Różne strony moralności i religijności

Dział, w którym znajdują się różne "napromieniowane ;) wiedzą" tematy.
online
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy

Post autor: radius »

Posypuję głowę popiołem i zmieniam tytuł tematu :czytaj:
Myślę, że to uspokoi nastroje i pozwoli na dalszą, kulturalną i merytoryczną dyskusję :scratch:
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 sty 2022, 12:51 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Moralność wg Drupiego

Post autor: rozrywek »

Drupi pisze:Co do praw policji to nie są moje prawa TYLKO ICH PRAWA.
Nie prawa, a obowiązki.
Uważasz że każdy Policjant może każdego uderzyć, a według ciebie skatować?

ROTA ŚLUBOWANIA
Zgodnie z art. 27 pkt. 1 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji, przed podjęciem służby policjant składa ślubowanie według następującej roty:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję:

służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny,

strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.

Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej,

przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych.

Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."


No cóż, twoja interpretacja prawa, pozwolenie na bicie ludzi to.....pilne przestrzeganie prawa.



.

Art. 58. [Podstawowe obowiązki policjanta]
1.
Policjant jest obowiązany dochować obowiązków wynikających z roty złożonego ślubowania.
2.
Policjant obowiązany jest odmówić wykonania rozkazu lub polecenia przełożonego, a także polecenia prokuratora, organu administracji państwowej lub samorządu terytorialnego, jeśli wykonanie rozkazu lub polecenia łączyłoby się z popełnieniem przestępstwa.


To teraz mnie posłuchaj:

Telewizja publiczna powinna być dotowana z pieniędzy abonentów!!!
Nie rządu!!!

A kościół powinien być opodatkowany jak wszyscy co mają przychód!!!
Bierzesz za pogrzeb, wystaw rachunek i płać podatek jak inni!!!

Takie jest moje stanowisko.

Prawo równe dla wszystkich, bo wszyscy mamy być równi.

A każdy czy pracujący w urzędzie czy właściciel sadu czy innej plantacji też powinien płacić podatki.
Czy lekarz, posiadający prywatną praktykę. Bierze kasę, to niech płaci podatek od tego.
I taksówkarz i inny zarabiający ba czarno.


Każdy powinien wystawiać rachunek i go księgować.

I wtedy by państwo funkcjonowało normalnie, a nie jak teraz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Moralność wg Drupiego

Post autor: rastro »

Skir pisze:Trochę qrna emaptii.
Oczywiście, że nie tylko nawet jeżeli ktoś założy taki temat to się nie obrażę jak dziecko. Ale autor tematu zmienił tytuł... to krok w dobrą stronę. Pamiętajmy też że fochy na tym forum zdarzały się już wcześniej również w wykonaniu innych łącznie z czasowym zawieszaniem konta itp. Tego typu zachowania są niezwykle toksyczne nie ważne czy w tutaj na forum czy gdzieś w życiu prywatnym.
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 sty 2022, 13:01 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Moralność wg Drupiego

Post autor: rastro »

rozrywek pisze: Telewizja publiczna powinna być dotowana z pieniędzy abonentów!!!
Nie rządu!!!
No przecież jest... rząd nie ma pieniędzy, on tylko zarządza kasą, którą wpłacamy do budżetu w postaci wszelkiej maści podatków. Tyle tylko że poza dotacjami rząd powinien dać pewną wolność dziennikarzom żeby mogli być możliwie obiektywni. Akurat w naszej obecnej TVP najbardziej brakuje jakiegokolwiek obiektywizmu.
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 sty 2022, 13:04 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

Autor posypał swoją głowę popiołem, to ja garść wezmę, i też sobie sypnę.
Ale wyrażę swoją opinię:

Nie przeszkadza mi Ateizm, jechowi, katolicy, araby, murzyni, czy sjuksy mądlące się do Manitou.

Jeśli mi nie wchodzą w drogę.
Bo ja nie chcę nikomu ani zakazywać ani nakazywać, ani wiary, ani przekonań.

Jestem Buddystą, a mam żonę Amiszkę, taką w śmiesznym czepku.

To jej czepek, a moje pomarańczowe szaty.
I wara każdemu od nas.

Tak jak mi wara od tego czy nosi turban, pejsy, krzyżyk na piersi czy ma na głowie Irokeza.
Albo glany. Jego stopy i jego buty, gwoździ mu nie wbiję.

Tylko daj mi żyć moim życiem.

Oto moje postrzeganie religii i moralności.

Nie łamię prawa...to . . Odejdź w pokoju.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 105 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: nemeto »

Może włożę kij w mrowisko, ale co mi tam.
Cytuję całego posta świadomie.
radius pisze:Posypuję głowę popiołem i zmieniam tytuł tematu :czytaj:
Myślę, że to uspokoi nastroje i pozwoli na dalszą, kulturalną i merytoryczną dyskusję :scratch:
Z całym szacunkiem, ale mnie to nie przekonało. Może dlatego, że w dzisiejszej rzeczywistości bardzo często widać takie postępowanie.
Ja widzę to tak. Jesteśmy dorosłymi osobami którzy widzą konsekwencję swoich czynów.
Dla mnie wyglądało to tak: poprzesuwałeś posty między tematami, pewnie coś tutaj pokasowałeś (Drupi widnieje jako autor tematu) i nadałeś taki, a nie inny tytuł mając jakiś swój cel. Widząc, że jednak nasza reakcja jest inna od oczekiwanej i w Twoim kierunku idzie fala krytyki nagle posypujesz głowę popiołem i mamy się zachowywać jakby nic się nie stało. Mamy spokojnie dyskutować w wątku, który został zredagowany (nie jest to ten sam temat w tej samej formie).
Pewnie takie zachowania u białego bym olał, no ale zielony kolor nie tylko do czegoś upoważnia, ale też zobowiązuje. Może czas zrzucić zielony kolor?

