Master Super Purity by DoktorPio

Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy

Post autor: W_TG »

"Ślepe" obrazki zamieniły się na linki - i nadal nie działające :-(
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.
promocja
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: zzibii »

Linki działają.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: herbata666 »

U mnie wszystko działa, każdy można spokojnie otworzyć.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

Autor tematu
DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: DoktorPio »

Przedstawiam zainteresowanym rysunek głowicy DoktorPio ;)

Obrazek



Obrazek


Zasada jest następująca opary destylatu lecą ku górze (czerwona strzałka) przez rurkę średnicy 27mm zamontowanej wewnątrz rury 60,3mm. Rurka 27mm ma zamontowaną na górze dennicę która zapobiega wpadaniu kropel destylatu do tejże rurki. Następnie opary schładzają się i opadają w dół do przestrzeni miedzy rurką 27mm a 60,3mm tam jest właśnie jeziorko które w zależności od konstrukcji może mieć dowolna pojemność (bufor) w moim przypadku od 0 do 300ml. Destylat z jeziorka leci rurka do czwórnika gdzie się rozdziela na szklany wskaźnik poziomu destylatu w jeziorku (góra), odbiór (dół) i powrót na reflux (w prawo). Za pomocą zaworków iglicowych możemy wyregulować stosunek odbioru do powrotu refluksu np 5:1 oraz dławimy odpowiednio przepływy tak ażeby ustawić stały poziom jeziorka.
Dodatkowy zawór kulowy na rurce RR jest zastosowany po to by w razie potrzeby można było odciąć wypływ RR bez konieczności ruszania zaworem iglicowym ( np zwiększenie jeziorka na początku procesu) Elektrozawór na rurce odbioru jest zastosowany do termostatu E-Arc .
Układ działa bardzo precyzyjnie i przewidywalnie, na początku procesu po procedurach :D zalewania i odbierania przegonów przechodzę do odbioru destylatu ustawiamy sobie zaworami iglicowymi stosunek RR np 5:1 odbiór na poziomie np 25ml/min -(zależne to jest ile destylatu otrzymujemy na 1min, sposób obliczania opisałem na 1 stronie tego tematu) oraz ustalamy przepływ tak ażeby utrzymać stałe jeziorko na poziomie np 100ml .
Odbieramy serce np 5l i następnie widzimy spadek ilości destylatu w jeziorku np zmniejszył się na 80ml i wówczas nawet nie patrząc na termometr mówiący o temp. nastawu w beczce wiemy już że zaczyna nam wzrastać temp nastawu a zarazem spadać ilość psoty w nastawie i dokonujemy ewentualnej korekty RR, zmniejszamy odbiór i ewentualnie zmieszamy troszkę moc grzania i znów jeziorko się ustabilizuje i nie opada :D
Pod koniec procesu gdy jest już mała zawartość psoty w nastawie możemy całkowicie odkręcić zawór iglicowy RR nastąpi opróżnienie jeziorka do 0ml i wówczas regulujemy jedynie ilość RR stosunkiem odbioru serca.
Jeśli zadziała E-Arc skok temp. o 0,1*C odcina nam odbiór i wówczas 100% objętości skroplonego destylatu leci na wypełnienie powoduje to ustabilizowanie temp. do poziomu jaką ustawiliśmy na sterowniku E-Arc i ponowne załączenie odbioru.
Generalnie jeśli zadziała E-Arc wówczas wiemy że zaczyna nam się kończyć serce I kasy :lol: i należy szykować inne naczynie na serce II jakości.
Jeziorko ma tą zaletę ze jest ciągle podgrzewane przez opary kierujące się ku górze do chłodnicy. Destylat lecący na wypełnienie jest b.gorący co wpływa pozytywnie na sprawność całego układu i mniejsze zużycie energii. Temperatura wody i ciśnienie wody chłodzącej niema większego znaczenia na proces destylacji. Ewentualne skoki bądź spadki temperatury i ciśnienia wody objawiają się spadkiem lub wzrostem ilości destylatu w jeziorku-buforze. Ja osobiście używam wody sieciowej o stabilnej temperaturze i ciśnieniu tak wiec temperaturę na chłodnicy mam stabilną, taka jaką sobie ustawie na początku procesu. Niemniej jednak testowałem chłodzenie przy temp. od 20 do 60 *C na wyjściu chłodnicy jedyna zmiana była taka że musiałem dawać więcej lub mniej mocy na grzanie ale to chyba typowe i logiczne ;)

Generalnie proces destylacji wygląda tak że np. nastaw 45l, odbieram przedgony 200-250ml później stabilna nuda :D i odbiór serca 5l, następnie spadek jeziorka korekta zmniejszenie odbioru zwiększenie refluksu, po pewnym czasie zadziałanie E-Arc co w sumie daje jeszcze jakieś 0,5-0,7l serca później można się bawić i improwizować odbiór pogonów jakieś 0,5l ale ja się w to nie bawię bo szkoda czasu :lol:
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: herbata666 »

Bardzo fajne opracowanie, w dodatku ciekawie opisane :D. Ja bym jednak wprowadził małą korektę, czyli zwiększył bym średnicę przelotu dla par w głowicy 27mm (przy 2300W może powodować zalewanie) użył bym rurki 40mm(37mm wewnątrz) i wtedy bym był spokojny o niechciane zalanie.

PS.
Fajnie, że Kolega poszedł w kierunku swojej koncepcji i pokazał coś nowego ;).

