Znaleziono 10 wyników

autor: maud0
poniedziałek, 3 cze 2013, 13:33
Forum: Projekty aparatur
Temat: Co z resztek materiału KO?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1222

Co z resztek materiału KO?

Po spawaniu kolumienki LM/VM zostało mi trochę "ścinek" rur KO: 1.rura f60 80cm, 2.rura f60 40cm, 3.chłodnica szklana, 4. 2x1.5m rury karbowanej. Chciałbym zrobić coś prostego w obsłudze dla znajomego i potrzebuję porady czy coś z deflegmatorem, czy jakąś "wieżyczkę" będzie lepie...
piątek, 8 lut 2013, 23:46
Forum: Chłodzenie
Temat: Jaka długość spirali w chłodnicy do kolumny aabratka?
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 16070

Re: Jaka długość spirali w chłodnicy do kolumny aabratka?

Jak dobrze zrozumiałem jeden zwój jst schodzący a drugi wchodzący tak? Według mnie puscił bym zasilanie wewnętrznymi, wtedy zimna woda szybciej dotrze do początku chłodnicy i zacznie skraplać zajzajer (mniejsze zwoje mniej drogi do pokonania). Ale oczywiscie mogę się mylić...
czwartek, 20 gru 2012, 11:53
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: 1, 2, 3 próba kolumny - co z tym zrobić?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 2943

Re: 1, 2, 3 próba kolumny - co z tym zrobić?

Aby jakoś zakończyć temat, jestem po 4 gotowaniu i jako tako trochę wiedzy o obsłudze tej kolumny. Kolumna nadal fi 40 + 4 zmine palce. ocieplona 4cm wełny i 3 warstwy folii aluminiowej. 1. Stabilizacja kolumny trwa krutko ok 15 min. 2. Zimne palce spełniają swoją rolę (w miarę precyzyjny system ste...
poniedziałek, 10 gru 2012, 12:15

Nie mogę zdecydować się którą średnicę wybrać, profilu mam tylko 36cm. DN12 (trudniej będzie wygiąć żeby dobrze wypełnić) wejdzie mi jakieś 2-2,2m a DN8 spokojnie 3 - 3,5m. DN16 odpada za mało miejsca w środku. Grzanie mam z taboretu gazowego 7kw. Wydaje się ze DN8 będzie bardziej przyszłościowe, wi...
czwartek, 6 gru 2012, 15:02

Nie rozumiem, dlaczego chcesz robić chłodnicę z profilu prostokątnego zamiast z okrągłego, ale to niczemu i tak nie przeszkadza. Buduję ze "spadów", jak najtańszym kosztem :), raczej dla samego faktu budowania. W stylu MacGyver, keczup + sznurek = helikopter. Na kolumnę mam do wyboru rurę...
czwartek, 6 gru 2012, 13:31

Jaka długość spirali w chłodnicy do kolumny aabratka?

Buduję 2gi sprzęt do psocenia, tym razem aabratek. Zamierzam użyć rury karbowanej ze stali nierdzewnej do wygięcia w spiralę DN8 lub DN12. Jaka powinna być minimalna długość rury aby wystarczyła do schładania i która bedzie lepsza DN8 czy DN12? Kolumna bedzie miała wymair 1300mm i fi 60mm a chłodnic...
wtorek, 4 gru 2012, 14:23

0,10 l przedgon 1,70 l serce 0,20 l pogon Nie wiem czy te kalkulatory są zgodne z prawdą ale czasem się na nich wzoruje... Poprawcie mnie jeśli się mylę... To chyba may ten sam kalkulator :) Ja robiłem wyższy procent i mniej wody (12l) i wyszło mi nastawu 15l. Chwilę po tym jak temp lekko skoczyła ...
wtorek, 4 gru 2012, 08:50

Jak masz skoki temperatury to trzeba po takim skoku trzeba stabilizować kolumnę (chwilę, aż się wszystko uspokoi). Przy tej średnicy i ZP będzie to mega trudne. Ok dzieki za radę. Mimo ze czytałem opinie to i tak zrobiłem po swojemu... Pot still jakoś mnie nie przekonuje, może to dlatego ze złe dos...
poniedziałek, 3 gru 2012, 21:53

Gdybyś dobrze poczytał forum i bazował na wypowiedziach doświadczonych psotników to byś tego nie wykonał..... Żeby się trochę wytłumaczyć z popełnienia wykroczenia, założeniem było zrobic bez nakładu z tego co mam własnymi rękoma. 1. Fi minimalne 40 ale nikt nie robi bo wydajość etc., tak ale nie m...
poniedziałek, 3 gru 2012, 15:15

1, 2, 3 próba kolumny - co z tym zrobić?

Psotnicy, zbudowałem własną kolumnę "ZP" z tego co było pod ręką bazując na opisach z tego forum. Keg 30 litrów fi40/36 - 120cm wysokości Wypełnienie 60cm - miedź + 60cm zmywaki (tak miałem) ZP - 4 sztuki Nastaw cukrówka 4,5kg -15l Proces prowadziłem zgodnie z wytycznymi z forum. 70stopni ...

Wyszukiwanie zaawansowane