A co do fochow (i czasowego zawieszania konta) na forum, były oczywiście. Tylko nie przypominam sobie takiej akcji z kolorem zielonym w roli głównej.

niebieski-n2
50
Posty: 98
Rejestracja: czwartek, 11 paź 2018, 21:35
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: niebieski-n2 »

Jeszcze raz napiszę. Radius wydaje Ci się, że jak masz trochę władzy, to możesz zakładać prowokacyjne tematy nie związane z tematyką forum i niepotrzebne tutaj do niczego i potem w nich dowolnie mieszać i manipulować? To oznacza, że masz problem z sobą przede wszystkim.
Jak typowy strażnik miejski, za głupi do policji, za mądry do ochroniarzy, ale trochę władzy dostał i mu się wydaje, że jest wszechmogący. Tym bardziej mu się tak wydaje im bardziej w szkole szturchali go patykami i kanapki zabierali.
Jeśli jest tu administrator jakiś to powinien zrobić z Tobą porządek kolego, bo niszczysz to miejsce, do którego ludzie zaglądają o destylatach poczytać
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: kiwitom23 »

Dajcie spokój ludzie... mamy Nowy 2022 Rok, a Wy go zaczynacie od awantury. To może ja zacznę, Kolego @drupi nie zgadzam się nawet w 1% z twoimi poglądami, obraziłeś mnie kilka razy, ale to JA CIEBIĘ przepraszam, jeżeli poczułeś się urażony jakimkolwiek moim wpisem. Nie było to moją intencją, starałem się dyskutować na argumenty. Na pewno nie zmienię poglądów, ale rozumiem że ty masz inne, z którymi się nie zgadzam i nigdy nie zgodzę, ale masz do nich pełne prawo. Mało tego, jak będziesz miał fajne jabłka to daj znać, chętnie kupię od ciebie.
Wyluzujmy Panowie z jednej Polski zrobili dwie i to teraz dokładnie widać, nie dajmy się podzielić szubrawcom....
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

Zgodnie z tytułem tematu:
Moralność i religia.

Minifelieton


Otóż gdzie zaczyna się religia to kończy się moralność. Dojdziemy do tego zaraz.

Od genezy.
Wierzenia, ludzie pierwszy, pierwotni z różnych stron świata.
Każdy w coś wierzył, eskimos w duchy przodków, indianin z Indiany w Manitou, murzynek Bambo w drzewa, a Australijczyk w wiatr, Hindus w reikarnację, a Inkowie w słońce.

I było na świecie fajnie, dopoki nie pojawił się kapłan w Egipcie, szaman u Czejenów, papież w europie, i starszy rady w Azji.
Wykorzystanie tych wierzeń, szerzenie zabobonu.
No i korzyści płynące z ciemnoty.
Szaman chce bizona, ksiądz dziesięcinę, a wódz Eskimosów wieloryba.

Zabobony to tylko umiejętne sterowanie ciemnotą i strachem.

I zaczęli strachem, tak strachem i PIEKŁEM.

W różnej postaci oczywiście.
Piekło ma też różne wyobrażenia zgodnie z daną kulturą.
U nas jest ogień i smoła, w Afryce susza i głód, w Egipcie burza piaskowa.

Tak właśnie wyglądał koniec moralności.
Daj ofiarę na ręce kapłana to nie będzie burzy, a jak przyszła powódź? Cóź, dawałeś za mało, to twoja wina.

Kapłani rządzili Egiptem i budowali piramidy nie faraon, a uczony był tylko w tych czasach, i to na całym świecie.

Musisz dać właśnie kapłanowi, a on dopiero przekaże to bogu, jakkolwiek by się nie nazywał.

Inkowie wyszli na tym najgorzej, nie dało się sterować słońcem i ludzmi, to trzeba było wyciąć populację w pień....ale najpierw napełnić złotem komnatę.

Dla Inków złoto nie było pieniądzem, a symbolem słońca, nie nadawało się na broń, ponieważ za miękkie, ale było wieczne, nie rdzewiało, butwiało i pokrywało patyną.

W Egipcie arcykapłani korzystali z nauki.
Powieść Faraon i słynne zaciemnienie słońca, jest i fikcją literacką ale i wspaniałym przykładem pierwowzoru propagandy i sterowania ludzmi.

Przecież jak wzeszło słońce to nagle trzeba składać ofiary.
Tylko komu bogu Ra czy kapłanom?
Wiadomo że kapłanom.

