Znaleziono 4 wyniki

autor: Snuffer
czwartek, 19 mar 2009, 10:16
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Zacier zepsuty przypadkowym dodatkiem pirosiarczynu sodu.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3901

Re: Zacier z pirosiarczynu...

Wiem, że zabrzmi to nieprawdopodobnie ale posiadam wiedzę na temat zastosowań pirosiarczanu. Rzecz w tym, iż torebek w pudełku było jak psów i po prostu nastąpiła wesoła pomyłka i pomieszanie torebek.
autor: Snuffer
czwartek, 19 mar 2009, 10:13
Forum: Bimbrownia
Temat: Polskie pędzenie...
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6564

Re: Polskie pędzenie...

Dziękuję bardzo kolegom za uprzejme wypowiedzi. Osobiście miałem koncepcję wypędzenia jak najczystszego spirytusu - bezsmakowego - i dopiero na jego bazie wesołe cudowanie i robienie wódeczek i napitków różnej maści. Tak więc pomyślałem, że wypędzenie z cukru będzie najprostszą i najbardziej oczywis...
autor: Snuffer
środa, 18 mar 2009, 13:55
Forum: Bimbrownia
Temat: Polskie pędzenie...
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6564

Polskie pędzenie...

Bimbrownik ze mnie żaden (na razie - szybko sie poprawię jak tu dłużej na forum posiedzę, aparatura już jedzie a baniaki z zacierem czekają) niemniej upierdliwie chodzi mi po głowie pewna myśl i pomyślałem, że mądrzejszych się tu zapytam aby mnie oświecili. Przepisów na zacier mamy w naszym pięknym ...
autor: Snuffer
środa, 18 mar 2009, 13:32
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Zacier zepsuty przypadkowym dodatkiem pirosiarczynu sodu.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3901

Zacier zepsuty przypadkowym dodatkiem pirosiarczynu sodu.

Witam Szanownych Kolegów i nisko się kłaniam, Nastawiliśmy z kolegą trzy baniaki zacieru - każdy inny. Najfajniejszy wyszedł nam z pirosiarczanem sodu. Robicie tak: wszystko normalnie, woda, cukier, drożdże i zamiast pożywki walicie torebkę pirosiarczynu. Efekt murowany. 6 kilo cukru w baniaku i cał...

Wyszukiwanie zaawansowane