Znaleziono 18 wyników

autor: LozaSzydercow
środa, 4 wrz 2024, 21:42
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3869

Re: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi

Dokładnie tak jak napisał kolega @aakk. Pomógł i wytłumaczył co i jak. Niestety wyskoczyły mi prywatne sprawy i jeszcze nie testowałem, bo jestem cały czas na wyjeździe. Jak tylko będę miał wolną chwilę to przetestuje i dam znać jak wyszło.
Dziękuje wszystkim za pomoc i zaangażowanie.
autor: LozaSzydercow
piątek, 23 sie 2024, 22:42
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3869

Re: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi

Już dzwoniłem do Adam z AK-spraw, może w przyszłym tygodniu znajdzie chwilę to podjadę do niego. Mimo wszystko jak by ktoś był z okolic powiatu Sieradzkiego to chętnie podjadę ze sprzętem i pokaże.
autor: LozaSzydercow
piątek, 23 sie 2024, 13:54
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3869

Re: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi

Dobra trochę wyjaśnienia: Aparaturę kupiłem od kogoś na alle... miała być sprawna i z firmy stalówka. Finalnie wyszło jak wyszło. Podobnie wyszło z średnicą zaufałem i niestety też mnie z tym oszukał, średnica wewnętrzna to 60,3mm. Nie mam do nikogo pretensji, bo sam mogłem to sprawdzić i to moja wi...
autor: LozaSzydercow
czwartek, 22 sie 2024, 14:41
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3869

Re: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi

Nastaw robię tak jak każe producent drożdży, po sprawdzeniu, że zjadły cały cukier mieszam energicznie i zostawiam w chłodniejszym miejscu żeby naturalnie drożdże i cała zawiesina opadła na spód. Później pompka odpompowuje z góry do kega. Mod. Jeszcze raz przypominam o niecytowaniu posta poprzedzają...
autor: LozaSzydercow
środa, 21 sie 2024, 22:20
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3869

Re: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi

Taki zestaw kupiłem, mam nakrętkę do niego tylko nie przyspawaną. Jest tam gwint zewnętrzny po prostu. Mi nie zależało na łatwym odkręceniu.

Mod.
Przypominam o niecytowaniu posta poprzedzającego.
autor: LozaSzydercow
środa, 21 sie 2024, 18:30
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3869

Re: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi

Dzięki wielkie za podpowiedz. Uformowanie podparcie nie pomogło (ostatnio już tak próbowałem). Spróbuje jeszcze z drutem w przyszłym tygodniu i dam znać.

Mod.
Nie cytuj posta poprzedzającego.
autor: LozaSzydercow
środa, 21 sie 2024, 11:20
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3869

Re: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi

Kocioł 50l, nastawu wlewam tak żeby było około 8cm od góry wolnego powietrza (myślę, że około 45l) .
OLM to miseczka po środku rury bez daszka.
autor: LozaSzydercow
środa, 21 sie 2024, 09:50
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3869

Re: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi

Grzałkę mam podłączoną pod watomierz więc nie ma możliwości pomylenia grzałki. Spalenie regulatora nie było z mojej winy tylko wadliwego sprzętu i potwierdził to sprzedawca. W chłodnicy mam niską temperaturę (sprawdzam ręką tak jak sugeruje producent) dochodzący wąż to 1/2 cala a wychodzący 1/2 cala...
autor: LozaSzydercow
wtorek, 20 sie 2024, 22:23
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3869

Re: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi

Sprawę bezpieczeństwa traktuję priorytetowo, możemy robić różne głupoty, ale podstawą jest nikogo nie narażać. Ja ktoś pisze, że polewał keg wodą, to jedyne co można poradzić, to zabawy z bezpieczniejszymi zabawkami. Dziękuję, nie wiedziałem, że jestem taką ostoją spokoju ;) Dobra, bo zrobiło źle t...
autor: LozaSzydercow
wtorek, 20 sie 2024, 10:28
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3869