Chrześciaństwo tutaj najbardziej upadło moralnie.
Zdecydowanie.
Chory ozdrowiał to nam daj, w podzięce..
A ten co stracił nogę, kuleję, ma garba, czy niedowidzi?

Składaj ofiarę, obiecujemy ci że w Niebie będziesz chodził, widział i wyprostowany, bez garba przed bogiem staniesz.

A upadli najniżej, dlaczego?
Bo z tymi co się nie zgadzali to mieczen, na stos i w ogóle eksterminacja, zamknąć komuś usta jak najprościej?
Przekonywać, rozmawiać?
Nie!!!. Obciąć język.

Każda religia, w zasadzie, genezie powstania była dobra, czy na Kamczatce, czy Antarktydzie.

Dopóki nie przyszedł człowiek i to zniszczył.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Izzo
50
Posty: 50
Rejestracja: środa, 20 paź 2021, 18:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Izzo »

Że Wy macie tyle czasu na takie zbyteczne pier**lenie w gównianych tematach... :)
Byśta coś dobrego ugotowali, a nie cenne minuty i godziny marnujcie :)
Nikt manifestu nawiązującego do tematyki forum nie stworzy?

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Wojtek5 »

Gdy zaczyna się temat religii kończą się zazwyczaj dobre relacje, a nawet całe znajomości.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

niebieski-n2
50
Posty: 98
Rejestracja: czwartek, 11 paź 2018, 21:35
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: niebieski-n2 »

I jeszcze jedno. Nie jestem ani pisiorem, ani katolem oszołomem. Poglądami na pewno mi bliżej do kolegi Radiusa, ale on tu nie jest trybunem ludowym tylko została mu powierzona funkcja moderatora, a robi krecią robotę dla tego forum.
Są odpowiednie miejsca w sieci, wystarczy się tam udać i pisać do porzygu, jak ktoś ma czasu tyle. Tylko tam na równi z innymi userami, nie można dowolnie edytować, modyfikować, kasować.
Na wszystko jest czas i miejsce, poza tym niezależnie od poglądów religijno-politycznych, warto być przede wszystkim przyzwoitym.
A ten to jakby prowadził forum o nadżerkach w pochwie, to by zakładał głupkowate tematy służące jątrzeniu i kłótniom z których nic nie wynika, zwłaszcza dla forum i dla ludzi którzy tu szukają wiedzy w konkretnych tematach.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1414
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 124 razy
Kontakt:
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: mtx »

Izzo pisze:Nikt manifestu nawiązującego do tematyki forum nie stworzy?
Stworzył, stworzył - na początku powstania tego portalu :)
Proszę: https://alkohole-domowe.com/info/inform ... ifest.html
Awatar użytkownika

Izzo
50
Posty: 50
Rejestracja: środa, 20 paź 2021, 18:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Izzo »

Jeszcze się aż tak nie zagłębiłem we wszystkie zakamarki tutejszej dzielnicy domowych destylerów :D

spiker1974
50
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2020, 09:15
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: spiker1974 »

Moi znajomi rodzeni bracia którzy całe życie byli jak jeden, o nic się nie kłócili teraz warczą do siebie o politykę. Strach ich razem zaprosić na imprezę.

Tu potwierdzę kraj podzielony jak nigdy pis-po, anty szczepionko-wcy ci co się zaszczepili, ortodoksi kościelni i umiarkowani a ateiści. Świadomy czy nie świadoma polityka starej rzymskiej, a może i starszej maksym dziel i rządź.

Z tak podzielonym społeczeństwem można zrobić wszystko, to co wywoływało zamieszki i protesty, teraz przechodzi na zasadzie mnie to nie obchodzi, a że im dowalą to jeszcze lepiej.

Nie szanujemy cudzych poglądów choćby były najbardziej pokręcone, a czasem życie pokaże że to oni mieli rację i byli bliżej prawdy a może myliłyśmy się obydwaj.
Bądźmy bardziej otwarci i szanujmy się.
Gdyby wszyscy byli tacy sami i mieli te same poglądy, jak by było nudno.
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: zielonka »

tematy służące jątrzeniu i kłótniom z których nic nie wynika,
Oj wynika wynika. Poznajemy się trochę bliżej i mam nadzieję wzajemnie uczymy. Zgadzam się po części z krytyką jak dotyka radiusa ale też nie zgadzam z tym że trzeba zrezygnować z wypowiadania się. Jak ktoś szuka info o nalewkach to wpisuje nalewki a nie moralność. Nie wiem czy temat został zmieniony i połatany tylko przez moderatora bez zapytania Drupiego czy jemu odpowiada być autorem takiego tematu. Mam nadzieję że jednak uzgodnione w innym wypadku to trochę lipa. Ale jak już jest to rozmawiajmy. Jak chcecie koledzy scalić te dwie połówki kraju jeśli odwrócimy się od siebie lub zamilkniemy ? Gdzie jak nie przy hobbystycznym miłym zajęciu łagodniejemy najbardziej ?

