Znaleziono 15 wyników

autor: lukas99921
niedziela, 12 cze 2016, 19:21
Forum: Łączenie
Temat: Połączenie tego wszystkiego
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 7420

Re: Połączenie tego wszystkiego

Jeśli chodzi o wypełnienie musisz mi uwierzyć na słowo że zasypię sprężynkami pryzmatycznymi miedzianymi. Powiem Ci szczerze że zastanawiałem się nad rurą miedzianą, jako deflegmator ale mimo że dużo czytałem wciąż tego nie ogarniam, co jeden temat to inna rura, gubię się w tym. Czy wystarczyłaby pr...
autor: lukas99921
sobota, 11 cze 2016, 20:06
Forum: Łączenie
Temat: Połączenie tego wszystkiego
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 7420

Re: Połączenie tego wszystkiego

Ok, dzięki Panowie za odpowiedzi, jeśli kupiłbym 2 puste deflegmatory i wypełniłbym je miedzią to jest jakiś sens że obydwa będą wypełnione miedzią, chodzi mi czy 1 by nie wystarczył? Pewnie by wystarczył ale 2 dadzą mi chyba lepszy destylat...poprawcie mnie jeśli się mylę. ramzol masz dobry pomysł ...
autor: lukas99921
piątek, 10 cze 2016, 18:58
Forum: Łączenie
Temat: Połączenie tego wszystkiego
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 7420

Połączenie tego wszystkiego

Witam, już tylko krok dzieli mnie od kupna 2 deflegmatorów i chłodnicy szklanej do psocenia. Jednak mam jeszcze dylemat jeśli chodzi o połączenie wszystkiego. Czy ktoś mógłby mi narysować schemat lub napisać jak w jakiej kolejności podłączyć deflegmatory i chłodnicę. Oto sprzęt: http://allegro.pl/de...
autor: lukas99921
środa, 1 cze 2016, 17:52
Forum: Osprzęt
Temat: Zastosowanie 2 deflegmatorów
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4324

Re: Zastosowanie 2 deflegmatorów

Kolego a który deflegmator miałeś pierwszy od grzania ten z miedzią czy ze szkłem? Ile razy destylowałeś produkt aby był zdatny do picia?

Mod.
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości!
autor: lukas99921
środa, 1 cze 2016, 08:36
Forum: Osprzęt
Temat: Zastosowanie 2 deflegmatorów
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4324

Re: Zastosowanie 2 deflegmatorów

Czytałem dużo i cukrówek gotował nie będę bo do tego najlepsza kolumna. Nie mówię że na szkle nie wyjdzie ale trzeba destylować kilka razy i filtrować aby było zdatne do picia. Gotował będę owocówki, deflegmatory będą długości 30 cm każdy 22 cm wypełnienia. Widziałem już na forum zastosowanie dwóch ...
autor: lukas99921
wtorek, 31 maja 2016, 19:54
Forum: Osprzęt
Temat: Zastosowanie 2 deflegmatorów
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4324

Zastosowanie 2 deflegmatorów

Witam, zamierzam w swoim pot stillu zamontować 2 deflegmatory i chłodnicę (bez odstojnika). Mam kilka pomysłów na wypełnienie deflegmatorów, powiedzcie które będzie najlepsze i dlaczego. 1. 1 deflegmator wypełniony sprężynkami pryzmatycznymi z miedzi, drugi deflegmator sprężynkami pryzmatycznymi sta...
autor: lukas99921
wtorek, 31 maja 2016, 09:02
Forum: Problemy i pytania
Temat: Budowa tak zwanego pot stilla
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6147

Re: Budowa tak zwanego pot stilla

A ja dodam jeszcze, wróć do piaskownicy i zacznij od czytania, bo nie wiem skąd czerpiesz taką wiedzę. Enviado desde mi SM-G357FZ mediante Tapatalk Kolego tylko że każdy pisze ze mocne grzanie zalewa deflegmator a chyba chodzi o mocne grzanie tak? Wtedy uzyskuje się dobry alkohol w przyzwoitym temp...
autor: lukas99921
poniedziałek, 30 maja 2016, 19:17
Forum: Problemy i pytania
Temat: Budowa tak zwanego pot stilla
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6147

Re: Budowa tak zwanego pot stilla

Chodziło o spłynięcie nie spłonięcie, mój błąd.
autor: lukas99921
poniedziałek, 30 maja 2016, 10:08
Forum: Problemy i pytania
Temat: Budowa tak zwanego pot stilla
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6147

Re: Budowa tak zwanego pot stilla

Mogą być kłopoty ze spływem flegmy do gara, musiałbym zmniejszać temperaturę gotowania aby spłonęła, dlatego wolę ze spustem
autor: lukas99921
piątek, 27 maja 2016, 16:32
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Który zestaw wybrać?
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 9117

Re: Który zestaw wybrać?

Nie obrażam się, chętnie wysłucham opinii innych :)
autor: lukas99921
piątek, 27 maja 2016, 13:23
Forum: Problemy i pytania
Temat: Budowa tak zwanego pot stilla
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6147

Budowa tak zwanego pot stilla

Witam Panów, do napisania tego tematu nakłonił mnie ten temat: http://alkohole-domowe.com/forum/pierwszy-pot-still-pomocy-t5721-10.html Kolega budował tam małego pot stilla i po zastanowieniach stwierdziłem że też takiego zbuduję. Jednak wprowadziłbym tam kilka przeróbek 1. Zamiast grzałki elektrycz...
autor: lukas99921
piątek, 27 maja 2016, 10:16
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Który zestaw wybrać?
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 9117

Re: Który zestaw wybrać?

Ok moja wiedza nie jest zbyt szeroka, ale chodzi mi tylko o destylację na własne potrzeby, a z tego co czytam na forum to wychodzi na to że jedni piszą że na szkle nic nie wyjdzie, a dla niektórych to jest cały sprzęt jaki posiadają i wychodzi im dobry alkohol. Dla mnie to właśnie szkło byłoby całym...
autor: lukas99921
czwartek, 26 maja 2016, 15:39
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Który zestaw wybrać?
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 9117

Re: Który zestaw wybrać?

Destylację zacznę na pewno od 1410, później chciałbym zrobić zacier z owoców i go przedestylować. Mam jak na razie keg 10 l i to on ma byc moim alembikiem.

Mod.
Nie cytuj postów poprzedzających w całości. Po co?
autor: lukas99921
poniedziałek, 23 maja 2016, 09:35
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Który zestaw wybrać?
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 9117

Re: Który zestaw wybrać?

Ok Panowie dzięki za odpowiedzi jednak, zostanę przy szkle, ale powiedzcie ci który zestaw wybrać ten z filtrem węglowym czy bez? Czy ten filtr węglowy jest potrzebny i co tak na prawdę daje?
autor: lukas99921
niedziela, 15 maja 2016, 20:49
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Który zestaw wybrać?
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 9117

Który zestaw wybrać?

Witam kolegów, na forum jestem nowy ale w tych sprawach jestem od kilku lat. To znaczy byłem, na jakiś czas przestałem ale postanowiłem powrócić. Mam do Was pytanie, który zestaw do destylacji będzie lepszy? Ten: http://allegro.pl/destylator-szklany-bimber-zestaw-do-destylacji-i6185289561.html?reco_...

Wyszukiwanie zaawansowane