PS2.
Polecam w fazie dalszych testów, zbudować sobie półkę OLM i porównać jakość z OLM i LM w głowicy w różnych fazach odbioru destylatu (szczególnie na początku destylacji).
Ewentualnie zrobić test na bieżącej kolumnie, który będzie polegał na odebraniu przedgonu z LM, odebraniu powiedzmy 1l serca, zakręceniu odbioru na czas 1 godziny (stabilizacja kolumny) i znowu przejście do odbioru serca z LM (wtedy możemy porównać sobie jakość, powiedzmy 100ml z jakością serca odebranego wcześniej).

PS3.
Jeszcze jedna mała uwaga, rozumiem że rurka służąca jako wskaźnik poziomu jeziorka jest otwarta, co może powodować mały problem podczas czynności zalewania kolumny po rozgrzaniu wsadu, najprościej mówiąc jak zalejemy głowicę to może się okazać, że spirytus wyleje się prze nasz wskaźnik jeziorka. Raczej góra rurki powinien być połączony z bokiem głowicy, delikatnie powyżej przelewu w głowicy.

Jeszcze raz :klaszcze: za fajny i ciekawy opis.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

Autor tematu
DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: DoktorPio »

herbata666 pisze:Bardzo fajne opracowanie, w dodatku ciekawie opisane :D. Ja bym jednak wprowadził małą korektę, czyli zwiększył bym średnicę przelotu dla par w głowicy 27mm (przy 2300W może powodować zalewanie) użył bym rurki 40mm(37mm wewnątrz) i wtedy bym był spokojny o niechciane zalanie.
Niewykluczone że kolega ma racje jeśli chodzi o średnicę rurki przelotowej iż 40mm było by lepszym rozwiązaniem. Jeśli będę jeszcze taka głowicę budował zapewne wezmę to pod uwagę. Aczkolwiek sama praca kolumny jest prawidłowa i nie ma problemów z nieoczekiwanym zalewaniem kolumny. Wydajność ml/min tez jest prawidłowa jak dla tej średnicy kolumny.
herbata666 pisze: PS.
Fajnie, że Kolega poszedł w kierunku swojej koncepcji i pokazał coś nowego ;)
No może na tej bazie powstanie nowa konstrukcja kolumny/głowicy :D
herbata666 pisze: PS2.
Polecam w fazie dalszych testów, zbudować sobie półkę OLM i porównać jakość z OLM i LM w głowicy w różnych fazach odbioru destylatu (szczególnie na początku destylacji).
Ewentualnie zrobić test na bieżącej kolumnie, który będzie polegał na odebraniu przedgonu z LM, odebraniu powiedzmy 1l serca, zakręceniu odbioru na czas 1 godziny (stabilizacja kolumny) i znowu przejście do odbioru serca z LM (wtedy możemy porównać sobie jakość, powiedzmy 100ml z jakością serca odebranego wcześniej).
Tak myślałem o dorobieniu OLM na zasadzie dodatkowego dokręcanego elementu między kolumnę a głowice na złączu SMS. Jedyny problem jaki się pojawia to ewentualna wysokość całej kolumny która może mi się nie zmieścić w pomieszczeniu gdzie destyluję :lol:

herbata666 pisze: PS3.
Jeszcze jedna mała uwaga, rozumiem że rurka służąca jako wskaźnik poziomu jeziorka jest otwarta, co może powodować mały problem podczas czynności zalewania kolumny po rozgrzaniu wsadu, najprościej mówiąc jak zalejemy głowicę to może się okazać, że spirytus wyleje się prze nasz wskaźnik jeziorka. Raczej góra rurki powinien być połączony z bokiem głowicy, delikatnie powyżej przelewu w głowicy.

Jeszcze raz :klaszcze: za fajny i ciekawy opis.
Pozdrawiam


Możliwe że rysunki nie są zbytnio precyzyjne ale rurka wskaźnika poziomu jeziorka ma swój koniec znacznie wyżej niż otwór przelewowy w głowicy. I nawet podczas zalewania gdy jeziorko osiąga ponad 300ml i następuje przelewanie przez tą wewnętrzna rurkę 42mm to w rurce szklanej do przelania przez nią destylatu brakuje jeszcze jakieś 1,5cm tak wiec jest ona odpowiednio wyższa :ok:

Dario3
50
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 16 sie 2016, 19:50
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: Dario3 »

Na początek należą się brawa za dużo włożonej pracy, samodzielne wykonanie, samodzielne spawanie i niezwykle estetyczne wykonanie kolumny. Widać od razu, że konstruktor jest z branży automatyka :) Na duży plus zasługuje także wyczerpujący opis.
Tutaj od strony estetycznej poprzeczka jest ustawiona dość wysoko, ale mam od siebie kilka uwag natury technicznej do tego projektu:
DoktorPio napisał:
No może na tej bazie powstanie nowa konstrukcja kolumny/głowicy
Właśnie powstała :) Nazwał bym ją roboczo SLM (small lake management) od sposobu regulacji pracy kolumny, która to zależy od wysokości jeziorka w głowicy, co nie zmienia faktu, że głównym procesem pracy tej kolumny jest LM. Może bardziej adekwatna byłaby nazwa: odmiana SLM głowicy LM ;)
DoktorPio napisał:
Jeśli zadziała E-Arc skok temp. o 0,1*C odcina nam odbiór i wówczas 100% objętości skroplonego destylatu leci na wypełnienie powoduje to ustabilizowanie temp. do poziomu jaką ustawiliśmy na sterowniku E-Arc i ponowne załączenie odbioru.
Ta część opisu nie jest prawdą. Z uwagi na to, że za czwórnikiem, główny strumień skroplin został podzielony na dwie części i obie dławione są zaworami precyzyjnymi to po zadziałaniu zaworu e-arc refluks powracający będzie dalej wynosił 80%, natomiast 20% refluksu stanowiące do tej pory odbiór (jeżeli nie będzie zmniejszona moc grzania) będzie akumulowało się w głowicy powiększając jeziorko.
Nie ma tu OLM, ani OVM, więc jest to tak naprawdę LM, z tym, że przy LM po co tak duży bufor w głowicy? Sama pojemność układu związanego z jeziorkiem jest duża, ponieważ dodatkowo do pojemności jeziorka dochodzi pojemność czwórnika, rurki wskaźnika poziomu jeziorka, rurek do zaworów precyzyjnych. Ogólnie cały proces jest bardzo przekombinowany, aczkolwiek jeżeli jeziorko będzie wskaźnikiem procesu to tak powinno to wyglądać.
Ocieplenie kega jak i kolumny moim zdaniem jest bardzo skromne, zwłaszcza, że moc grzania to 1-1,5KW zmniejszająca się po korektach do 1KW pod koniec procesu.
Ale jak to jest w starym powiedzeniu "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu" :)
Pozdrawiam.
Można coś zrobić szybko, dobrze i tanio, ale zawsze mamy do wyboru tylko dwie możliwości.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: radius »