Nasz naród jak lawa
z wierzchu sucha i twarda
brzydka i plugawa
lecz wewnętrznego ognia
sto lat nie wyziębi
plwajmy na tę skorupę
i zstąpmy do głębi.
Ognia nam życzę na nowy trudny rok bo zarówno gaz jak prąd nam potwornie zdrożał a czerwony tfu metal i KO megapotwornie.
W każdym razie ja z ciekawością czytam nawet te drastyczne posty- choćby po to by poznać DLACZEGO inni myślą to co myślą.
Zabieranie głosu po ty powiedzieć że nie mam nic do powiedzenia wydaje mi się bezpotrzebnym zaśmiecaniem. A to że na forum są równi i równiejsi to niestety bolesna ale jednak prawda- Jak zresztą wszędzie. Niedawno na innym niepolitycznym forum dostałem bana na kwartał za użycie określenia "mądry inaczej". To u nas tamten mod miałby używanie do końca życia. A przecież nie odbieram tego forum jako mocno awanturnego. Polemika nie wódka nie musi być całkiem zimna
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 sty 2022, 21:47 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rastro »

zielonka pisze:Jak chcecie koledzy scalić te dwie połówki kraju jeśli odwrócimy się od siebie lub zamilkniemy?
No właśnie, gdzie mamy dojść jak każdy strzeli focha... zatrzymamy się w miejscu. Ja tam też jestem zdania że należy rozmawiać, ale też uważam, że wszelkiej maści radykalizm należy zwalczać w zarodku. Zwalczać, to nie znaczy żeby ich bić zamykać czy palić na stosie, zwyczajnie należy pokazać, że ne trzeba być a nawet nie wolno radykałem - niestety część sceny politycznej nakręca radykalizm - bo takimi zaślepionymi radykałami najłatwiej sterować. Pewnie zamiast zwalczać, lepszym określeniem było by potępiać.
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 sty 2022, 22:03 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: kiwitom23 »

Żeby to się tylko nie zakończyło jak tutsi i hutu....
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

rastro pisze:
No właśnie, gdzie mamy dojść jak każdy strzeli focha... zatrzymamy się w miejscu. Ja tam też jestem zdania że należy rozmawiać, ale też uważam, że wszelkiej maści radykalizm należy zwalczać w zarodku. Zwalczać, to nie znaczy żeby ich bić zamykać czy palić na stosie, zwyczajnie należy pokazać, że ne trzeba być a nawet nie wolno radykałem - niestety część sceny politycznej nakręca radykalizm - bo takimi zaślepionymi radykałami najłatwiej sterować. Pewnie zamiast zwalczać, lepszym określeniem było by potępiać.
Zgadzam się.
Ja w swoim drobnym minifelietonie wykazałem, że wszystkie religie prowadzą do tego samego, oraz że przesłania i założenia początkowe były inne.
Tylko radykalizm i zaślepienie to zmienia, i to ogromnie.

Pokaże ten temat również prawdziwą stronę tego jak potrafimy szanować siebie nawzajem.

A do czego właśnie doprowadzają władze religijne?

Wierzący ale niepraktykujący.

Pytanie, dlaczego jak wierzysz to nie praktykujesz?
W co wątpisz? Jak to zmienić?
Co robimy źle?
Dlaczego od nas odchodzisz?

Agnostyk, Ateista, jest teraz bardziej bliski mojemu sercu, niż dewot, zaślepieniec, fanatyk, najgorsza kumulacja jaka może być to zaślepiony fanatyk.

Ten temat naprawdę to wykaże, nasz szacunek do innych, i ich poglądów.

A że jesteśmy dorośli to potrafimy o tym rozmawiać.

I rozmawiajmy, nie ubliżając sobie.

Ja bym chętnie usiadł przy wigilijnym stole ze wszystkimi, porozmawiał.

Tylko nie krytykowałbym Muzyłmanina za to że odchodzi się stołu bo się musi pomodlić.
Pop nie czapiałby się tych dzielących opłatkiem.
Praktykujący Katolik, nie czepiał by się tych co jedzą mięso. Ponieważ jest wielki post. Czy Piątek.
Wymarzona wieczerza wigilijna.

A teraz moja wiara:
Ja wierzę, że tutaj obecni potrafią się szanować nawzajem, rozmawiać.

Wierzę również w to że człowiek jest dobry, i ludzi dobrej woli jest więcej. :respect:
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
online
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: radius »

Szanowni adwersarze i krytykanci. Jutro rano odniosę się do waszych zarzutów i krytyki mojej decyzji o założeniu tego tematu, a dzisiaj polecam wszystkim a w szczególności kol. D..., obejrzenie sobie pierwszej części z cyklu trzech reportaży "Kanada pachnąca cierpieniem" - pt. Dzieci nie tego Boga. Można go znaleźć w sieci na TVN24 GO.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rastro »

No panie... TVN24 - tfu tfu tfu przeca to szatańskie narzędzie - fuj jak możesz :o :o
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: kiwitom23 »

"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

A ja nie życzę sobie kasowania tematu, ponieważ możemy rozmawiać.
Oto Moja prawda:
Minifelieton część druga

Księże, bądź Judaszem

Kościół by zyskał więcej UCZCIWOŚCIĄ.

Zdobył by niesamowite rzesze wiernych, zapełnił ławki kościoła właśnie uczciwością.

Gdyby przełożony danego księdza podejrzanego o molestowanie sam poszedł do prokuratury, zyskałby.

