniak. Na początku odszumianie miodu, w międzyczasie robiła się matka drożdżowa (Johannisberg). Po ostygnięciu wszystkiego do temperatury pokojowej dosyć mocno napowietrzyłem miód wlewając go do baniaka (na 10L brzeczki dod...

Wyszukiwanie zaawansowane