Dario3 pisze:
Jeśli zadziała E-Arc skok temp. o 0,1*C odcina nam odbiór i wówczas 100% objętości skroplonego destylatu leci na wypełnienie powoduje to ustabilizowanie temp. do poziomu jaką ustawiliśmy na sterowniku E-Arc i ponowne załączenie odbioru.
Ta część opisu nie jest prawdą. Z uwagi na to, że za czwórnikiem, główny strumień skroplin został podzielony na dwie części i obie dławione są zaworami precyzyjnymi to po zadziałaniu zaworu e-arc refluks powracający będzie dalej wynosił 80%, natomiast 20% refluksu stanowiące do tej pory odbiór (jeżeli nie będzie zmniejszona moc grzania) będzie akumulowało się w głowicy powiększając jeziorko.
Kolego Dario3. To już kolejna twoja uwaga, którą napisałeś zanim pomyślałeś :?
Te 80% refluksu będzie tylko do chwili napełnienia się jeziorka do pełnej pojemności (pewnie ok. 2 minut), później już całość - 100% - skroplin będzie wracać jako refluks, więc gdzie tu nieprawda :o
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: DoktorPio »

Dario3 pisze: Ta część opisu nie jest prawdą. Z uwagi na to, że za czwórnikiem, główny strumień skroplin został podzielony na dwie części i obie dławione są zaworami precyzyjnymi to po zadziałaniu zaworu e-arc refluks powracający będzie dalej wynosił 80%, natomiast 20% refluksu stanowiące do tej pory odbiór (jeżeli nie będzie zmniejszona moc grzania) będzie akumulowało się w głowicy powiększając jeziorko.
Jest jeszcze jeden ważny szczegół !
Bardzo proszę dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać to co wcześniej napisałem !

cytuje
" Pod koniec procesu gdy jest już mała zawartość psoty w nastawie możemy całkowicie odkręcić zawór iglicowy RR nastąpi opróżnienie jeziorka do 0ml i wówczas regulujemy jedynie ilość RR stosunkiem odbioru serca.
Jeśli zadziała E-Arc skok temp. o 0,1*C odcina nam odbiór i wówczas 100% objętości skroplonego destylatu leci na wypełnienie powoduje to ustabilizowanie temp. do poziomu jaką ustawiliśmy na sterowniku E-Arc i ponowne załączenie odbioru."


Tak jak napisałem, skoro odkręcę całkowicie zawór RR to wówczas przez ten zawór leci tylko tyle ile pozostanie destylatu który nie wyleci przez zawór odbioru. Tak wiec jeśli pod koniec procesu całkowita wydajność jest powiedzmy na poziomie 70ml/min i ja ustawie odbiór na poziomie 12-15ml/min to reszta leci na RR i wówczas jeśli zadziała E-Arc to to 12-15ml poleci bez problemu na RR ponieważ jak wcześniej napisałem zawór RR jest odkręcony na max i zapewniam że przez ten zawór przeleci większa ilość jak to 70ml pewnie by i przeleciało 200ml/min a może więcej :D

I jeszcze jedno gdyby zawór RR nie był odkręcony na max i E-Arc odcięło by odbiór to wówczas tak jak kolega radius napisał :ok: to po paru minutach nastąpiło by przelanie jeziorka w 100% na reflux. Ale taka sytuacja nie następuje nigdy podczas normalnej pracy.
Dario3 pisze: Nie ma tu OLM, ani OVM, więc jest to tak naprawdę LM, z tym, że przy LM po co tak duży bufor w głowicy? Sama pojemność układu związanego z jeziorkiem jest duża, ponieważ dodatkowo do pojemności jeziorka dochodzi pojemność czwórnika, rurki wskaźnika poziomu jeziorka, rurek do zaworów precyzyjnych. Ogólnie cały proces jest bardzo przekombinowany, aczkolwiek jeżeli jeziorko będzie wskaźnikiem procesu to tak powinno to wyglądać.
Pozdrawiam.
Ano taka to konstrukcja nie ma tu OLM ani OVM bo tak ma być ! A co do pojemności układu to zapewniam że gdy odkręcimy zawór RR na max i jedynie regulujemy stosunek RR zaworem odbioru wówczas nic nam nie zalega w układzie i każda kropla zlatuje z jeziorka rurek w stosunku w jakim podzieliliśmy na odbiór i na reflux.
I zapewniam że przez te rurki zaworki itp nie ma problemu z odseparowaniem przedgonów i jeśli wszystko jest robione tak jak trzeba to po ściągnięciu 200-250ml przedgonów nic nam się nie pałęta w gonie głównym :)