Gdyby rozliczył daną osobę z datków na dach, a nie tylko, zbierajmy i zbierajmy, zyskałby.

Gdyby sam trzymał się zasad które głosi, twardą, stanowczą ręką, zyskałby.

Gdyby piętnował innych księży za złe zachowanie, zyskałby.

Gdyby żył skromnie, nie głodował, ale nie obnosił się złotem, emanował zbędnym bogactwem, zyskały.

Gdyby chodząc po kolędzie powiedział:
"Ja kopert nue biorę, jak chcesz dać datek przynieś do kościoła"
Zyskałby.
Więcej otwartych drzwi przy następnej kolędzie.

Finalnie, gdyby czynił SAM tylko dobro, piętnował zło od środka, zyskałby najwięcej.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Skir »

Po pierwsze odróżnijmy religijność od wiary.
Napisałem, że sporo księży to ateiści. Dlaczego?
Byłem wczoraj w kościele. Pogrzeb był. Ksiądz machnął msze w trochę ponad pół godziny. Pewne modlitwy szły chyba na czas. Kazanie: 5 minut. To była celebracja? Jaki był jego stosunek do sensu wypowiadanych słów?
Nie rozumiem różańca. DLA MNIE nie widzę sensu, ale może za głupi jestem. Może kiedyś do tego dojrzeje? Ale w mojej parafii farnej, przed mszą, ksiądz z wiernymi odmawia różaniec. 'Ojcze nasz" na jednym wydechu! Bije rekordy. To ma być osoba wierząca?
Proboszcz starał się o dofinasowanie - ok. 100 tyś. Remont części zabytkowej kościoła. Po kilku miesiącach problem. Mówię mu, że jak nie okaże faktury na całość, jak w umowie, to musi zwrócić. A on, że mu facet renowacje robił na prawie 300 tyś bez faktury, bo to taniej. Zbaraniałem. Po pierwsze: oszustwo. Oszustwo wobec państwa, ale oszustwo. Nie moralne zachowanie. Po drugie: kuria nie wymaga wykazania się faktur i innych dokumentów z takich kwot? Gotówka z ręki do ręki? Szok.
W tym samym kościele: nie został odczytany list biskupów przepraszający za przypadki pedofilii w Kościele.
Na grobach (cmentarz parafialny) poprzyklejane karteczki "Uwaga! Grób nieopłacony".
Jeszcze sto lat temu do zakonu trafiali ludzie, którzy kierowali się tylko jednym: zapewnienie wiktu i opierunku. Można poczytać w starych aktach klasztornych za co wyrzucano ich z zakonu.
Jak to jest: w średniowieczu Kościół skupiał się przede wszystkim na działaniu dobroczynnym: ubodzy, szpitale itp. Jest miejsce, gdzie ksiądz przyszedł do OPS i spytał jak może pomóc?
W akademiku mieszkałem z chłopakami z pedagogiki specjalnej. Zrezygnowali z seminarium przed święceniami. Spokojni, wierzący (żegnali się przed jedzeniem) ludzie. Dlaczego zrezygnowali? Nigdy o tym nie mówili.
I love the smell of bimber in the morning.
online
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: radius »

Najpierw odniosę się do postów kolegów krytykantów a potem napiszę kilka słów wyjaśnienia.
nemeto pisze:Widząc, że jednak nasza reakcja jest inna od oczekiwanej i w Twoim kierunku idzie fala krytyki nagle posypujesz głowę popiołem i mamy się zachowywać jakby nic się nie stało.
Zrozumiałem swój błąd, pokajałem się i nie mam zamiaru robić tego w każdym kolejnym poście.
nemeto pisze:Drupi widnieje jako autor tematu
Tak, bo system, po wydzieleniu postów do nowego tematu, z automatu narzuca autora pierwszego posta jako autora tematu. Więc nie było to żadną moją intencją i było całkowicie niezamierzone.
nemeto pisze: Mamy spokojnie dyskutować w wątku, który został zredagowany
Został wydzielony z tematów, wg niektórych zbyt politycznych, które zostały zamknięte, abyście mogli dalej dyskutować.
niebieski-n2 pisze: Radius wydaje Ci się, że jak masz trochę władzy, to możesz zakładać prowokacyjne tematy nie związane z tematyką forum
Nie związany z tematyką forum, jest cały dział "Po godzinach" , "Radioaktywne" więc... :?
niebieski-n2 pisze: i niepotrzebne tutaj do niczego i potem w nich dowolnie mieszać i manipulować?
Może jednak potrzebne? Nie mieszam i nie manipuluję, ale o tym napiszę poniżej :czytaj:
niebieski-n2 pisze:Jeśli jest tu administrator jakiś to powinien zrobić z Tobą porządek kolego, bo niszczysz to miejsce, do którego ludzie zaglądają o destylatach poczytać
I jak zapewne zauważyłeś, nie tylko o destylatach ;) Nieskromnie też zauważę, że trochę wniosłem na to forum, w przeciwieństwie do ciebie ;)
niebieski-n2 pisze:A ten [radius] to jakby prowadził forum o nadżerkach w pochwie, to by zakładał głupkowate tematy służące jątrzeniu i kłótniom z których nic nie wynika, zwłaszcza dla forum i dla ludzi którzy tu szukają wiedzy w konkretnych tematach.
Jeśli szukasz wiedzy w konkretnych tematach, to sobie wejdź w taki temat. Jest ich multum na forum. A jak już ochłoniesz i zaczniesz trzeźwo myśleć, to przeczytaj co napisałem poniżej.

