Znaleziono 9 wyników

autor: Młynek
sobota, 9 gru 2017, 13:29
Forum: Projekty aparatur
Temat: Proszę o ocenę projektu
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7260

Re: Proszę o ocenę projektu

Zacząłem przeglądać Rosyjsko języcznego youtub-a https://www.youtube.com/watch?v=GeKi9Py53Q8 ''Основные типы ректификационных колонн. Что собрать или что купить. Часть 1'' i tam jest bardzo fajnie wytłumaczone działanie kolumny bokakob-a. A teraz pytanie: jak odkręcę zaworek odbioru na max to można ...
autor: Młynek
czwartek, 7 gru 2017, 21:04
Forum: Projekty aparatur
Temat: Proszę o ocenę projektu
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7260

Re: Proszę o ocenę projektu

Dzięki serdeczne kolego ramzol, teraz to już trochę więcej wiem. Oczywiście, że dwie godziny szukania i czytania forum to za mało. Ten temat to mi już po głowie chodzi od dłuższego czasu, zasadę parowania cieczy i skraplania znam tzn. destylacji, ale dopiero post cm-lm-vm-trzy-gracje-a-kazda-piekna-...
autor: Młynek
środa, 6 gru 2017, 00:00
Forum: Projekty aparatur
Temat: Proszę o ocenę projektu
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7260

Re: Proszę o ocenę projektu

No właśnie co człowiek to opinia, "bądź tu mądry i pisz wiersze" jeżeli się pytam to musi być na to jakaś teoria a nie tylko nie bo nie, dla jednych odstojnik to przeżytek a dla innych jednak się sprawdza. Kolego Szlumf ja nie mam doświadczenia w pędzeniu ale też bym tego z odstojnika nie ...
autor: Młynek
wtorek, 5 gru 2017, 23:02
Forum: Projekty aparatur
Temat: Proszę o ocenę projektu
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7260

Re: Proszę o ocenę projektu

Zależy mi na destylatach owocowych lecz chciałbym żeby sprzęt był uniwersalny i możliwy do rozbudowy aby w razie potrzeby i cukrówkę i zacier jęczmienny przepuścić -dlatego ta wstawka ze skraplaczem. Odnośnie wypełnienia to myślałem, że miedź to miedź i nie ważne z czego a takie wióry specjalnie rob...
autor: Młynek
wtorek, 5 gru 2017, 21:34
Forum: Projekty aparatur
Temat: Proszę o ocenę projektu
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7260

Re: Proszę o ocenę projektu

Kolega, który zajmuje się psoceniem już chwilę, podpowiedział mi żeby jednak odstojnik dać - w pierwotnym projekcie nie było go. Pomyślałem, że w razie czego to będzie służyć do aromatyzowania trunku - jeśli się mylę, to wyprowadź mnie z błędu. A jaką dać wysokość kolumny?
autor: Młynek
wtorek, 5 gru 2017, 20:55
Forum: Projekty aparatur
Temat: Proszę o ocenę projektu
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7260

Re: Proszę o ocenę projektu

Dlatego zamieściłem to najpierw na forum żeby nie popełniać błędów.A więc wypełnienie - miedź pocięte odpady z rur ( cienkie pierścienie ) lub specjalnie zrobione wióry na tokarce, tu proszę o podpowiedź. Wysokość kolumny- będę miał 2,5 metra rury 2'' z której chcę zrobić: kolumnę (typowo pod nastaw...
autor: Młynek
wtorek, 5 gru 2017, 19:25
Forum: Projekty aparatur
Temat: Proszę o ocenę projektu
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7260

Proszę o ocenę projektu

Proszę o ocenę i uwagi do projektu. Baniak 50 lub 70 l , pokrywa-pół sfery miedzianej lub mosiężnej, kolumna 2'' skręcana na śrubunek z możliwością wstawienia w razie potrzeby skraplacza -przedstawiony powyżej ( to się chyba nazywa deflegmator). Odstojnik również wkręcany na śrubunki z wieczkiem z i...
autor: Młynek
środa, 29 lis 2017, 23:25
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Młynek
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4300

Re: Młynek

DoktorPio pisze:A czy kolega Młynek to możne kompan po lufie z forum strzeleckiego bron.iweb ?
Pozdrawiam
To chyba jakaś zbierzność nick-ów
autor: Młynek
środa, 22 lis 2017, 23:39
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Młynek
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4300

Młynek

Witam jestem koneserem dobrych grapp i rakij dlatego postanowiłem spróbować sił i własnym sumptem coś stworzyć. Zacząłem od nastawu i zamierzam stworzyć jakąś destylarke więc chciałbym przeczytać co piszą o tym bardziej doświadczeni moonschainerzy. Pozdrawiam wszystkich producentów i smakoszy.

Wyszukiwanie zaawansowane