Mam nadzieje że rozwiałem wszystkie niejasności i wątpliwości ;)

Dario3
50
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 16 sie 2016, 19:50
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: Dario3 »

Radius napisał:
Te 80% refluksu będzie tylko do chwili napełnienia się jeziorka do pełnej pojemności (pewnie ok. 2 minut), później już całość - 100% - skroplin będzie wracać jako refluks, więc gdzie tu nieprawda :o
Nie chciałbym się kłócić ze stałymi bywalcami tego forum i chociaż jestem czytelnikiem tego forum prawie od jego początku, to postanowiłem trochę się poudzielać ;) Użytkownicy nie zawsze piszą w sposób jasny i wyczerpujący całkowicie temat... Kol Radius także często zwraca na to uwagę.
Wracając do rzeczonego powyżej cytatu i cytatu DoktorPio
Jeśli zadziała E-Arc skok temp. o 0,1*C odcina nam odbiór i wówczas 100% objętości skroplonego destylatu leci na wypełnienie
to użycie słowa "wówczas" mówi nam że stanie się to od razu a nie po 2 czy 3 minutach jak obliczył kolega Radius, do tego błędnie. Gdyby E-Arc odcinał całkowicie łącznie oba RR i odbiór, wtedy napełnienie jeziorka do przelewu trwałoby 2 góra 3 minuty, natomiast jest to trochę dłużej....
Napełnienie jeziorka do rzeczonych 300ml odbywa się z prędkością odbioru, a więc policzmy: 1500ml : 60 min= 25ml/min. 300ml : 25 ml = 12 minut......
Po takim czasie nastąpi przelanie przez otwory przelewowe i wtedy 100% refluksu będzie płynęło na wypełnienie.
Czyli reasumując, przez 12 minut od momentu zadziałania E-ARC 80% refluksu leci na wypełnienie, po 12 minutach na wypełnienie leci 100% refluksu.
Jeżeli kolejny raz nie pomyślałem, to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

Odnośnie cytatów DoktorPio, co będzie pod koniec procesu jak zawartość destylatu spadnie, itd. to całkowita zgoda. Zwłaszcza po odkręceniu zaworu precyzyjnego RR, jeziorko zmniejsza się do minimum lub zera, a praca głowicy zbliża się do sposobu pracy głowicy BK, gdzie rolę przelewu pełni wspawana rurka bez dławienia, natomiast odbiór i RR regulujemy zaworem precyzyjnym. Tutaj nie dało się tego w tak prosty sposób zrobić, bo utrzymujemy jeziorko wskutek dławienia przepływu na obu przelewach (RR i odbiór) zaworami precyzyjnymi. Do tego kontrolując poziom jeziorka w rurce wskaźnikowej.
Opis jest jasny i nie mam wątpliwości, jedynie komentując urządzenie zamiast och-ów i ach-ów wyraziłem swoje uwagi. Mam nadzieję, że kolega się nie obraził ;)

pozdrawiam
D.
Można coś zrobić szybko, dobrze i tanio, ale zawsze mamy do wyboru tylko dwie możliwości.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: radius »

Kol. Dario3, pominąłeś tylko jeden ważny szczegół w poście DoktoraPio;
Pod koniec procesu gdy jest już mała zawartość psoty w nastawie możemy całkowicie odkręcić zawór iglicowy RR nastąpi opróżnienie jeziorka do 0ml i wówczas regulujemy jedynie ilość RR stosunkiem odbioru serca.
I niestety (dla ciebie ;) ) poniższe stwierdzenie;
Jeśli zadziała E-Arc skok temp. o 0,1*C odcina nam odbiór i wówczas 100% objętości skroplonego destylatu leci na wypełnienie
jest 100% prawdą :)
Ja przyjąłem, za twoim tokiem myślenia, że jednak zawór RR jest przydławiony, więc i jeziorko częściowo wypełnione ale masz trochę racji. Proces napełniania będzie trwał nieco dłużej niż te 2 minuty 8-) Wszystko zależy od stopnia początkowego napełnienia jeziorka :?
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: DoktorPio »

Jestem już stary mam już swoje lata 41 :D :D :D wierze w Boga i prawdziwa i tylko prawdziwą Polske i Polaków nie jest żadną tajemnicą działam na wielu forach pod tym samym nickiem (wystarczy dobrze wy goglować ). Jestem perfekcjonistą ( czasem przesadnym, wiem kolega który zemną pracuje i będzie to czytał pewnie się uśmiechnie :D ) Na wielu forach prezentowałem swoje pomysły projekty i patenty i tam również często byłem delikatnie mówiąc pytany i atakowany celem uzasadnienia i wytłumaczenia swoich pomysłów i racji , i bez problemu broniłem swoje racje. Nie publikuje kitów i bajerów publiczne staram się wszystko przedstawiać obiektywnie i rzeczowo. Odnośnie tej kolumny jest kolega który używa bliźniaczego sprzętu, który to jako pierwszy zbudowałem i zapewne by potwierdzi wszystkie moje słowa o których pisze :)
Miałem przedstawić kolejne dwa swoje patenty w fazie projektu usprawniające prace i poprawiające jakość destylatu, których nikt dosłownie nikt jeszcze nie wprowadził do użytku w procesie destylacji !!! Ale puki co daruję sobie żeby nie narażać się na niepotrzebne pytania i krytykę :|
Jak już te patenty będą działać to wówczas ...... może opublikuje ;)
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania odnośnie tej kolumny to chętnie odpowiem :D
Choć czasem czuję się jak wyciągnięty do tablicy a tego nie lubię :x
Dziękuje za wiadomości od kolegów na PW i maile.