Przez 10 lat obecności na forum a jako moderator niewiele mniej, stroniłem od polityki i przestrzegałem Regulaminu w tym względzie, ale nie mogłem zmilczeć w sytuacji gdy zagrożona została, szeroko rozumiana wolność.
Założyłem więc temat "Wolność wyboru" mając nadzieję na zrozumienie mojej intencji i kulturalną dyskusję bez personalnych wycieczek, bo przecież powinno nas to zjednoczyć a nie poróżnić. Gdy zaczniemy chować głowy w piasek i interesować nas będzie tylko jak wyprodukować bimber niezajeżdżający drożdżami, ktoś zacznie za nas decydować, którą telewizję możemy oglądać, jaką religię wyznawać, co czytać i co wolno pisać w internecie. Niektórzy jednak nie zrozumieli o co chodzi i zaczęła się mniej kulturalna a co raz bardziej "polityczna" przepychanka, pokłosiem której był mój Manifest. Mój, bo taki był pierwotny tytuł, zmieniony przez Admina.
Nie oczekiwałem komentarzy, bo manifestów raczej się nie komentuje, ale wkroczył kol. D... ze swoim "każdy ma to, na co zasłużył" (nota bene ni z gruchy ni z pietruchy) i zaczęła się kolejna przepychanka.
Wtedy do akcji wkroczył Admin i poprosił mnie o uporządkowanie i w ogóle o zrobienie czegoś aby skończyć z polityką i kłótniami.
Zamknąłem więc oba tematy a następnie wydzieliłem posty, które zaczęły trącić światopoglądem i przeniosłem do nowego tematu, aby tam można było dalej pisać. Fakt, użyłem niefortunnego tytułu. Chyba pod wpływem postów kol. D.... Jeśli poczuł się urażony, w tym miejscu, publicznie go przepraszam.
I jeszcze jedno. Nic nie zmanipulowałem, jak mi się to zarzuca, posty zostawiłem w takiej formie jak zostały napisane. Usunąłem tylko mój post, gzie napisałem o usunięciu posta Drupiego, jego post odnoszący się bezpośrednio do mojego o usunięciu cyt. "możesz usunąć moje posty" oraz post kl. Izzo o manifeście spirytystycznym. nie mający nic wspólnego z moim manifestem. Tyle i tylko tyle.
To wszystko co miałem do powiedzenia.
P.S.
Jeżeli chcecie (nemeto, niebieski-n2) być adwokatami kol. D... to przeczytajcie jeszcze raz jego posty a potem chętnie z wami podyskutuję :piwo:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

andras
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 16 lip 2012, 09:38
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: andras »

Po co takie tematy ? religijne , polityczne , żeby skłucić ludzi . Przecież to forum Alkohole Domowe a nie religijne :(

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rastro »

Ale to dział pozwalający na zakładanie swobodniejszych tematów. Nikt tu się nie kłóci, wymiana poglądów i dyskusje o nich nie są kłótnią aż do czasu kiedy ktoś nie wpadnie na pomysł żeby radykalizować swoje poglądy, nie mając argumentu na ich poparcie... zaczyna brnąć w dziwne wypowiedzi typu "spłoniesz w piekle, bo się ze mną nie zgadzasz"
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2595
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: jakis1234 »

Radius, wszystko w porządku i ładnie to wyjaśniłeś.
Sądzę, że dobrze się stało, że posprzątałeś wątek jednocześnie zostawiając możliwość dalszej dyskusji.
Mam tylko jedno zastrzeżenie - nie powinieneś tak zrobić, że Drupi stał się autorem tematu.
Moim zdaniem coś takiego bez uzgodnienia z daną osobą nie jest w porządku.
nemeto pisze:
Drupi widnieje jako autor tematu
Tak, bo system, po wydzieleniu postów do nowego tematu, z automatu narzuca autora pierwszego posta jako autora tematu. Więc nie było to żadną moją intencją i było całkowicie niezamierzone.
To mnie nie przekonuje.
Wystarczyło napisać pierwszy post od siebie, czy też zacząć od swojego posta, kopiując inne, tak żebyś Ty był autorem.
Ja bym się wkurzył, gdyby to mnie dotyczyło.
Drupi na szczęście sobie odpuścił i mam nadzieję, że teraz będzie już tylko merytoryczna dyskusja.
Masz rację, że nie możemy być obojętni wobec tego co się dzieje wokół, tyle że musimy być razem.
Możemy mieć różne poglądy, ale chamstwu, pazerności i głupocie władzy trzeba się przeciwstawiać wspólnie.
Jedyne czego boi się władza, to powszechny, silny sprzeciw - mieliśmy już tego przykłady.
Za dobrze pamiętam socjalizm i nie chcę, żeby coś w tym stylu wróciło i to tym razem z naszego wyboru.
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 sty 2022, 10:12 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2595
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: jakis1234 »

