Znaleziono 6 wyników

autor: pawellko
czwartek, 13 wrz 2012, 08:54
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Oszacowanie wyceny
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4090

Re: Oszacowanie wyceny

Merytorycznie po przemyśleniu zgadzam się z tym co napisaliście. To wszystko pokazuje tylko jak pobieżna jest wiedza przekazana na uczelni. Cała wiedza która jest zawarta na tym forum znacznie przewyższa wiedzę która przekazują na "regularnym" laboratorium technologii czy inżynierii chemic...
autor: pawellko
środa, 12 wrz 2012, 15:09
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Oszacowanie wyceny
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4090

Re: Oszacowanie wyceny

Hmm u mojego wujka działa dokładnie taki system. Wychodzi 95 % serce bez dziwnych zapachów. Dlaczego on wg Ciebie nie zadziała? Jakie widzisz wady takiego systemu. Na uczelni na laboratorium inz chemicznej mielismy dokładnie taka kolumne tylko ze szkła. Nie mówie ze nie masz racji ale jakie sa argum...
autor: pawellko
środa, 12 wrz 2012, 14:18
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Oszacowanie wyceny
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4090

Oszacowanie wyceny

Witajcie czy moglibyście oszacować koszt budowy kolumny z refluxem zewnętrznym jak w załączniku. Chciałbym kupić poszczególne elementy. Co będzie możliwe poskładać we własnym zakresie. Co trzeba spawać dać do specjalistycznej firmy. Założenia: Zbiornik - keg 25 l Rura na kolumne ze stali nierdzewnej...
autor: pawellko
czwartek, 30 sie 2012, 20:14
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: Ilość NaOh
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4337

Re: Ilość NaOh

I tu mnie masz:) Co prawda jestem współwłaścicielem kolumny, ale mam do niej 70 km. W domu pozostaje tylko pot-still, stąd ta chemia. Masz rację pójdę w stronę miareczkowania. Tak swoją drogą jesteś chemikiem?
autor: pawellko
czwartek, 30 sie 2012, 10:39
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: Ilość NaOh
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4337

Re: Ilość NaOh

Witaj Reakcje miały zobrazować mój tok myślenia. Jednak to mnie trochę zgubiło. Musiał bym rozpisać reakcję Na0H z poszczególnymi estrami i kwasami i wtedy wiedziałbym ile moli NaOH reguje z odpowiednią liczbą moli tych związków. Dzięki za naprowadzenie. Kontynuując wątek czy posiadasz może dane na ...
autor: pawellko
środa, 29 sie 2012, 10:53
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: Ilość NaOh
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4337

Ilość NaOh

Może ktoś wie z czego wynikają podane proporcję dodawania NaOH? Ja podeszłem do problemu następująco : CH3COOH + NaOH = CH3COONa + H2O CH3COOC2H5 + NaOH = CH3COONa + C2H5OH Wiec z mas molowych mozna wynikac ze 2 mole Na0H czyli 80 g reaguja z Molem kwasu i molem estru czyli z okolo 148,05 g. Przyjmu...

Wyszukiwanie zaawansowane