Znaleziono 6 wyników

autor: piotr85
sobota, 11 lut 2017, 07:26
Forum: Galeria destylatorów szklanych
Temat: Mój pierwszy szklany destylator.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 10438

Re: Mój pierwszy szklany destylator.

Dzieki wielkie. Mam rozumieć ze wszystko ma sie przewietrzyć, oprócz serca. W jakie pojemnosci dolewać przedgony i pogony? Zastanawiam sie czy drugą taką kolumne jeszcze dołożyć. W planie mam zakup indukcji, tylko czy mój gar bedzie z nią współpracował, zobaczymy.
autor: piotr85
piątek, 10 lut 2017, 20:04
Forum: Galeria destylatorów szklanych
Temat: Mój pierwszy szklany destylator.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 10438

Mój pierwszy szklany destylator.

Witam Na forum jestem od paru miesiecy, czytajac wskazówki forumowiczów sprawiłem sobie taki oto sprzęt głównie do smakówek. Deflagmator: 50cm długości, 12 skraplaczy, orginalnie 20 cm wypelnienia stanowily rurki szklane, które wymieniłem na miedźaną rurke fi8 Chlodnica spiralna Gar na taborecie gaz...
autor: piotr85
piątek, 10 lut 2017, 19:11
Forum: Przywitaj Się!
Temat: piotr85
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1729

Re: piotr85

Jeszcze dziś postaram sie zamieścić mój destylator w odpowiednim dziale.
autor: piotr85
czwartek, 9 lut 2017, 20:57
Forum: Przywitaj Się!
Temat: piotr85
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1729

Re: piotr85

Dziękuję.
Jestem po pierwszym psoceniu wina. Szklany deflagmator z dwunastoma skraplaczami, po pierszym gotowaniu 44 litrów mam 4,5 litrów 57% psoty. Nie wiem czy to dużo, ale efekt jest smakowity.
autor: piotr85
czwartek, 9 lut 2017, 17:13
Forum: Przywitaj Się!
Temat: piotr85
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1729

piotr85

Witam, jestem ze Świętokrzyskiego. Od kilku lat mieszkam na wsi. Mam winorośl, jabłonie, orzechy laskowe i wloskie, maliny, aronie, sliwki i wisienki. Wino i nalewki już przerabiałem, nadszedł czs na bimberek, zwlaszcza teraz zimową porą. Studiuję forum od wiosny, wiele ciekawego sie dowiedziałem, a...
autor: piotr85
czwartek, 9 lut 2017, 08:37
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Likier Grand Marnier
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2985

Likier Grand Marnier

Witam wszystkich. Jestem początkującym producentem, hobbistą alkoholi. Pierwsze psocenie za mną, teraz czas na nalewki. Ulubioną jaką chciałem zrobić to Grand Marnier, wspaniały pomarańczowy likier 40%. Nigdzie nie mogłem znaleźć przepisu, dlatego pisze do Was koleżanki i koledzy. Czy ktoś pomoże? (...

Wyszukiwanie zaawansowane