Znaleziono 4 wyniki

autor: Sortirus
czwartek, 13 maja 2021, 00:59
Forum: Cydr
Temat: Cydr - zakażenie?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 9121

Re: Cydr - zakażenie?

Na wstępie chciałbym przeprosić wszystkich którzy chceli pomóc - z racji że jestem niecierpliwy i przede wszystkim POCZĄTKUJÀCY - postanowiłem otworzyć fermentator. Wrzątkiem "zdezynfekowałem" chochlę Następnie z wierzchu zebrałem resztki tej "infekcji", z dna z 10 razy chochlą z...
autor: Sortirus
wtorek, 11 maja 2021, 19:47
Forum: Cydr
Temat: Cydr - zakażenie?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 9121

Re: Cydr - zakażenie?

Jestem początkującym i leniwym cydrownikiem, dlatego póki co w wiaderku nastawione i sok zagęszczony zamiast jabłek :P. Brak miejsca i czasu na bardziej ambitne zabawy, na to przyjdzie czas za rok-dwa. Dzięki za wszystkie rady, poczekam i zobaczymy co się wydarzy ;)
autor: Sortirus
poniedziałek, 10 maja 2021, 20:35
Forum: Cydr
Temat: Cydr - zakażenie?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 9121

Re: Cydr - zakażenie?

Data ważności to 07.2021, czysty sok zagęszczony, w składzie tylko i wyłącznie sok. Dzisiaj spróbowałem, jest lekki smak smak zepsucia, tak jakby jedno opakowanie tego soku było zepsute, ale nie jest aż tak tragicznie. Pytanie, czy da radę zniwelować ten lekki posmak zepsucia jakoś? Wylewać szkoda, ...
autor: Sortirus
sobota, 8 maja 2021, 16:14
Forum: Cydr
Temat: Cydr - zakażenie?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 9121

Cydr - zakażenie?

Witam drogich forumowiczów, jestem dość nowy w robieniu cydru, mianowicie po pierwszej, na szczęście udanej partii. Wstawiłem drugą partię trochę inaczej, mianowicie: - 5kg soku zagęszczonego Purena - pożywka i drożdże cidre strong Pojemnik w pierwszej partii zdezynfekowałem najpierw nadwęglanem sod...

Wyszukiwanie zaawansowane