Pozdrawiam Piotrek z mojej strony EOT
Awatar użytkownika

Autor tematu
DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: DoktorPio »

herbata666 pisze:Bardzo fajne opracowanie, w dodatku ciekawie opisane :D. Ja bym jednak wprowadził małą korektę, czyli zwiększył bym średnicę przelotu dla par w głowicy 27mm (przy 2300W może powodować zalewanie) użył bym rurki 40mm(37mm wewnątrz) i wtedy bym był spokojny o niechciane zalanie.
Cenna i rzeczowa uwaga wezmę ja pod uwagę przy następnej konstrukcji :ok:

Dario3
50
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 16 sie 2016, 19:50
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: Dario3 »

No i kolega się obraził :( Zupełnie niepotrzebnie. Kolumna wykonana jest naprawdę perfekcyjnie i z dbałością o najmniejsze detale. Nawet rurka plastikowa zbrojona jest wyprowadzona w sprężynce zapobiegającej zakleszczaniu. Naprawdę pełna profeska.
W całym temacie nie ma ani słowa krytyki pod katem autora czy sprzętu, są za to jak to DoktorPio nazwał:
żeby nie narażać się na niepotrzebne pytania i krytykę :|
Na tzw trudne i niewygodne pytania bądźmy przygotowani, gdy coś publikujemy na forach założonych przez pasjonatów, zwłaszcza technicznych - bo ono takie właśnie jest.
Fajnie, ze ktoś zaproponował inne rozwiązanie głowicy niż złamany kilkut. Do tego zaproponował sposób z którego realizacją spotkałem się przyznam - po raz pierwszy. Konstrukcja jest nowatorskim wykonaniem głowicy opartej o system odbioru LM.
W swoich pytaniach zwróciłem uwagę, że można to poprawić. Zamiast jednego zaworu E-Arc zastosować dwa i zmienić układ za czwórnikiem. W proponowanej zmianie Zawór E-Arc po zadziałaniu odcinałby obie rurki z dławiącymi zaworami precyzyjnymi czyli RR i odbiór(jak jest na rysunku) natomiast drugi elektrozawór pracujący w przeciwfazie do E-Arc otwierałby się. Po ustabilizowaniu kolumny E-Arc otwierałby się, natomiast drugi elektrozawór zamykał, zamykając wypływ 100% refluksu. Po drugie po co takiej wielkości jeziorko na szczycie kolumny? Obliczyłem zgrubnie z fotek i przy średnicy głowicy puszkowej 12cm i wysokości przelewu 3cm daje to około 339ml, do tego układ do czwórnika i dalej rurki do zaworów precyzyjnych to kolejne około 50ml co daje w sumie około 380-390ml jeziorka. Nie wiem, po co aż tak duże, czy nie właściwe byłoby zmniejszenie przelewu, zmniejszenie jeziorka do max 150ml co skutkowałoby skróceniem stabilizacji jak i może uniknięciem drugiego układu refluksu o którym piszę wyżej,na to też miałem nadzieję na jakąś dyskusję.
Z mojej strony to tez EOT w tym temacie, a do admiracji służą miejsca kultu a i przedmioty kultu też są nieco inne.
Pozdrawiam.
Można coś zrobić szybko, dobrze i tanio, ale zawsze mamy do wyboru tylko dwie możliwości.
Awatar użytkownika

Autor tematu
DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: DoktorPio »

Do dario 3

Nie obrażam się :)
Głowica puszkowa ma średnice 16,8cm
Pojemność przy zerowym jeziorku rurek czwórnika i przestrzeni do zaworków precyzyjnych to dokładnie 11ml mierzone nie matematycznie a bezpośrednio przez podanie cieczy. Pozostała pojemność jeziorka do przelewu to 300ml fakt miało być max 200ml ale wyszły błędy przy pomiarach podczas budowy. Zawsze można zmniejszyć punkt przelewu przez wywiercenie odpowiednio niżej otworków ale obecnie nie widzę potrzeby ponieważ nigdy przez XX destylacji nie korzystałem z opcji przelewu czy to świadomie czy awaryjnie. Normalnie układ pracuje na tyle precyzyjnie że jak ustawie np jeziorko na poziomie 100ml to tak ono zostaje do momentu kiedy zaczyna spadać poziom alkoholu w nastawie i wówczas musimy zrobić korektę RR

Element odpowiedzialny za punkt przelewu RR przed i po wspawaniu.

