Znaleziono 8 wyników

autor: mrbb
piątek, 6 paź 2023, 22:56
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Mój nowy destylator
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1170

Re: Mój nowy destylator

Tak, zmywaki są ok. Rozpuściłem kawałek w kwasie azotowym żeby właśnie sprawdzić "co jest w środku". Zmywak jest ok.

Pozdrawiam.
autor: mrbb
środa, 4 paź 2023, 20:57
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Mój nowy destylator
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1170

Mój nowy destylator

Witam po dłuższej przerwie. Coś tam dłubałem w międzyczasie i wyszło jak poniżej kolumna1.jpg kolumna2.jpg Kocioł to nierdzewna bańka około 35l, kolumna półkowa 3 calowa poniżej rura 3 calowa wypełniona zmywakami. W przyszłości planuję zastąpić je sprężynkami z dwoma zmywakami miedzianymi na samym d...
autor: mrbb
sobota, 13 lis 2021, 16:00
Forum: Problemy i pytania
Temat: Przywitanie i aparatura (obecna i przyszła)
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3078

Re: Przywitanie i aparatura (obecna i przyszła)

Widzę w tym wątku obawy o losy mojego PS :) Oczywiście nigdy nawet nie pomyslałem o pozbyciu się jego, raczej o ulepszeniu. Jak coś posunę temat to się pochwalę. Drugim tematem jest budowa aabrateka. I tutaj pytanie do PT forumowiczów na co zwrócić uwagę? Czytałem już tu (tu na forum) o jakości spaw...
autor: mrbb
czwartek, 11 lis 2021, 19:36
Forum: Problemy i pytania
Temat: Aabratek, kolumna, wizjer, głowica
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 1960

Aabratek, kolumna, wizjer, głowica

Witam, tak jak pisałem w tym wątku https://alkohole-domowe.com/forum/post259847.html#p259847 zaczynam przygodę z destylacją i zbieram się do poskładania zestawu. Po przeczytaniu wielu stron i tego forum, wybór padł na kolumne typu Aabratek. Dodam, że bedzie używana do ponownej destylacji, bo pierwsz...
autor: mrbb
czwartek, 11 lis 2021, 19:19
Forum: Problemy i pytania
Temat: Przywitanie i aparatura (obecna i przyszła)
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3078

Re: Przywitanie i aparatura (obecna i przyszła)

Po przestudiowaniu tego forum i nie tylko zdecydowałem się jednak na kolumnę typu Aabratek do drugiej destylacji. Poszukam na forum miejsca na zapytanie o rady i/lub sugestie na co zwrócić uwage.
autor: mrbb
wtorek, 9 lis 2021, 15:55
Forum: Problemy i pytania
Temat: Przywitanie i aparatura (obecna i przyszła)
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3078

Re: Przywitanie i aparatura (obecna i przyszła)

Witaj mrbb. Cześć. Marcin, tak przy okazji. Chyba wrzucę coś na dział "przywitanie" :) Na bańce od mleka z rurą 1,5m można czynić cuda. Mam nadzieję że ten pierwotny sprzęt pozostanie w takim stanie bo jest fajny i ci się przyda jeszcze zobaczysz. Dzięki za zachętę. Sprzęt też mi się podo...
autor: mrbb
wtorek, 9 lis 2021, 15:45
Forum: Problemy i pytania
Temat: Przywitanie i aparatura (obecna i przyszła)
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3078

Re: Przywitanie i aparatura (obecna i przyszła)

A to zależy co chcesz osiągnąć smak czy %. Jak % to aabratek z odbiorem bocznym jak smak to półki i właśnie ta pionowa chłodnica:D Dzięki za rady. Muszę w takim razie doczytać o tych półkach i się dokształcić. Rozumiem, że chodzi Tobie o zestaw nastepujący: półki (długości, powiedzmy około 1m) a po...
autor: mrbb
poniedziałek, 8 lis 2021, 22:20
Forum: Problemy i pytania
Temat: Przywitanie i aparatura (obecna i przyszła)
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3078

Przywitanie i aparatura (obecna i przyszła)

Witam Szanownych Forumowiczów, smakoszy trunków własnego wyrobu. To mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie. Postanowiłem w tym roku spróbować samodzielnie coś przedestylować :D Skonstruowałem prototyp na bańce od mleka z rurą miedzianą fi28, długości około 1.5m. Grzanie taboretem gazowy...

Wyszukiwanie zaawansowane