Znaleziono 4 wyniki

autor: skywatcher
sobota, 17 lis 2018, 10:06
Forum: Miody Pitne
Temat: Wolnofermentujący miód
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 10786

Re: Wolnofermentujący miód

Ok, wczoraj zlałem miód znad osadu. Odeszło jakieś 2 litry mułu. Co do samego miodu, jest mocniejszy niż ostatnio i delikatnie gazowany. Blg wynosi około 5-6 stopni. Zatem chyba juz nie będzie pracował. Dla pewności poczekam jeszcze 3-4 tygodnie i ponowie pomiar blg. Jeśli będzie na tym samym poziom...
autor: skywatcher
czwartek, 8 lis 2018, 22:58
Forum: Miody Pitne
Temat: Wolnofermentujący miód
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 10786

Re: Wolnofermentujący miód

Miód powoli pracuje. Będę miał okazję zlać go po raz pierwszy za jakiś tydzień, przy okazji zmierzę też blg i dam znać. Niestety nie mam jak ocenić czy trzeba już go zlewać czy nie. Balon stoi w koszu wypchanym sianem i nie widać ile osadu zgromadziło się na dnie :D Zastanawia mnie natomiast jedna r...
autor: skywatcher
sobota, 13 paź 2018, 00:15
Forum: Miody Pitne
Temat: Wolnofermentujący miód
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 10786

Re: Wolnofermentujący miód

@Drożdż_Goerge - dzięki za rady. Dopiero dzisiaj zmierzyłem blg. Jeśli wszystko zrobiłem poprawnie, to wychodzi jakieś 11,8. Całkowity czas fermentacji na dzień dzisiejszy to 4 tygodnie. Posiłkowałem się tematem: https://alkohole-domowe.com/forum/prawidlowe-blg-t15438.html zgodnie z informacjami tu ...
autor: skywatcher
niedziela, 7 paź 2018, 09:52
Forum: Miody Pitne
Temat: Wolnofermentujący miód
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 10786

Wolnofermentujący miód

Cześć wszystkim! Jestem nowy na tym forum. Niedawno nastawiłem swój pierwszy miód. Jest tego dużo bo aż 45 litrów, więc szkoda żeby coś poszło nie tak :D Korzystałem z przepisu na miód sycony, trójniak. Użyty miód to miód wielokwiatowy. Brzeczkę nastawiłem 16.09 (trzy tygodnie temu). Matkę drożdżową...

Wyszukiwanie zaawansowane