VII - SUGESTIE, POMOC, PORADY, LECZENIE.

Spożywanie w nadmiarze jakiegokolwiek alkoholu prowadzi do choroby alkoholowej zwanej alkoholizmem! Na tym forum nie unikamy tego trudnego tematu. Dowiecie się tutaj wiele ciekawych informacji, jak uniknąć uzależnienia oraz jak sobie z nim radzić.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy

Post autor: Juliusz »

O ile nie jest jeszcze znana metoda leczenia zależności alkoholowej jest możliwe odzwyczajenie się od spożywania alkoholu. Jest mały procent ludzi, którzy są w stanie ‘wydostać’ się z uzależnienia alkoholowego o 'własnych siłach', jednak większość alkoholików potrzebuje klinicznej, medycznej czy doradczej, zawodowej lub osobistej pomocy i terapii, aby porzucić z to uzależnienie.

Uzależnienie alkoholowe w większości wypadków powoduje dewastację życia osobistego, rodzinnego i towarzyskiego. Są jednak pozytywne, obiecujące zwiastuny: z pomocą uczciwej jakości, leczenia i porad, akcji rehabilitacyjnych wiele osób uzależnionych od alkoholu jest w stanie stać się abstynentami, odzyskać swoje normalne życie i zacząć ponownie czerpać z radości życia.
Najważniejszym, pierwszym krokiem ku wyleczeniu jest przyznanie się przed samym sobą do nadużywania, zależności lub nałogu alkoholowego.
Mogą Ci w tym pomóc takie instytucje jak np.
Na podanych stronach znajdziesz najbliższe telefony i adresy instytucji, w których profesjonaliści lub przeszkoleni pracownicy udzielą pomocy lub porady. Ze względu na atmosferę wstydu czy zaambarasowania wszystkie instytucje tego typu działają na zasadach poufności i tajemnicy lekarskiej.

(Sugestie i korekta - Zygmunt)
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
alembiki
Zablokowany

Wróć do „Alkoholizm - Choroba Alkoholowa”