andras pisze:Po co takie tematy ? religijne , polityczne , żeby skłucić ludzi . Przecież to forum Alkohole Domowe a nie religijne :(
Nie po to, żeby skłócić, tylko po to, żeby poznać poglądy innych i dyskutować z poszanowaniem zdania każdego.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Skir »

jakis1234 pisze: Za dobrze pamiętam socjalizm i nie chcę, żeby coś w tym stylu wróciło i to tym razem z naszego wyboru.
To qrna już wróciło!
Komunistyczna arogancja i bezczelność! Ale wtedy mieliśmy przynajmniej zjednoczoną i inteligentną opozycję. A dziś? TAKĄ SAMĄ bandę po drugiej stronie. Jeżeli opozycja dopuszcza do siebie skrajne, fanatyczne lewactwo, opiera się nadal na skompromitowanych działaczach, nie potrafi wskazać nowej jakości, to znów będę musiał wybierać tzw. mniejsze zło. I nie będzie nim socjalistyczny PiS.
Mam wrażenie, że dla polityków opozycji, bycie w opozycji jest wygodne. Jest kasa, która w miarę starcza, więc po co bardziej się starać? Walczyć o władzę? Po co? Po jej zdobyciu trzeba będzie ten socjalizm ukrócić - a to spotka się z protestem neo homo sovieticus - okazu wyhodowanego przez PiS.
Sorry, że po za tematem, ale im bardziej wchodzę w tzw Polski bezwŁad, tym bardziej mam dość.
I love the smell of bimber in the morning.
online
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: radius »

jakis1234 pisze:Mam tylko jedno zastrzeżenie - nie powinieneś tak zrobić, że Drupi stał się autorem tematu. Wystarczyło napisać pierwszy post od siebie, czy też zacząć od swojego postu, kopiując inne, tak żebyś Ty był autorem.
Masz rację. Kol. D... już nie jest autorem tematu, tylko ja ;) Jeszcze raz powtórzę. Nie było to intencjonalne, raczej niedopatrzenie z mojej strony. Dawno nie wydzielałem postów do nowego tematu, więc zapomniałem, że tak się stanie :oops:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

@rastro.
Jak będą cię palić w piekle, to wpadnę z gaśnicą. :ok:

No i oczywiście z zimnym piwkiem, bo się zgrzałeś. :punk:

Ten temat panie Andreas, pokazuje że możemy rozmawiać i to bez kłótni.

Proszę, opowiedz historię prawdziwą, księdza, co zrobił coś dobrego dla bliźnich, a wszyscy go pochwalą, gwarantuję...tymczasem

radius, ten reportaż z Kanady powinien obejżeć cały świat, w tvp, po dzienniku.
A odszkodowania wypłacone przez rząd Kanadyjski? Konfiskata mienia winnym i odszkodowania od tych co wiedzieli i nie zareagowali.

Zmowa milczenia to zmowa, a ja jak widzę że ktoś maltretuje dziecko, a ja nie reaguję, odwracam głowę i zamykam drzwi na klucz?
To powinny dwie głowy spaść, i jego i moja, a w mojej dupie klucz, a w jego drzwi, obydwa na sztorc.

@Skir.
Ja mam serdecznych kolegów dwóch, co byli w seminarium i zrezygnowali.
Są bardzo głęboko wierzący dalej, nie odwrócili się od boga, a od kościoła.

I jeden z nich zapytany przeze mnie, dlaczego odeszłeś?
Odpowiedział:
" mi nic nie zrobili bo bym się nie dał, ale to co widziałem..
Teraz ma rodzinę, a przy okazji jest doskonałym gitarzystą, bluesowym głównie.

A drugi z seminarzystów powiedział mi tak:
Adam, ja słyszałem tę rozmowę, oni ustalali kto z naszego poboru się komu podoba, jak świeże mięso, w Legii. I kto kim się zajmie.
I robili sobie jaja i opowiadali kto z czego się spowiadał!.

Ja stamtąd nie odeszłem, ja spierdzielałem, i całą nic w zimnie czekałem na pociąg.

Jakby dobry reporter dotarł do tych wielu co opuścili seminaria, oraz jakby zechcieli powiedzieć prawdę, to by się zaczęlo.


A w następnym poście opowiem wam o tych w koloratkach którzy nie są źli.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Izzo
50
Posty: 50
Rejestracja: środa, 20 paź 2021, 18:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Izzo »

Ludziska drodzy...
Jasnowidzem nie jestem, ale zwykle trafnie przewiduję następujące po sobie wydarzenia.
Forum jest o tematyce głównie alkoholowej. Sporo jest materiałów dotyczących nielegalnego wytwarzania i przetwarzania nielegalnie wytworzonego.
O co mi chodzi.
Znaleźć się tu może przypadkiem (lub nie) użytkownik zatrudniony w organach Nam nieprzychylnych, aczkolwiek tolerujących proceder, zważywszy na jego potencjalnie niewielką skalę.
Pojawia się tu jednak temat nawiązujący do polityki, co może sprowokować pewne osoby do działania.
Wiecie, chęć awansu, aspiracje polityczne itd...
Więc póki cicho siedzimy tu w tym zacnym gronie i poruszamy mniej groźne tematy...
Są inne fora, gdzie można swobodnie komentować otaczającą Nas rzeczywistość. Na PW przesyłamy linki, zapraszamy tam i dyskutujemy bez "większych" konsekwencji...
Mówię Wam. Mącenie kradzionym kijem w czyimś stawie może kosztować wiele.
online
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: radius »

