Znaleziono 12 wyników

autor: Stepheck
niedziela, 22 gru 2013, 16:07
Forum: Aspekty Estetyczne
Temat: Wszystko co oko ucieszy - etykiety, butelki, zdobienie.
Odpowiedzi: 426
Odsłony: 238495

Re: Wszystko co oko ucieszy - etykiety, butelki, zdobienie.

Dzięki za uwagę. Poprawię się ;)
Przyznam, że na początku może "razi", ale pod koniec flaszki w ogóle nie przeszkadza ;P...
autor: Stepheck
niedziela, 22 gru 2013, 16:05
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Pierwsza produkcja pot-still'a by Stepheck - oceńcie
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 8695

Re: Pierwsza produkcja pot-still'a by Stepheck - oceńcie

Tak, tak. Wężyki do odbioru i łączenie deflegmator-chłodnica są silikonowe. PVS stosuje tylko i wyłącznie do wody. ;)
autor: Stepheck
niedziela, 22 gru 2013, 14:06
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Pierwsza produkcja pot-still'a by Stepheck - oceńcie
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 8695

Re: Pierwsza produkcja pot-still'a by Stepheck - oceńcie

Witam. Chciałem pokazać sprzęt w wersji finalnej (myślę, że tak mogę powiedzieć). Względem pierwotnej wersji zrobiłem dwie najważniejsze zmiany: 1. Zastąpiłem odstojniki deflegmatorem z wypełnieniem miedzianym, 2. Zamknąłem układ chłodzenia (bańka 25l, pompka zęzowa, chłodnica z golfa II) Poniżej po...
autor: Stepheck
niedziela, 22 gru 2013, 13:37
Forum: Aspekty Estetyczne
Temat: Wszystko co oko ucieszy - etykiety, butelki, zdobienie.
Odpowiedzi: 426
Odsłony: 238495

Re: Wszystko co oko ucieszy - etykiety, butelki, zdobienie.

Witam Brać Psotników.
Chciałem się z Wami podzielić tym, co przy pomocy mojej Lepszej Połowy udało mi się zrobić, żeby nie tylko smakowało, ale i oko cieszyło.
Jak Wam się podoba?
flaszki.jpg
Witam Kolegów Psotników.

Pozdrawiam
autor: Stepheck
niedziela, 20 paź 2013, 11:33
Forum: Chłodzenie
Temat: Pompa do zamkniętego układu chłodzenia
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 21963

Re: Pompa do zamkniętego układu chłodzenia

Witam! Koledzy, chciałem się z Wami podzielić tym jak finalnie zamknąłem układ chłodzenia. Otóż zainstalowałem tę pompkę zęzową, o którą się pytałem (stwierdziłem, że skoro już ją zamówiłem to trzeba ją wykorzystać) mając w rezerwie znalezioną w magicznej piwniczce teściowej pompę z pralki ;). Pompk...
autor: Stepheck
niedziela, 28 lip 2013, 13:35
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 567688

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

Panowie, proszę o pomoc. Jestem nowicjuszem. Szukam odpowiedzi na moje wątpliwości kolejny dzień, przeczytałem ogrom wpisów (choć z pewnoscią o drugie tyle za mało), dlatego liczę na Waszą dobroć. Do rzeczy! Właśnie chodzi mi nastaw z papierówek (po przepuszczeniu przez sokowirówkę otrzymałem ok. 23...
autor: Stepheck
piątek, 26 lip 2013, 10:22
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Pierwsza produkcja pot-still'a by Stepheck - oceńcie
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 8695

Re: Pierwsza produkcja pot-still'a by Stepheck - oceńcie

Koledzy proszę o jeszcze jedną radę. Chciałbym zanim skończy mi chodzić nastaw z jabłek wykonać taki deflegmator, podpowiedzcie czy biorąc pod uwagę gabaryt mojego sprzętu rura fi30 i długości 80cm wystarczy? Z góry dzięki... Pozdrawiam
autor: Stepheck
niedziela, 21 lip 2013, 18:49
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Pierwsza produkcja pot-still'a by Stepheck - oceńcie
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 8695

Re: Pierwsza produkcja pot-still'a by Stepheck - oceńcie

Ocieplałem, bo gdzieś wyczytałem, że powinno się również izolować odstojniki, a nie?
autor: Stepheck
niedziela, 21 lip 2013, 08:58
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Pierwsza produkcja pot-still'a by Stepheck - oceńcie
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 8695

Pierwsza produkcja pot-still'a by Stepheck - oceńcie

Witam serdecznie. Chciałem się podzielić z Bracią Psotników moim pierwszym, prostym lecz wykonanym niemal w całości przeze mnie pot-still'em (również dzięki pomocy kilku dobrych ludzi). Sprzęt wykonałem, by utrzymać tradycję mojego pradziadka, dziadka i ojca, który ostatnio przy wręczaniu księżycówk...
autor: Stepheck
czwartek, 4 lip 2013, 09:11
Forum: Chłodzenie
Temat: Pompa do zamkniętego układu chłodzenia
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 21963

Re: Pompa do zamkniętego układu chłodzenia

Pewnie gdybym zastosował jakąś lepsza pompkę fontannową byłoby OK, ale teścik robiłem z tego, co miałem na ogrodzie u teściowej (malutka fontanienka a nie oczko wodne) stąd jak ustawiłem miskę z wodą na podłodze a chłodzenie na stole to już nie było ciekawie. Ta pompka podnosi do metra. Zamówiłem tę...
autor: Stepheck
środa, 3 lip 2013, 22:39
Forum: Chłodzenie
Temat: Pompa do zamkniętego układu chłodzenia
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 21963

Re: Pompa do zamkniętego układu chłodzenia

panta_rei, kombinowałem z różnymi wydajnościami (od pompy basenowej, najtańszej fontannowej po akwariową), jedynie nie próbowałem właśnie takiej małej pompy zanurzeniowej... Próbowałem tzn podłączałem węże, które mam do pompki i do wiadra. Wyszło, że basenowa to zdecydowanie za mocna, fontannowa i a...
autor: Stepheck
środa, 3 lip 2013, 07:03
Forum: Chłodzenie
Temat: Pompa do zamkniętego układu chłodzenia
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 21963

Pompa do zamkniętego układu chłodzenia

Witam serdecznie. To mój pierwszy wpis. Długo szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie . Jestem na etapie wykończenia mojego pierwszego, małego zestawu (kocioł na ok. 12l wsadu). Chciałbym zrobić zamknięty układ chłodzenia z pompką wody w wiadrze lub wanience (w zależności od potrzeby). Proszę ...

Wyszukiwanie zaawansowane