Znaleziono 6 wyników

autor: PawelR85
czwartek, 3 mar 2016, 14:33
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Pomysł na sterownik z regulatorem!
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 9558

Re: Pomysł na sterownik z regulatorem!

Nie nie pomylilo. Gdy w sterowniku dla elektrozaworu na olm ustawie tem otwarcia np. 77.45 C a zamknięcia 77.40 C to powstaje nam pętla (okinko) histeretyczne tu wynosi 0.05C. Przy takim ustawieniu sterownik nie doprowadza do destabilizacji kolumny i pozwala na ciągły odbiór bez konieczności redukcj...
autor: PawelR85
czwartek, 3 mar 2016, 04:14
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Pomysł na sterownik z regulatorem!
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 9558

Re: Pomysł na sterownik z regulatorem!

Co do mojego projektu destylatora to korektę RR według mnie można obejść za pomocą dobrze dobranego bufora wzmacniająco/stabilizującego i odpowiednio dobranej prędkości odbioru. Resztę załatwi elektrozawór na olm w histerezie. Przy odpowiednim buforze histereza powinna dość rzadko ingerować i cały p...
autor: PawelR85
czwartek, 25 lut 2016, 05:47
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Pomysł na sterownik z regulatorem!
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 9558

Re: Pomysł na sterownik z regulatorem!

Ogłaszam wszem i wobec że Bolecki wprowadził obsługę lm/olm dla SKM V2 za pomocą dedykowanej przystawki i softu. Zakupiłem i czekam na kuriera. Jak skończę przerabiać kolumnę dam znać jak efekty!
autor: PawelR85
sobota, 6 lut 2016, 17:52
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Pomysł na sterownik z regulatorem!
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 9558

Re: Pomysł na sterownik z regulatorem!

Dzwoniłem do firmy Bolecki i powiedziano mi, że za dwa tygodnie będzie przystawka, która umożliwi podłączenia zwykłego elektrozaworu do odbioru serca i wtedy będzie można ten sterownik również używać pod LM/OLM ! :twisted:
autor: PawelR85
piątek, 5 lut 2016, 05:29
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Pomysł na sterownik z regulatorem!
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 9558

Re: Pomysł na sterownik z regulatorem!

No i znalazłem to co chciałem! Ciężko tak po wpisaniu Google regulator mocy czy sterownik destylacji coś znaleźć.. Wszędzie wyskakuje ten badziew od Pamela.. Tu na forum nie byłem bywalcem.. Najwyraźniej zacznę! Mój pomysł jest bardzo prosty i zawiera wiele niedociągnięć ale poradził bym sobie z tym...
autor: PawelR85
wtorek, 2 lut 2016, 02:57
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Pomysł na sterownik z regulatorem!
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 9558

Pomysł na sterownik z regulatorem!

Witam! Od jakiegoś czasu intensywnie zastanawiam się nad "zautomatyzowaniem" destylacji. Piszę w cudzyslowie ponieważ jest to tylko project na uproszczenia tego procesu. Moj pomysł opierał by się na parametrze czasu! Zaraz wszystko opiszę ale wcześniej chce coś wyjaśnić. Pomysł był by skie...

Wyszukiwanie zaawansowane