Znaleziono 32 wyniki

autor: marcinj060
sobota, 3 paź 2015, 18:17
Forum: Kotły
Temat: Przebudowa kotła
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3644

Re: Przebudowa kotła

A czy przy większmy zbiorniku 2KW wystarczy czy to ma jakieś znaczenie bo teraz 25l nastawu grzeje 1.8KW i jest ok
autor: marcinj060
sobota, 3 paź 2015, 16:32
Forum: Kotły
Temat: Przebudowa kotła
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3644

Przebudowa kotła

Witam Chciałbym w najbliższym czasie przebudować mojego aabratka a mianowicie powiększyć zbiornik do grzania nastawu. Obecnie mam keg 30l ogrzewany grzałką 1800 W dodatkowo do pomocy taboret gazowy, 25 cm filtra miedzianego, 120 cm rury 60.3 zasypane sprężynkami pryzmatycznymi zakończone głowicą aab...
autor: marcinj060
niedziela, 9 mar 2014, 06:39
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: W jaki sposób opróżniacie KEG po wygotowaniu nastawu ?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9711

Re: W jaki sposób opróżniacie KEG po wygotowaniu nastawu ?

Panowie moim zdaniem żadna pompka nie zastąpi kawałka rurki wspawanej w dno kega zakończonej zaworem, podobnie jest z zasilaniem kega w nastaw. U mnie ten sposób sprawdza się w 100%,
autor: marcinj060
czwartek, 4 paź 2012, 18:22
Forum: Katalizatory miedziane
Temat: 1) Pot still 2) 120cm kolumna wypełmiona szkłem 3)...i co dalej?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4821

Re: 1) Pot still 2) 120cm kolumna wypełmiona szkłem 3)...i co dalej?

Zdjęcia podeśle jutro bo kolumna nie jest kompletna. Organizuje katalizator miedziany.
autor: marcinj060
czwartek, 4 paź 2012, 07:40
Forum: Katalizatory miedziane
Temat: 1) Pot still 2) 120cm kolumna wypełmiona szkłem 3)...i co dalej?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4821

Re: 1) Pot still 2) 120cm kolumna wypełmiona szkłem 3)...i co dalej?

To znaczy, że taka moc jest nieosiągalna na takiej kolumnie? Mierzyłem już kilkoma bo jak sami wiecie są bardzo kruche. A jeśli chodzi o temperaturę to bywała niższa bo chłodnica jest wykonana z 50l kega i nigdy się mi nie przegrzewa.
autor: marcinj060
środa, 3 paź 2012, 06:33
Forum: Katalizatory miedziane
Temat: 1) Pot still 2) 120cm kolumna wypełmiona szkłem 3)...i co dalej?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4821

Re: 1) Pot still 2) 120cm kolumna wypełmiona szkłem 3)...i co dalej?

Po dwuch razach jakieś 96-97%. Robiłem też na zmywakac i nie widziałem różnicy .
autor: marcinj060
wtorek, 2 paź 2012, 20:24
Forum: Katalizatory miedziane
Temat: 1) Pot still 2) 120cm kolumna wypełmiona szkłem 3)...i co dalej?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4821

1) Pot still 2) 120cm kolumna wypełmiona szkłem 3)...i co dalej?

Witam Tak jak w temacie pierwsze miałem pot stilla teraz kolumna. I moje pytanie, chciałbym dołożyć katalizator miedziany do kolumny wypełnionej szkłem zakończonej spiralą z miedzi o dł.50cm. Doświadczenie mam tylko w cukrówkach ale zacząłem smakować w nastawach owocowych( przy pomocy SpiritFerm Tur...
autor: marcinj060
środa, 4 kwie 2012, 00:05
Forum: Problemy i pytania
Temat: Przebudowa kolumny
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2379