rozrywek pisze:radius, ten reportaż z Kanady powinien obejżeć cały świat, w tvp, po dzienniku.
Niestety, z różnych powodów, nie wszyscy będą chcieli subskrybować ten kanał, ale może będzie powtórka w (niezależnej) telewizji :D
W każdym razie jeszcze dwie części cyklu czekają na emisję. Czekam i ja :mrgreen:
Fakty tam przedstawione przerażają a porównując treść reportażu do treści przedstawionych w reportażu braci Sekielskich, to jak "Teksańska masakra piłą mechaniczną" do bajki "Jaś i Małgosia".
Kościół katolicki to nie tylko zakłamanie, fałsz i przestępstwa seksualne, ale organizacja o charakterze mafijnym.
Dla chcących dowiedzieć się ciekawych rzeczy, m. innymi o powiązaniach Watykanu z mafią i kulisach śmierci JP I (Albino Luciani), polecam książkę Davida Yallopa "W imieniu Boga?"
książka.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rastro »

Izzo pisze: Pojawia się tu jednak temat nawiązujący do polityki, co może sprowokować pewne osoby do działania.
Wiecie, chęć awansu, aspiracje polityczne itd...
Więc póki cicho siedzimy tu w tym zacnym gronie i poruszamy mniej groźne tematy...
Są inne fora, gdzie można swobodnie komentować otaczającą Nas rzeczywistość. Na PW przesyłamy linki, zapraszamy tam i dyskutujemy bez "większych" konsekwencji...
Mówię Wam. Mącenie kradzionym kijem w czyimś stawie może kosztować wiele.
Do czasu, kiedy personalnie nikt nie zwyzywaj jakiegoś politycznego celebrytę raczej możemy sobie spokojnie i o tych tematach dyskutować. Jeżeli będą chcieli się do kogoś dobrać to się dobiorą... zresztą nawet w wiodącym temacie tylko dyskutujemy - jestem przekonany że nikt nie pała się tutaj żadnym nielegalnym procederem... a prezentowany tutaj sprzęt jest w sam raz do dekoracji salonu osoby interesującej się gorzelnictwem.

Byli tacy co opowiadali jak wykupują cukier w promocjach na tony... ale oni albo już posiedli wiedzę i nie udzielają się na forum albo ktoś zweryfikował po co im tona cukru na miesiąc skoro nie prowadzą cukierni.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Skir »

Publicznie oświadczam, że moja wiedza na temat rektyfikacji jest czysto teoretyczna, a niektóre moje wpisy są tylko wolną, literacką formą wyrazu. Posiadany sprzęt nie jest pełny i posiadam go jedynie w celach kolekcjonerskich, czekając na zapowiadana zmianę prawa, które umożliwi destylację na własne potrzeby.
Wszelkie alkohole znajdujące się moim posiadaniu pochodzą z legalnych zakupów u nielegalnych producentów (niestety już ich nie pamiętam) co jest legalne.
A po za tym: system mi się podoba i jestem zadowolony z działań rządu Zjednoczonej Prawicy (kiedyś to był Rząd RP). Niczego mi więcej nie potrzeba i godzę się na kolejne kradzieże, o przepraszam, regulacje podatkowe dotyczące zarobionych przeze mnie pieniędzy.
Obiecuję oglądać TVP i wypieram się innych stacji. Nawet TVP Regionalnej, bo może być nie dość czysta ideowo.
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2595
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: jakis1234 »

:hahaha: :klaszcze:
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Izzo
50
Posty: 50
Rejestracja: środa, 20 paź 2021, 18:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Izzo »

Ale wiecie, że Im te Wasze oświadczenia to powiewają :)
Coś jak swego czasu z oświadczeniami na FB dotyczącymi praw własności zamieszczanych tam treści. Akceptujesz regulamin, to Twojej osobiste późniejsze deklaracje są nieistotne.
Dziesięciu będzie dyskutować, wyrażać swoją opinię, a się wezmą i przetrzepią wszystkich aktywnych...

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rastro »

Ale wesz, że nielegalna jest sama destylacja oraz handel - ale żeby mogli naskoczyć to muszą Cię nakryć na gorącym uczynku - lub w inny sposób dowieść, że doszło do naruszenia prawa (dlatego warto, żeby sąsiedzi nie widzieli jak ten specyfik powstaje - bo nawet najlepszy wcześniej czy później chlapnie). Oczywiście czasem w mediach pojawiają się informacje o kolejnym zamkniętym producencie z puszczy ;) ale tam zaciery są w x kadziach po set litrów... i zwykle również jest obecna znacząca ilość produktu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 sty 2022, 13:34 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
online
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: radius »

Ja dodatkowo oświadczam, że wszystko co do tej pory napisałem na tym forum, napisałem w stanie pomroczności jasnej i nie biorę za to żadnej odpowiedzialności :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radioaktywne”