Znaleziono 4 wyniki

autor: Mathas
wtorek, 2 lut 2021, 15:41
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Początek fermentacji i ostry zapach
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3919

Re: Początek fermentacji i ostry zapach

Mam wyrzuty sumienia, że nie zmierzyłem początkowego blg ponieważ ciężko mi było oszacować ile ów poziom podbije 1kg rodzynek. Oczywiście gdy to już wszystko się przegryzło i gdy spadło do 2-5 blg dodawałem kolejne porcje syropu cukrowego. Jednak nie wykluczam, że mogłem ich przypadkiem tym poziomem...
autor: Mathas
piątek, 29 sty 2021, 19:25
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Początek fermentacji i ostry zapach
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3919

Re: Początek fermentacji i ostry zapach

Witajcie po czasie. Sprawa dotyczy winka ryżowego (nastawione 12.12.2020) ponieważ już przez około 3 tygodni wcale nie "chodzi". Właściwie nie pracuje od zlania z nad osadu. W ubiegłym tygodniu postanowiłem po wypiciu kilku lapek ów wina, że to jeszcze nie jest to co bayanusy g995 potrafią...
autor: Mathas
sobota, 26 gru 2020, 19:42
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Początek fermentacji i ostry zapach
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3919

Re: Początek fermentacji i ostry zapach

Jak wspomniałem robię dwa wina i dziś dodawałem kolejną partię syropu cukrowego do hibiskusa. Nalałem również do probówki wermuta i wraz z rodziną sprawdzaliśmy zapach jak i smak (jest ziołowe i słodkie) i nie zalatywało octem a bardziej czymś fermentowanym (przynajmniej ja mam co do tego takie odcz...
autor: Mathas
czwartek, 24 gru 2020, 16:29
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Początek fermentacji i ostry zapach
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3919

Początek fermentacji i ostry zapach

Witajcie. Z racji iż ciężko o owoce o tej porze roku a zrodziła się we mnie chęć nastawienia dwóch winek. Wino z ryżu mam w wiaderku fermentacyjnym i po 12 dniach dodałem 2kg cukru bo blg spadło do +/- 10. Podczas dolewania syropu cukrowego odczułem delikatny zapach jakby octu. W skład wina wchodzi:...

Wyszukiwanie zaawansowane