Znaleziono 4 wyniki

autor: qqku
czwartek, 17 lip 2014, 21:46
Forum: Wina Owocowe
Temat: Pierwsze wino (z wiśni) i problem z ilością soku? Co dolać
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 3519

Re: Pierwsze wino (z wiśni) i problem z ilością soku? Co dolać

Cukromierz miałem, ale wczoraj pobiłem. Mam zamówiony i czekam na niego.

Co do Gąsiora 1, to po zmierzeniu miałem 15 Blg.

Niestety potrzebna pomoc. Co zrobić, jak dodałem dzisiaj rano do wiśni część moszczu z gąsiora 2 i niestety nie pracuje.
Mam drożdże Bayanus, dodawać?
autor: qqku
czwartek, 17 lip 2014, 00:41
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - prośba o porady
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 21812

Re: Pierwsze wino (z wiśni) i problem z ilością soku? Co dolać

Powracam z kilkoma pytaniami :) Więc mój stary moszcz składający się z: 3,7L soku z wiśni 1L+1kg syropu cukrowego 200ml z drożdży 1L przy zalaniu owoców Daje nam teraz ok 3,7+1,62L+0,2L+1L = 6,5L w tej chwili powinien iść na 12,5% Do jednego gosiorka zlałem 4,5L poczekam aż drożdze przerobią cukier ...
autor: qqku
poniedziałek, 14 lip 2014, 23:19
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - prośba o porady
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 21812

Re: Pierwsze wino (z wiśni) i problem z ilością soku? Co dolać

Dobra niech to ogarnę. Kupuje (jak się uda) wiśnie i robię wszystko jak za 1 razem? Tzn. 1. Wiśnie myjemy (usuwamy wszystkie szypułki) w dużej ilości wody. 2. Drylujemy. 3. Wrzucamy do pojemnika fermentacyjnego. Miażdzymy np. rękoma! dodać pirosiarczyn potasu (ok. 1g /10kg owoców). 4. Dodać ok. 1 L ...
autor: qqku
poniedziałek, 14 lip 2014, 22:05
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - prośba o porady
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 21812

Pierwsze wino (z wiśni) i problem z ilością soku? Co dolać

Witam. Jestem nowy więc witam wszystkich :) Od razu do rzeczy bo nie wiem co teraz. Przeczytałem dużo wątków na forum i miałem wszystko zaplanowane jak zrobię swoje pierwsze wino wg. waszych porad. Wszystko pięknie się w pojemniku fermentacyjnym kotłowało (dolałem do 9kg wiśni 1L wody). Dzisiaj mija...

Wyszukiwanie zaawansowane