Znaleziono 7 wyników

autor: Michał Pawelec
sobota, 11 gru 2021, 10:38
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Nastaw przestał pracować przy 10Blg
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5066

Re: Nastaw przestał pracować przy 10Blg

Wychodzi na to że muszę jeszcze nabrać dużo wiedzy :read: ale jeszcze trochę czasu mam :odlot: :love:
autor: Michał Pawelec
sobota, 11 gru 2021, 06:58
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Nastaw przestał pracować przy 10Blg
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5066

Re: Nastaw przestał pracować przy 10Blg

Może faktycznie jestem przewrażliwiony na punkcie blg :D oczywiście dzięki za wszelkie informacje :poklon;
autor: Michał Pawelec
sobota, 11 gru 2021, 00:03
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Nastaw przestał pracować przy 10Blg
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5066

Re: Nastaw przestał pracować przy 10Blg

Kurde tego nie wiedziałem :| ale cóż człowiek uczy się całe życie a najlepiej na własnych błędach :roll: . A na jakim blg minimum powinna się zatrzymać fermentacja?
autor: Michał Pawelec
piątek, 10 gru 2021, 23:46
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Nastaw przestał pracować przy 10Blg
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5066

Re: Nastaw przestał pracować przy 10Blg

Pożywki nie dodawałem. Podkreślę też, że pierwszy raz używałem tych drożdży i niby jakaś tam pożywkę posiadają :scratch: tylko mi się wydaje, że trochę mało jednak te 90g. Zawsze gdy robiłem cukrowe używałem drożdży x-pure, nawet robiłem test na 9kg cukru na 25l i nie było problemu, oczywiście dawał...
autor: Michał Pawelec
piątek, 10 gru 2021, 20:02
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Nastaw przestał pracować przy 10Blg
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5066

Re: Nastaw przestał pracować przy 10Blg

W smaku sprawdzałem to trochę czuć że jest słodkie ale cierpkie też jest :scratch: ogólnie smak jak piwo pszeniczne :) może spróbuję klarować nastaw i zobaczę wtedy czy coś się zmieni chociaż w to wątpię :hmm:
autor: Michał Pawelec
piątek, 10 gru 2021, 12:27
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Michał Pawelec
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1385

Michał Pawelec

Witam wszystkich użytkowników grupy :) Nazywam się Michał i od niedawna zacząłem Interesować się tematem alkoholi :love: na forum natknąłem się przypadkiem szukając jakieś wiedzy odnośnie produkcji wszelakich trunków :odlot: Najbardziej interesuje mnie produkcja mocnych trunków ale i nalewka się tra...
autor: Michał Pawelec
piątek, 10 gru 2021, 08:46
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Nastaw przestał pracować przy 10Blg
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5066

Nastaw przestał pracować przy 10Blg

Witam. Jest to mój pierwszy post a więc prosił bym o wyrozumiałość z góry dziękuję Mam mały problem nastawiłem nastaw z ekstraktu słodowego jęczmiennego z dodatkiem cukru nastaw stanął na 10blg czego może być to wina ? Proporcje - 4.2kg ekstraktu jęczmiennego jasnego - około 3 kg cukru - drożdże pre...

Wyszukiwanie zaawansowane