Obrazek

Obrazek

Dario3
50
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 16 sie 2016, 19:50
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: Dario3 »

Jeżeli się DotorPio nie obraził :) to mam kilka pytań i może uwag, ale proszę nie brać tego do siebie. Rozmawiamy o projekcie. Dla ułatwienia wrzucam fotkę wykonaną przez DoktorPio uzupełnioną o moich kilka kresek w paincie.
DPio.jpg
1. Bardzo wysoko umieszczony port termometru głównego prowadzącego proces. Na tej wysokości wskazania są bardziej stabilne niż na półce na której mierzymy ten parametr. Obniżenie mocowania portu bardziej "zdestabilizuje" proces, co wyjdzie "na dobre" produktowi finalnemu.
2. Czy Kolega rozważał zastosowanie bufora stabilizującego? A jeżeli nie rozważał, to proponowałbym umieszczenie w tym projekcie bufora stabilizującego zawierającego już wewnątrz katalizator. To połączenie pozwoli na to, aby nie wpływając na wysokość kolumny, mieć jednocześnie oba jak najbardziej potrzebne moduły. Dodatkowo szeroki port w kegu na montaż stabilizatora, pozwoli na dostęp do środka kega ręką, wysokość katalizatora pozostałaby taka sama. Jakiś czas temu opracowałem dla znajomych model bufora i katalizatora w jednym o pojemności 1175ml do kega 40 litrów i sprawuje się on tak dobrze, że nie wyobrażają sobie procesu bez niego.
3. Czy planuje Kolega zwiększenie izolacji cieplnej kega i kolumny? Policzyłem w innym projekcie energię traconą do otoczenia przez straty i przy jednowarstwowej izolacji podobnej jak w tym projekcie, straty były na poziomie 25%. Podwójna izolacja pozwoli na jeszcze bardziej stabilną pracę urządzenia, zwłaszcza że kolega pracuje na małych mocach rzędu 1-1,5KW to w tym przypadku, aż się o to prosi. Sugerują izolację łącznie z klampami, zwłaszcza nad kegiem i katalizatorem do 50 cm nad portem temperatury.
4. Czy rozważał kolega zautomatyzowanie kontroli wysokości jeziorka poprzez zamontowanie na wodowskazie czujnika magnetycznego w pływającej kulce (np. jak jest w przepywomierzach KingInstruments), lub chociaż kulki styropianowej i czujnika optycznego? Pozwoliłoby to całkowicie zdać się na kontrolę zdalną i podchodzić do urządzenia jedynie przy alarmach.
To aż tyle pytań, ale jest to na tyle ciekawy projekt, że chyba nie zadręczam.
Pozdrawiam
D.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Można coś zrobić szybko, dobrze i tanio, ale zawsze mamy do wyboru tylko dwie możliwości.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: robert4you »

Możesz powiedzieć jakiej średnicy jest obudowa głowicy i z jakich elementów spawana ?
************************************************************************

jpiwek
300
Posty: 304
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 47 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: jpiwek »

Dario3 pisze: mam od siebie kilka uwag natury technicznej do tego projektu:
DoktorPio napisał:
No może na tej bazie powstanie nowa konstrukcja kolumny/głowicy
Właśnie powstała :) Nazwał bym ją roboczo SLM (small lake management) od sposobu regulacji pracy kolumny, która to zależy od wysokości jeziorka w głowicy, co nie zmienia faktu, że głównym procesem pracy tej kolumny jest LM. Może bardziej adekwatna byłaby nazwa: odmiana SLM głowicy LM ;)
Normalnie thank you from the mountain za odkrywanie koła na nowo :D Czym tak konstukcja rózni sięod zwykłego regulowanego jeziorka np. kawałkiem węża?

No i po co takie ogromne jeziorko jak nie ma OO? Destylat będzie cały czas trącił przedgonem.
Dobra, nie turnuje już guitary...
Awatar użytkownika

Autor tematu
DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: DoktorPio »

jpiwek pisze:
Normalnie thank you from the mountain za odkrywanie koła na nowo :D Czym tak konstukcja rózni sięod zwykłego regulowanego jeziorka np. kawałkiem węża?

No i po co takie ogromne jeziorko jak nie ma OO? Destylat będzie cały czas trącił przedgonem.
Dobra, nie turnuje już guitary...

Przeczytaj uważnie od początku cały post to może zrozumiesz ?
Jeziorko jest ze zmienną regulacja jego wielkości tak wiec na początku procesu jak ściągasz przedgony dajesz zerowe jeziorko ściągasz przedgony i dopiero ustalasz sobie jakie jeziorko chcesz mieć i gwarantuję ci że w sercu nie plątają się żadne przedgony ! Serce jest czyste i niczym nie trąci :D
A jeśli nie wierzysz w to co piszę to jeśli cie stać zbuduj sobie taka głowicę, przedestyluj jakiś nastaw i sam się przekonasz że nie ściemniam.
Albo jeśli jesteś taki bystry i przewidywalny i z góry wiesz jak działa dany sprzęt to może sam skonstruuj jakiś nowy rewolucyjny model destylatora i pochwal się na forum ?

ps. nie to żeby ja się ciebie czepiał ale ciężko się czyta twoje posty popraw pisownie ;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: DoktorPio »

robert4you pisze:Możesz powiedzieć jakiej średnicy jest obudowa głowicy i z jakich elementów spawana ?
Obudowa głowicy ?
Nie do końca rozumiem ? Ale jeśli ci chodzi o cześć gdzie jest chłodnica to jest wykonana z dwóch dennic 168mm i kawałka rury tej samej średnicy stal nierdzewna klasa 304 Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie konstrukcji to chętnie odpowiem ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jpiwek
300
Posty: 304
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 47 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: jpiwek »

Chyba na siłę chcesz coś wynaleźć, ale niestety robisz to samo co inni tylko okrężną drogą. Jeżeli sądzisz że lekkie frakcje parują tylko na początku to przerwij sobie proces w połowie i włącz z powrotem nastepnego dnia. I się zdziwisz po odebraniu pierwszych kropel.
Awatar użytkownika

Autor tematu
DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: DoktorPio »

jpiwek pisze:Chyba na siłę chcesz coś wynaleźć, ale niestety robisz to samo co inni tylko okrężną drogą. Jeżeli sądzisz że lekkie frakcje parują tylko na początku to przerwij sobie proces w połowie i włącz z powrotem nastepnego dnia. I się zdziwisz po odebraniu pierwszych kropel.