Re: Przebudowa kolumny

Trochę poczytałem na temat Abrateka i zastanawiam się czy do takiego destylatora potrzebny jest taki zaawansowany sterownik czy nie wystarczy zwykły manualny, bo z tego co wyczytałem temperaturę reguluje się raczej przepływem wody przez skraplacz, chyba że nie do końca załapałem temat!
autor: marcinj060
wtorek, 3 kwie 2012, 20:49
Forum: Problemy i pytania
Temat: Przebudowa kolumny
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2379

Re: Przebudowa kolumny

A co z szczytem kolumny, na co zamienić spirale? Przeczytałem kilka postów i każdy zachwala głowice Aabratek. Jeśli ktoś może proszę o podesłanie jakiś fotek schematów sprawdzonych konstrukcji. Na allegro są w sprzedaży takie kolumny ale nie jestem do końca przekonany co do ich prawidłowego i wydajn...
autor: marcinj060
wtorek, 3 kwie 2012, 16:10
Forum: Problemy i pytania
Temat: Przebudowa kolumny
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2379

Przebudowa kolumny

Witam W najbliższym czasie planuje przebudować kolumnę w której na szczycie wspawana jest spirala, keg 30 podgrzewany jest gazem (wspomagany grzałką 1,8kw przy podgrzewaniu). Chłodnica keg 50l zalany woda a w środku wężownica. Chciałbym odcięć tą spirale a na jej miejsce wmontować coś sensowniejszeg...
autor: marcinj060
czwartek, 19 maja 2011, 07:59
Forum: Projekty aparatur
Temat: MarcinJ i tuning jego pot still'a
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8707

Re: MarcinJ i tuning jego pot still'a

Witam
Zawór na refluksie już jest. A czemu rurki szklane, zdecydowałem się na nie bo nie mogłem znaleźć zmywaków które by nie rdzewiały, wytrzymywały dosłownie kilka "operacji".
autor: marcinj060
niedziela, 15 maja 2011, 23:15
Forum: Projekty aparatur
Temat: MarcinJ i tuning jego pot still'a
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8707

Re: MarcinJ i tuning jego pot still'a

Witam Piszę bo potrzebuje podpowiedzi w temacie refluksa. Mam spirale miedzianą około 70cm, i teraz moje pytanie czy jak bym dołożył 4 zimne palce, czy wniosło by to coś nowego do kolumny? Wcześniej wypełniaczem były zmywaki teraz są rurki szklane ok. 1m no i wspomniany refluks, ale mino to mam wraż...
autor: marcinj060
poniedziałek, 24 sty 2011, 10:15
Forum: Problemy i pytania
Temat: początkujący, prosi o pomoc w ocenie
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 15019

Re: początkujący, prosi o pomoc w ocenie

Takiego kega z takim kołnierzem raczej nie kupisz. Przy moim sam dorabiałem.
Pozdrawiam
autor: marcinj060
niedziela, 23 sty 2011, 22:14
Forum: Problemy i pytania
Temat: początkujący, prosi o pomoc w ocenie
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 15019

Re: początkujący, prosi o pomoc w ocenie

slasz129 pisze:naczynie grzewcze no chyba zostaje ten keg tylko trzeba wymyślić aby wieczko było odkręcane w celu czyszczenia. powiedzmy keg 30L
Witam
Może coś takiego:
autor: marcinj060
niedziela, 23 sty 2011, 20:49
Forum: Projekty aparatur
Temat: MarcinJ i tuning jego pot still'a
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8707

Re: MarcinJ i tuning jego pot still'a

witam Jak wspomniałem wcześniej kończę budowę i potrzebuje kolejnych wskazówek. Czy przy takim refluksie potrzebne będą jakieś odstojniki? Jeśli tak to jakie? Czy wystarczą takie jak wcześniej, czy jakieś szklane z allegro? Jeszcze jedno pytanie związane z węglem aktywnym, a mianowicie jeśli rura(zd...
autor: marcinj060
wtorek, 18 sty 2011, 03:51
Forum: Projekty aparatur
Temat: MarcinJ i tuning jego pot still'a
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8707

