Znaleziono 7 wyników

autor: lukasraf
środa, 6 wrz 2017, 09:47
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Dekstroza - czy warto ?
Odpowiedzi: 93
Odsłony: 31840

Re: Dekstroza - czy warto ?

Beczka stoi przy piecu ( EKO Groszek ) dwa małe okienka ciągle uchylone, temperatura otoczenia około 22-25*C, fakt nastaw w czasie burzliwej pracy był cieplejszy i miała około 40*C. Teraz nastaw lekko słodki tak jakby drożdżaki nie przerobiły całej słodyczy. Pytanie co znaczy brakowało powietrza w n...
autor: lukasraf
wtorek, 5 wrz 2017, 09:34
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Dekstroza - czy warto ?
Odpowiedzi: 93
Odsłony: 31840

Re: Dekstroza - czy warto ?

pochodziło 3 dni, Blg 10, przez tydzień nic się nie zmieniło , czy powinien być tak wysoki Blg???
autor: lukasraf
czwartek, 24 sie 2017, 20:13
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Dekstroza - czy warto ?
Odpowiedzi: 93
Odsłony: 31840

Re: Dekstroza - czy warto ?

Glukoza gęsta , ledwo z beczułki ją wydłubałem. Rozcieńczyłem do 24 Blg , wyszło 100L, zadałem drożdże 4x szlachecki T3 , zapach niezły , chodzi ładnie - zobaczymy jak długo.
autor: lukasraf
środa, 23 sie 2017, 19:26
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Dekstroza - czy warto ?
Odpowiedzi: 93
Odsłony: 31840

Re: Dekstroza - czy warto ?

Piszecie o glukozie w proszku a może ktos robi na glukozie w postaci płynnej. Mam dostęp do owej płynnej substancjj, zastanawiam sie jakimi drożdźami ją potraktować i ile kilogramów owej glukozy na paczuszke grożdżaków.
autor: lukasraf
piątek, 11 sty 2013, 00:28
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Nastaw cukrowy zrobił się jak "GLUT"
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 21222

Re: Nastaw cukrowy zrobił się jak "GLUT"

Cały zaglucony nastaw został przerobiony, marnie się wyklarował mimo środków pomocniczych. Wlałem do KEGA i przerobiłem. Wyszło to co zwykle ( sama radość ).
Tak na przyszłość dla innych którym coś podobnego się zdarzy, śmiało przerabiać.
autor: lukasraf
czwartek, 6 gru 2012, 19:06
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Nastaw cukrowy zrobił się jak "GLUT"
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 21222

Re: Nastaw cukrowy zrobił się jak "GLUT"

Po rozlaniu na dwie beczki pracuje normalnie ale dalej ma konsystencje rzadkiego kisielu. temperatura otoczenia 25-27' , nastawu 20', cukru dałem 6 kg na 25 l wody. Nie mierze BLG ponieważ refraktometr jest w planach po nowym roku. Przypuszczam że beczułki dokładnie nie domyłem po winie z aronii. Mo...
autor: lukasraf
środa, 5 gru 2012, 15:34
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Nastaw cukrowy zrobił się jak "GLUT"
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 21222

Nastaw cukrowy zrobił się jak "GLUT"

Witam. Potrzebuję informacji na temat: Zrobiłem nastaw cukrowy ( rozpuściłem cukier w letniej wodzie ) i uzupełniłem do żądanej objętości. Okazało się że nie mam już drożdży gorzelniczych. Nastaw zostawiłem na 3 dni w beczce w pomieszczeniu o temperaturze 22'-23'. Po trzech dniach w beczce zrobiło s...

Wyszukiwanie zaawansowane