Znaleziono 8 wyników

autor: pawelj
niedziela, 19 lis 2017, 18:37
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino miesiąc w balonie co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 22225

Re: Wino miesiąc w balonie co dalej?

Dziękuję za odpowiedź. Racja, na szybko napisałem, poprawię się ;) Ogólnie pytam o to, ponieważ biorąc pod uwagę fakt, iż wino jest moim pierwszym i nie jest idealnie zrobione (duża ilość wody) nie będę go butelkować, tylko będę po jakimś czasie spijał z balona, co też ma jakiś swój urok :) może zab...
autor: pawelj
sobota, 18 lis 2017, 20:25
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino miesiąc w balonie co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 22225

Re: Wino miesiąc w balonie co dalej?

Jednak z tej szansy nie skorzystam, pozdrawiam i proszę o mądrzejsze wypowiedzi bardziej konkretne i wnoszące coś do sprawy.
autor: pawelj
sobota, 18 lis 2017, 18:09
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino miesiąc w balonie co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 22225

Re: Wino miesiąc w balonie co dalej?

Możecie mi odpowiedzieć na pytanie, czy jak zalałem butlę CO2, to mogę ściągać bez przeszkód winko bez uzupełniania gazu ? Postanowiłem jednak nie butelkować wina. Proszę o radę :)
autor: pawelj
czwartek, 12 paź 2017, 20:27
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino miesiąc w balonie co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 22225

Re: Wino miesiąc w balonie co dalej?

Wino jest bardzo mocne sądzę że pod 17 - 18 procent patrząc na to ile tam było cukru... niestety chyba nie wyjdzie z tym balonem bo pomysł z CO2 prostszy tańszy i nie zajmuje miejsca. Chyba że skutecznie mnie do niego zniechęcicie podając konkrety co może się stać. Różnica jest spora 34-23 l więc ku...
autor: pawelj
środa, 11 paź 2017, 16:17
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino miesiąc w balonie co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 22225

Re: Wino miesiąc w balonie co dalej?

Zostawiam do końca fermentacji. Podejrzewam, że wyjdzie wytrawne. Nie chce dawać piro więc muszę czekać. Później zleję i doslodze. Mam mały balon boję się też żeby mi się nie utlenilo ... Będę musiał pokombinować coś z wytworzeniem CO2 w butli...
autor: pawelj
sobota, 7 paź 2017, 20:38
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino miesiąc w balonie co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 22225

Re: Wino miesiąc w balonie co dalej?

Dzięki za rade. No niestety po czasie dowiedziałem się, że moje proporcje są chybione i w ten sposób po 3 tyg. fermentacji je ratuje... Pozostawiam do końca fermentacji, później zleję i klarowanko, łudzę się, że obejdzie się bez piro. Wino w sumie będzie mocne więc może będzie ok...
autor: pawelj
sobota, 7 paź 2017, 10:39
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino miesiąc w balonie co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 22225

Re: Wino miesiąc w balonie co dalej?

Czyli 4 dni wystarczą żeby rodzynki oddały co mają oddać ?
autor: pawelj
sobota, 7 paź 2017, 07:44
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino miesiąc w balonie co dalej?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 22225

Wino miesiąc w balonie co dalej?

cześć Wszystkim, Mam pytanie odnośnie mojego nastawu. Zrobiłem wino z winogron. Przegiąłem z wodą, z niewiedzy i z powodu błędnej tabeli dałem proporcje: 15 kg owoców, niecałe 5 kg cukru i 12 l wody. Wszystko wrzuciłem do 34 l balonu z pożywką i drożdżami. Ładnie to pracowało. Ściągnąłem po 3 tyg. s...

Wyszukiwanie zaawansowane