Znaleziono 13 wyników

autor: MirekHandlarz
piątek, 4 cze 2021, 19:50
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Projekt Alembik Alqiutar5L
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 10035

Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Czym i z czego są te białe opaski na alembiku? Podobne pytanie o żółtą linijkę obok spławika. Tak jak patrzał napisał białe tasiemki to teflon najszerszy jaki można dostać aby uszczelnić łączenia. Można rozrabiać ciasto ale nie chce mi się w to bawić. Przy termometrze zaklejam ciastem. Chociaż szuk...
autor: MirekHandlarz
czwartek, 3 cze 2021, 15:39
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Projekt Alembik Alqiutar5L
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 10035

Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Dzień dobero Panowie , Zestaw na mały metraż i warunki mieszkaniowe został złożony. Wygląda to tak : https://naforum.zapodaj.net/thumbs/369ca82c0ba7.jpg Alembik Alqiutar 5l ze sklepu domowe-alkohole.pl ( wszystko dotarło na czas , kontakt super :poklon; ) Papuga od Jacek Plona ( MalyJack) pasuje jak...
autor: MirekHandlarz
wtorek, 4 maja 2021, 18:55
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Projekt Alembik Alqiutar5L
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 10035

Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

no 89 zeta a nie 399 :D muszę znaleźć wersje na 1 palnik

Mod: nie cytuj w całości posta poprzedzającego.
autor: MirekHandlarz
wtorek, 4 maja 2021, 14:12
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Projekt Alembik Alqiutar5L
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 10035

Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Grzałem teraz Panowie na kuchence gazowej turystycznej uciekała mi ta temperatura zdecydowanie raz za mało raz da dużo. Non stop przy kuchni . Ciężko było mi złapać roboczą... Uważam ,że przez to poszło trochę volta w powietrze. Chce kupić kuchenkę ceramiczną jak pisałem wyżej znalazłem ostatnio coś...
autor: MirekHandlarz
poniedziałek, 3 maja 2021, 20:01
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Projekt Alembik Alqiutar5L
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 10035

Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Wyszło jak dla mnie super , zastaw z jabłek . Pyszne i pachnące z 15 litrów udało się 3l ogarnąć o łącznej mocy 50-55% . Wstawiłem do butelek i piwnica. Muszę się zastanowić nad zakupem beczki ... Czas poczytać coś o tym na forum :)
autor: MirekHandlarz
poniedziałek, 3 maja 2021, 17:33
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Projekt Alembik Alqiutar5L
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 10035

Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Faktycznie wyszedł szczupły , zdjęcię się tak załadowało :scratch:
w rzeczywistości brzuchem podobny do mnie :)
autor: MirekHandlarz
poniedziałek, 3 maja 2021, 14:58
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Projekt Alembik Alqiutar5L
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 10035

Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

No dobra Panowie to sugerując się waszymi uwagami , zrobiłem małą dziurkę na termometr kontakt do Jacka aby kupić ptactwo padło na wersje ze szkiełkiem :love: Jestem już po dziewiczych rejsach , wyszło jak na mój pierwszy raz naprawdę prima :ok: :punk: Dzięki za pomoc Panowie. Efekt końcowy :poklon;...
autor: MirekHandlarz
środa, 28 kwie 2021, 13:23
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Projekt Alembik Alqiutar5L
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 10035

Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

No dobra Panowie to trochę mnie wyleczyliście z durnych pomysłów... :poklon; Alembik to piękna maszyna, trochę szkoda ją krzywdzić. tak to prawda ! Nad czym myślałem, można wsypać sprężynki do stożka obstawiam, że podbije procent o ile trzeba było by to przetestować, niestety nie posiadam ich i nie ...
autor: MirekHandlarz
poniedziałek, 26 kwie 2021, 14:14
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Projekt Alembik Alqiutar5L
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 10035

Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

No właśnie jeszcze nie pracowałem. Miałem zamiar go przygotować. Fajnie, że kolego trochę ostudziłeś mój zapał bo ja też czasami odpływam :lol: Ale może i racja na pierwsze psoty nie ma co kombinować tylko termometr kupię kuchenkę płaską i zobaczę co z tego wyjdzie.... Mod. Nie cytuj poprzednika w c...
autor: MirekHandlarz
niedziela, 25 kwie 2021, 18:03
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Projekt Alembik Alqiutar5L
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 10035

Projekt Alembik Alqiutar5L

Cześć wszystkim :piwo: Jak pisałem w poście powitalnym, zakupiłem Alembik wersje Alqiutar póki co 5 litrów, zaczynam przygodę i sam nie wiem do końca jak mi to pójdzie... Natomiast chciałbym go lekko przerobić pod swoje potrzeby, i pod kontrolę procesu. Tym samym najpierw wolę podzielić się z wami t...
autor: MirekHandlarz
sobota, 24 kwie 2021, 11:39
Forum: Przywitaj Się!
Temat: MirekHandlarz
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2085

Re: MirekHandlarz

Doody "zdolny Śląsk" To ciekawe i śmieszne określenie. Fajne. Oryginalne. Ja też witam serdecznie. A ten zacier to z czego? Coś ty zacierał? Bo coś mi się wydaje że to chyba nie zacier a nastaw. :scratch: wziąłem przepis od znajomego , cukier, jabłka , drożdże winne w płynie. Zanim znalaz...
autor: MirekHandlarz
środa, 21 kwie 2021, 20:20
Forum: Przywitaj Się!
Temat: MirekHandlarz
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2085

Re: MirekHandlarz

Witaj, super nick. Wiedzy tu nie brak. Abyś miał chęci ją przyjąć. Zacier z czego masz? Pierwszy poleciał z jabłek. Cukier drożdże tak wydawało mi się ,że chyba najprościej :scratch: Jesteś ze "zdolnego Śląska" to sobie poradzisz Powodzenia Dzięki :respect: :punk: Witaj w naszym gronie Je...
autor: MirekHandlarz
wtorek, 20 kwie 2021, 20:07
Forum: Przywitaj Się!
Temat: MirekHandlarz
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2085

MirekHandlarz

Cześć wszystkim ! Mam na imię Mirek jestem z okolic Wrocławia. Pracuje jako doradca techniczno-handlowy u producenta hydroizolacji w branży budowlanej. Mam na końcie kila nalewek we współpracy z żoneczką :) Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem rozpoczęcia zła :twisted: . Jestem na etapie "z...

Wyszukiwanie zaawansowane