No cóż są osoby na tym forum i wielu innych forach które są biernymi uczestnikami takie społeczności ewentualnie potrafią tylko zasysać wiedze lub krytykować .... A ja jestem twórczy i pomysłowy a swoje pomysły i projekty wcielam w życie i dzielę się swoimi pomysłami z innymi. Domniemam z twoich wypowiedzi że posiadasz ogromna wiedzę i może masz jakieś ciekawe projekty którymi się nam podzielisz i je przedstawisz ???
Nie sądzę że wszystkie lekkie frakcje da się odciąć w przedgonie a i te niechciane zostaną w pogonie. Nie mniej należy sądzić że niezależnie jaki sprzęt się posiada to takie rzeczy o których piszesz wyżej czyli przerwanie procesu i ponowna destylacja następnego dnia będzie powodowało że w pierwszych kroplach będzie smród. No chyba że masz taki sprzed w którym takie zjawisko nie występuje ?

Jeśli byś chciał wyrazić swoja opinie albo krytykę o ponownym odkrywaniu koła to właśnie napisałem kolejny post o przystawce pot-still do w/w kolumny, zapraszam :D
http://alkohole-domowe.com/forum/topic14805.html
Awatar użytkownika

Kula
1150
Posty: 1186
Rejestracja: niedziela, 4 lip 2010, 19:13
Krótko o sobie: Tester eksperymentator ...............
Ulubiony Alkohol: swój własny .............................
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 140 razy
Kontakt:
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: Kula »

@DoktorPio gratuluję pomysłów i wykonania
Analizowałem konstrukcję jeziorka o zmiennej pojemności Twojej konstrukcji. Interesujące. Jest w nim jeden drobiazg o którym trzeba pamiętać stosując do Twojej kolumny OLM. Jeśli w początkowej fazie procesu po rozpoczęciu odbioru serca zabraknie prądu, to zgromadzone w głowicy jeziorko mocno zanieczyszczone przedgonem spłynie do kolumny i kotła. Po ponownym załączeniu grzania trzeba zrobić ponowną stabilizację.
Pozdrawiam

Kula

www.StalowkaSklep.pl - destylatory, kotły z płaszczem, akcesoria do budowy i stal kwasoodporna
https://www.facebook.com/stalowkadestylatory
Awatar użytkownika

Autor tematu
DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: DoktorPio »

jpiwek pisze:Chyba na siłę chcesz coś wynaleźć, ale niestety robisz to samo co inni tylko okrężną drogą. Jeżeli sądzisz że lekkie frakcje parują tylko na początku to przerwij sobie proces w połowie i włącz z powrotem nastepnego dnia. I się zdziwisz po odebraniu pierwszych kropel.

No cóż są osoby na tym forum i wielu innych forach które są biernymi uczestnikami takie społeczności ewentualnie potrafią tylko zasysać wiedze lub krytykować .... A ja jestem twórczy i pomysłowy a swoje pomysły i projekty wcielam w życie i dzielę się swoimi pomysłami z innymi. Domniemam z twoich wypowiedzi że posiadasz ogromna wiedzę i może masz jakieś ciekawe projekty którymi się nam podzielisz i je przedstawisz ???
Nie sądzę że wszystkie lekkie frakcje da się odciąć w przedgonie a i te niechciane zostaną w pogonie. Nie mniej należy sądzić że niezależnie jaki sprzęt się posiada to takie rzeczy o których piszesz wyżej czyli przerwanie procesu i ponowna destylacja następnego dnia będzie powodowało że w pierwszych kroplach będzie smród. No chyba że masz taki sprzed w którym takie zjawisko nie występuje ?

Jeśli byś chciał wyrazić swoja opinie albo krytykę to właśnie napisałem kolejny post o przystawce pot-still do w/w kolumny, zapraszam :D
http://alkohole-domowe.com/forum/topic14805.html
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: lesgo58 »

No niestety - to już taka przypadłość refluksu zewnętrznego. Kol. DoktorPio miał pewnie jakiś zamysł, że poszedł w tym kierunku. Jednak sama idea regulowanego jeziorka jest ideą słuszną. Sam ubolewam, że nie mam takiej opcji. Zerowe jeziorko byłoby przydatne w pewnych okolicznościach. Np. przy destylatach smakowych.
Kula pisze: Jeśli w początkowej fazie procesu po rozpoczęciu odbioru serca zabraknie prądu, to zgromadzone w głowicy jeziorko mocno zanieczyszczone przedgonem spłynie do kolumny i kotła.
Szczegół warty przemyślenia. Chociaż w dzisiejszych czasach jest już rzadkością, że zabraknie prądu. Mnie w całej "karierze" zdażyło się tylko raz.
Gorszym jest, że kolega DoktorPio nie zrobił sobie OLM. Który to wyeliminowałby pewne niedogodności, poprawiłby jakość pracy, zmniejszyłby ilość przedgonu. O jakości gonu nie wspomnę.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

czeejen
20
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 5 paź 2015, 12:53
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: czeejen »

lesgo58 pisze: Zerowe jeziorko byłoby przydatne w pewnych okolicznościach. Np. przy destylatach smakowych.
Kolego lesgo58 proszę o wytłumaczenie dlaczego zerowe jeziorko jest przydatne w destylatach smakowych. Planuję popełnić swój własny sprzęt i opinii o zerowym jeziorku ( pustej ostatniej półce - jeśli dobrze to rozumiem ) jeszcze nie czytałem.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: lesgo58 »

