Znaleziono 8 wyników

autor: PanR
czwartek, 14 lip 2022, 19:07
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino musujące - parę podstawowych pytań
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1868

Re: Wino musujące - parę podstawowych pytań

Szkoda że nikt z pomocą nie przychodzi. Będę musiał się zmierzyć z tym według powyższego opisu.
autor: PanR
poniedziałek, 11 lip 2022, 19:51
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino musujące - parę podstawowych pytań
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1868

Wino musujące - parę podstawowych pytań

Witam, nie wiem czy dobry dział wybrałem, najwyżej poproszę o przeniesienie :) Sytuacja wygląda następująco droga młodzieży :-) Mam troszkę wina z truskawek z zeszłego roku, ok. 15% i tak pomyślałem by popsocić w kierunku w którym nigdy nie podążałem jeszcze, czyli jak w tytule w wina musujące. Plan...
autor: PanR
niedziela, 25 kwie 2021, 15:47
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Długo stojący tylko nastaw - co dalej?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 2784

Re: Długo stojący tylko nastaw - co dalej?

Witam, dziękuję za tak duży odzew z waszej strony i przepraszam że dopiero odpisuję ale nie było kiedy siąść. Ogólnie to blg nie znam :( wino jest robione z soku z jabłek. Zerwałem jabłka z drzewa i na wyciskarce wolnoobrotowej wycinałem sok i z niego wino. Woda w rurce była więc powietrze się nie d...
autor: PanR
czwartek, 22 kwie 2021, 11:27
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Długo stojący tylko nastaw - co dalej?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 2784

Długo stojący tylko nastaw - co dalej?

Witam , mam mały problem i nie wiem co zrobić. Znalazłem w piwnicy zapomniany mały gąsiorek z sierpnia, gdzie z opisy na nim wynika że zrobiłem tylko nastaw i nie dodawałem potem dodatkowego cukru w dwóch partiach. Stąd moje pytanie co mogę z tym teraz zrobić? Da radę jakoś ruszyć jeszcze po takim c...
autor: PanR
sobota, 14 lis 2020, 16:50
Forum: Destylacja wina i piwa
Temat: Problem z baaardzo wolna destylacja wina.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 5039

Problem z baaardzo wolna destylacja wina.

Witam, mam dosyć młode winko z jabłek. Wrzuciłem do gara pierwszą transze ok. 7 litrów ( gar ma 9 l pojemności) winka z jabłek, ok. 14-15%. Psocę metodą Pot Still z jednym odstojnikiem, staram się trzymać temperaturę między 78-83 stopnie. Gar jest na kuchence gazowej, na bardzo małym ogniu, i teraz ...
autor: PanR
sobota, 23 maja 2020, 09:41
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Ustało bulgotanie w rurce.
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 6978

Re: Ustało bulgotanie w rurce.

A co z tym mikronastawem ? Jest szansa że teraz po prawie miesiącu , zacznę miesiąc cichej fermentacji tych 2 x 5L i mogę rozlewać ? Czy nie ma takiej szansy ?
autor: PanR
piątek, 22 maja 2020, 09:40
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Ustało bulgotanie w rurce.
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 6978

Re: Ustało bulgotanie w rurce.

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, rurka z korkiem wydaje się być szczelna. Co do cukromierza to wskazuje w syropie cukier wiec raczej działa, co do alkoholomierza sprawdzałem go na bimberku i też działa ( i alkoholometr i bimberek :D ). Widać macie racje z tym, że alkoholomierz nie nadaje się do mi...
autor: PanR
środa, 20 maja 2020, 13:42
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Ustało bulgotanie w rurce.
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 6978

Ustało bulgotanie w rurce.

Witam, na wstępie chciałem się przywitać , miło mi dołączyć do tak zacnego grona :) Zdecydowałem się napisać to zapytanie gdyż nie mogłem znaleźć dokładnej odpowiedzi na nurtujący mnie problem. W majówkę wstawiłem dwa gąsiorki ok. 5 l z jabłkami wyciśniętymi na wyciskarce wolnoobrotowej, dorzuciłem ...

Wyszukiwanie zaawansowane