Re: MarcinJ i tuning jego pot still'a

Witam
Kończę budowę deflegmatora i zastanawiam się gdzie umieścić termometr szpilkowy?
autor: marcinj060
wtorek, 11 sty 2011, 22:10
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG] Klasyczny bimbrofor
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3009

[KEG] Klasyczny bimbrofor

Witam Jako że jestem początkujący na tym forum, pomyślałem że przedstawię kolegom mój bimbrofor. Przerobiłem go dosyć mocno po poprzednim właścicielu. Ze starej konstrukcji pozostała wężownica, resztę dorabiałem sam z pomocą znajomych. Ale po przeczytaniu kilku tematów na tym forum stwierdziłem że d...
autor: marcinj060
poniedziałek, 10 sty 2011, 00:07
Forum: Projekty aparatur
Temat: MarcinJ i tuning jego pot still'a
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8707

Re: MarcinJ i tuning jego pot still'a

Pomysł na zamontowanie spirali już mam, no i spawacza który twierdzi że łączy wszystko ze wszystkim. O efektach pracy na pewno napisze.
Pozdrawiam
autor: marcinj060
niedziela, 9 sty 2011, 23:53
Forum: Projekty aparatur
Temat: MarcinJ i tuning jego pot still'a
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8707

Re: MarcinJ i tuning jego pot still'a

Już załapałem o co chodzi z tym deflegmatorem, przystępuje więc do działań.
Pozdrawiam.
---scalone---

Po kilku rozmowach ze znajomymi i obeznaniu w dostępnych materiałach, wymyśliłem coś takiego. Jak myślicie czy te wymiary będą wystarczające, czy może jeszcze coś dołożyć.
autor: marcinj060
niedziela, 9 sty 2011, 14:31
Forum: Projekty aparatur
Temat: MarcinJ i tuning jego pot still'a
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8707

Re: Odstojniki czy deflegmator

Kucyk pisze:O to chodzi! I jeszcze ze dwa zwoje rurki chłodzącej na górze dodać i wkraczamy w krainę kolumn rektyfikacyjnych!
Czy taka spirala może być wykonana z rurki miedzianej? A sama obudowa deflegmatora ze stali KO
autor: marcinj060
niedziela, 9 sty 2011, 14:01
Forum: Projekty aparatur
Temat: MarcinJ i tuning jego pot still'a
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8707

Re: Odstojniki czy deflegmator

Nie do końca wiem czy o taki deflegmator wam chodzi ale ja widzę to tak.
autor: marcinj060
niedziela, 9 sty 2011, 13:44
Forum: Projekty aparatur
Temat: MarcinJ i tuning jego pot still'a
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8707

Re: Odstojniki czy deflegmator

:shock: Pytania techniczne: 1. Dlaczego Kolega zdecydował się chłodnicę zrobić większą, a boiler mniejszy? 2. Ile tej miedzianej rurki (i jakie fi) jest w chłodnicy? Jest zwinięta w spiralkę? Rurka miedziana jest ok, nie trzeba nic zmieniać. Dlaczego chłodnica większa, stwierdziłem że kocioł 50l je...
autor: marcinj060
niedziela, 9 sty 2011, 13:02
Forum: Projekty aparatur
Temat: MarcinJ i tuning jego pot still'a
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8707

MarcinJ i tuning jego pot still'a

Witam
Potrzebuje porad na temat deflegmatora i odstojników. Chce przerobić odstojniki, rurki ze stali KO i zastanawiam się czy dołożyć jeszcze deflegmator. Czy potrzebny będzie przy trzech odstojnikach?
Pozdrawiam

Tak wygląda mój sprzęt. Zdjęcie zostało zrobione podczas nagrzewania.
autor: marcinj060
sobota, 18 gru 2010, 00:53
Forum: Materiały
Temat: Material na uszczelnienia
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 40609