czeejen pisze:
lesgo58 pisze: ...opinii o zerowym jeziorku ( pustej ostatniej półce - jeśli dobrze to rozumiem ) jeszcze nie czytałem.
Nie pisałem o ostatniej półce, gdyż tutaj rozmawiamy o kolumnie. I mając na myśli jeziorko - opisuję rzecz, która ma miejsce w głowicy zwykłej kolumny z wypełnieniem.
Wracając do meritum. Pojemność jeziorka i jej wielkość przydatna w określonych okolicznościach przewija się przez forum od lat. Chodzi głównie o znalezienie sposobu na izolację i odbiór przedgonów.
Dlaczego przy wykorzystaniu głowicy do destylacji owocówek polecam zerowe jeziorko? Ano właśnie z powodu przedgonów. W owocówkach nie zależy nam na odbiorze całego przedgonu, ale tylko na tej części "przedniej". Przy dużym jeziorku (piszę to z własnego doświadczenia) jest trudno to zrobić w taki sposób aby nie tracić za dużo tych cennych frakcji na których nam zależy. Dlatego mając zerowe jeziorko i odbierając przedgon kropelkowo (po uprzedniej "stabilizacji" kolumny) jesteśmy w stanie przeprowadzić ten etap destylacji w sposób wystarczająco dokładny bez zbytnich strat. Pół biedy gdy ktoś destyluje na długie starzenie. Czas i sposób starzenia (przeważnie w beczkach) potrafi "zatrzeć" wszelkie niedoskonałości. A nawet zamienić te doskonałości "w złoto". Dlatego nie musi się aż tak przykładać do odbioru przedgonów.
Większość z nas jednak chce spożytkować swój eliksir - jeśli nie w krótkim czasie od destylacji - to co najwyżej w ciągu roku/dwóch. Niestety zle odebrany przedgon potrafi się mścić. A szkło w którym przechowujemy destylaty nie pomaga w układaniu się trunków. Oczywiście zachodzą jakieś tam przemiany - ale ostrość i wredny aromat przedgonów potrafi się zakonserwować w sposób doskonały. Tak, że po otwarciu pojemnika pierwsze co czujemy to odrzucające przedgony. Przynajmniej na mnie tak działa. :)
Tak więc wykorzystując wszystkie zalety naszych kolumn możemy odebrać przedgon w taki sposób, że pózniejszy gon będzie pachniał i smakował tylko owocami.
Opisany sposób jest tylko jednym ze sposobów wykorzystującym kolumnę i zerowe jeziorko do destylacji owocówek, ale moim zdaniem wart uwagi.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Autor tematu
DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: DoktorPio »

Dziś zrobiłem dokładny pomiar zużycia wody do procesu chłodzenia, temperaturę na chłodnicy miałem na poziomie 50-52*C temperatura otoczenia 18-20*C temperatury wody sieciowej 13*C moc grzania 1300-1100W. Wyszło z odczytu wodomierza że średnie zużycie wody miałem na poziomie 25l/h. Oczywiście podczas zalewania kolumny na początku procesu woda leciała nieco szybciej a podczas odbioru serca mogłem pozwolić sobie na nieco mniejsze zużycie 22l/h myślę że to dobry wynik ;)
Awatar użytkownika

Pułkownik Dowgird
50
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 21 wrz 2014, 12:06
Lokalizacja: San Escobar
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: Pułkownik Dowgird »

Kolego, ESTETYKA robi wrażenie!!! Dlatego też mam zastrzeżenia co do wykonania mego sprzętu przez innego producenta... Kurtuazyjnie nie podam szczegółów.
Szanuj lasy! I Ty kiedyś możesz zostać partyzantem...
Awatar użytkownika

Autor tematu
DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: DoktorPio »

Pułkownik Dowgird pisze:Kolego, ESTETYKA robi wrażenie!!! Dlatego też mam zastrzeżenia co do wykonania mego sprzętu przez innego producenta... Kurtuazyjnie nie podam szczegółów.
To choć proszę wstaw parę fotek lub podaj link gdzie można by było obejrzeć ten sprzęt ?
Awatar użytkownika

Pułkownik Dowgird
50
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 21 wrz 2014, 12:06
Lokalizacja: San Escobar
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: Pułkownik Dowgird »

Mówiłem, że jestem dyskretny, ale skoro nalegasz, to proszę :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szanuj lasy! I Ty kiedyś możesz zostać partyzantem...
Awatar użytkownika

janus
50
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 9 lip 2013, 22:13
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: janus »

Bardzo estetycznie i fachowo zrobiona kolumna, pełen szacunek dla autora tematu. Pozdrawiam

dooq
5
Posty: 7
Rejestracja: środa, 22 lip 2015, 17:22
Podziękował: 1 raz
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: dooq »

Wszystko ładnie, tylko żadnego obrazka już nie ma! I du... Blada


Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2507
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podziękowanie: 438 razy
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: jakis1234 »

Może dlatego, że już kilka lat minęło od publikacji?
Pozdrawiam z opolskiego.

dooq
5
Posty: 7
Rejestracja: środa, 22 lip 2015, 17:22
Podziękował: 1 raz
Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: dooq »

Naprawdę?, Nie zauważyłem. Uwielbiam, jak ktoś pisze to co oczywiste. , Ale fakt faktem zdjęć nie ma.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2507
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podziękowanie: 438 razy
Re: RE: Re: Master Super Purity by DoktorPio

Post autor: jakis1234 »

dooq pisze:Wszystko ładnie, tylko żadnego obrazka już nie ma!
Mam wrażenie, że to też było oczywiste.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam z opolskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”