Znaleziono 5 wyników

autor: michaello_1234
niedziela, 12 gru 2021, 19:52
Forum: Materiały
Temat: Wie ktos jak sie to nazywa? (zdjecie)
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4871

Wie ktos jak sie to nazywa? (zdjecie)

Mam problem mianowicie nie wiem jak nazywa sie alement zaznaczony na zielono (patrz zdjecie) a chcialbym to zamontowac w nowym miedzianym destalatorze ktory jest w budowie (200l kociol) bo to by ulatwilo utrzymanie czystosci sprzetu. Dajcie znac jak to sie nazywa i gdzie to kupic IMG_20211212_193730...
autor: michaello_1234
piątek, 25 cze 2021, 20:37
Forum: Kotły
Temat: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5367

Re: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

Dużo oszczędności zyskamy. Materiału i pracy przy nim. Tylko nie jak na filmach trzeba to robić ale z deski ,,na felc". I może nie będzie ciekło. Pomiędzy deski wpycha się szmaty które później pęcznieją. To rzeczywiście działa, kiedyś pędząc z dziadkiem w batyskafie on mial szmaty pomiędzy des...
autor: michaello_1234
piątek, 25 cze 2021, 20:30
Forum: Kotły
Temat: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5367

Re: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

To znaczy tak do końca pewności nie mam ze się nie przypala bo wiem o tym tylko z opowieści mojego dziadka i tez oglądałem „bimbrowników” i gadali ze ten kształt kotła pozwala na nieprzypalenie zacieru jeśli do ok 75 stopni się miesza.
autor: michaello_1234
czwartek, 24 cze 2021, 19:14
Forum: Kotły
Temat: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5367

Re: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

Zyskujemy tanie wykonanie całej konstrukcji. Wycieki to żaden kłopot na to też jest sposób. Po za tym w batyskafie nie przypala się zacier.
autor: michaello_1234
środa, 23 cze 2021, 23:27
Forum: Kotły
Temat: Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5367

Jaka grubość stali nierdzewnej do batyskafu?

Z góry dzięki za pomoc.

Moderatorów proszę o zaakceptowanie tematu, ponieważ na waszym forum nie ma żadnych wzmianek o budowie kotła w kształcie batyskafu. Konstrukcja używana w Wirgini w USA polegająca na budowie kotła w połowie z drewna w połowie ze stali / miedzi.

Wyszukiwanie zaawansowane