Pierwszy sprzęt, pierwsze wrażenia.

Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Post autor: seneka »

I nie klaruj tego niczym. Zlej tuż po zakończonej fermentacji znad osadu odczekaj parę dni i lej bezpośrednio do kotła.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

Autor tematu
cichytm
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 17 lut 2017, 21:56
Re: Pierwszy sprzęt, pierwsze wrażenia.

Post autor: cichytm »

Soczek po zlaniu z beczki i odczekaniu trzech dni poszedł na rurki. Reszta operacji tak gładko już nie poszła.
Szukając na forum info jak najlepiej sok destylować znalazłem sporo informacji - sporo i rozrzucone po całym forum dodatkowo często niespójne, postanowiłem pierwszą destylację (LM) przeprowadzić zgodnie z instrukcją obsługi. Efekt, jakby to powiedział Mecwaldowski, "ku..a, no nie!

Skracając... kolumna się nie zalała, z LM bardzo szybko poleciało bardzo dużo jabłuszka a ja nie bardzo wiedziałem co robić. Przykręcić zaworek, wyłączyć jedną grzałkę?
Efekt jest taki, że mam kilka litrów ładnie pachnącej jabłkiem wódki od 55-70%. Z tego wszystkiego na szczęście przytomnie odbierałem całość małymi porcjami.

Wnioski - właściwie jeden. Wiedząc jak wyglądał w moim przypadku proces pierwszej destylacji łatwiej mi dzisiaj było znaleźć odpowiedzi na moje pytania.
http://alkohole-domowe.com/forum/kolumn ... ktyfikacja


Destylacja testowa odbyła się na soczku wzbogaconym glukozą (6kg na około 50 l soku), drugie wino, tym razem bez dosładzania czeka na destylację. A ja z destylacją poczekam na zamówioną papugę.
Człowiek na poziomie powinien się trzymać w pionie.

użytkownik usunięty
Re: Pierwszy sprzęt, pierwsze wrażenia.

Post autor: użytkownik usunięty »

Owocówki odbiera się poprzez zawór LM odkręcony na max. Jak długo grzałeś pełną mocą i skąd pewność, że kolumna nie zalała się ?
W jaki sposób poznajesz, że dochodzi do zalania kolumny ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”