Re: Material na uszczelnienia

Witam Trochę poprawiam sprzęt potrzebuje uszczelnić odstojniki. Stare odstojniki zrobione był z pokrywek i słoików, ale nie wytrzymywały zbyt długo. Nowe podstawy będą wyspawane ze stali KO a za szkło będą robić odstojniki paliwowe zakręcane od dołu. No i tu pojawia się problem jak to uszczelnić czy...
autor: marcinj060
czwartek, 16 gru 2010, 16:24
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Bardzo dziwne pytanie o drożdże Turbo
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2800

Re: Bardzo dziwne pytanie o drożdże Turbo

No i teraz druga część pytania ile na 200l nastawu dodać cukru żeby nie przesadzić( bo cukier nam nieograniczony tzn: tani :D ) no i ile drożdży turbo. Podkreślę że nie zależy mi na czasie.
Pozdrawiam
autor: marcinj060
czwartek, 16 gru 2010, 08:24
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Bardzo dziwne pytanie o drożdże Turbo
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2800

Re: Bardzo dziwne pytanie o drożdże Turbo

Witam
A więc tak przedestylowałem nastaw ze śliwek i teraz moje pytanie jak dosypie cukru do tego ''nastawu'' czy to samo ruszy czy trzeba dodać drożdży turbo? Chce po prostu drugi raz wykorzystać nastaw. Chyba że jest to nie opłacalne.
Pozdrawiam
autor: marcinj060
środa, 15 gru 2010, 17:08
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Bardzo dziwne pytanie o drożdże Turbo
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2800

Bardzo dziwne pytanie o drożdże Turbo

pisał Zugmunt: 5. Drożdże gorzelnicze Turbo (do nastawów cukrowych) .... Drożdże te potrafią przerobić 25l nastawu w 24h (lub wielokrotność 25l, ale w dłuższym czasie)... Witam Mam pytanie związane z tymi drożdżami. Czy takie drożdże nadają się do nastawu który został już przedestylowany a był robio...
autor: marcinj060
środa, 15 gru 2010, 11:37
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Temperatura zacieru
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3772

Re: Temperatura zacieru

Właśnie dzisiaj zacząłem psocić, wszystko ładnie pięknie. Tylko podmieniam zacier i butle z gazem.
Pozdrawiam
autor: marcinj060
poniedziałek, 13 gru 2010, 10:32
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Jaki termometr zastosować do budowanej kolumny
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 17324

Re: Jaki termometr zastosować do budowanej kolumny

Taki tablicowy termometr mam w domu podłączony do centralnego ogrzewania żeby kontrolować temperaturę. O ile dobrze kojarzę to może on pracować do 40*C otoczenia także odpada.
autor: marcinj060
sobota, 11 gru 2010, 19:23
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Jaki termometr zastosować do budowanej kolumny
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 17324

Re: Jaki termometr zastosować do budowanej kolumny

Witam ,
zastanawiam się czy nie lepszy byłby termometr http://allegro.pl/termometr-do-pieczeni ... 87515.html do kotła z kega?
autor: marcinj060
sobota, 11 gru 2010, 19:03
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Temperatura zacieru
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3772

Re: Temperatura zacieru

Tak też myślałem, żeby nie przekraczać 30*C. Temperaturę reguluje zawór RTL (pozostałości po remontach). Prócz tego mam jeszcze dodatkowy termometr. Beczka stoi w dość chłodnym pomieszczeniu (zacier nie przekraczał 15*c), dlatego zdecydowałem się na taki krok.
autor: marcinj060
sobota, 11 gru 2010, 18:48
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Temperatura zacieru
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3772

Temperatura zacieru

Witam
Mam problem związany z dobraniem odpowiedniej temperatury zacieru ze śliwek w beczce 200l. A wiec moje pytanie: jaka temperatura będzie najlepsza dla tego zacieru. Dodam jeszcze ze zakres temperatury mam bardzo wysoki ( wężownica w beczce podłączona do centralnego ogrzewania).

POZDRAWIAM

Wyszukiwanie zaawansowane