Re: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi

A do czego Ci regulator przy rektyfikacji na kolumnie zasypowej? Polewałeś keg wodą? :shock: Jeśli nie chcesz stać się gwiazdą wieczornych wydarzeń odpuść sobię to hobby :!: Panowie, w przypadku gdzie ryzykowałem wykipieniem wolałem po prostu żeby delikatnie kapało na keg, temperatura nie spadała. ...
autor: LozaSzydercow
poniedziałek, 19 sie 2024, 23:55
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3869

Re: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi

Przepraszam, że się nie odpisywałem ale powiadomienia nie przyszły. wczoraj odebrałem ładnie( temperatura na 10 półce stabilna) co 5 min polewałem keg trochę wodą bo nie mam regulatora. Jak tak nie robiłem to zaczynało wrzeć. 80-70%. tylko zapomniałem wsypać wypełnienia do OLM. A jak wsypałem to ter...
autor: LozaSzydercow
poniedziałek, 19 sie 2024, 23:51
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3869

Re: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi

Podstawowa przyczyna to, że nie masz zielonego pojęcia, co robisz :!: Z tego, co widać port tzw. 10 półki teoretycznej umiejscowiłeś chyba w pozycji katalizatora :scratch: Z Twoim poziomem wiedzy na temat budowy i zachodzących procesów podczas rektyfikacji przyczyn może być tak wiele, że wątpliwym ...
autor: LozaSzydercow
poniedziałek, 19 sie 2024, 23:27
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3869

Re: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi

Czy nie łatwiej zapytać producenta sprzętu? Niestety producent nie jest w stanie pomóc na odległość. Pomógł trochę ale i tak nie działa tak jak powinien. ------------------------------ A co to jest ta "dołożona dodatkowa półka"? Zdjęcie nie da się powiększyć, więc niewiele widać. Jaka wys...
autor: LozaSzydercow
środa, 24 lip 2024, 17:18
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 3869

Pomocy Aabratek nie da stabilizować/kipi

Witam, potrzebuje pomocy z świeżo kupioną aparaturą. Kupiłem taką aparaturę jak na zdjęciu https://i.ibb.co/jR60VMS/IMG-20240724-152126.jpg . Jest to stara wersja kolumny od stalówka z olm oraz dołożoną dodatkową półką. Ogólnie ostatnio stabilizowałem i wszystko było w miarę git ale finalnie płyn by...
autor: LozaSzydercow
wtorek, 30 kwie 2024, 20:30
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Jak poskładać kolumnę z ogłoszenia?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1152

Re: Jak poskładać kolumnę z ogłoszenia?

Dokładnie to ten destylator od Romana, nie dał instrukcji niestety. Dodatkowo on grzał gazem a ja chce za pomocą grzałki więc mówił, że wtedy inaczej się psoci.
autor: LozaSzydercow
niedziela, 28 kwie 2024, 23:02
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Jak poskładać kolumnę z ogłoszenia?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1152

Jak poskładać kolumnę z ogłoszenia?

Witam. Kupiłem nowy destylator z olm: "allegrolokalnie.pl/oferta/aabratek-kolumna-latarkaolmfiltr-miedziany-kegi" Moje pytanie brzmi w jakiej kolejności przykręcić półki oraz w jakiej kolejności wsypywać które sprężynki. Z tego co wyczytałem to do tej najdłuższej sprężynki z nierdzewki, do...
autor: LozaSzydercow
czwartek, 18 kwie 2024, 20:18
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Artykuły pomocnicze
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1077

Re: Artykuły pomocnicze

Dzięki za pomoc, do majówki może zdążę się do-edukować. Pozdrawiam
autor: LozaSzydercow
wtorek, 16 kwie 2024, 09:52
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Artykuły pomocnicze
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1077

Artykuły pomocnicze

Witam wszystkich, kupiłem swój pierwszy destylator Aabratek z olm oraz wypełnieniem sprężynkami. Przed przystąpieniem do pracy chciałem poczytać i pouczyć się aby robić to zgodnie ze sztuką. Proszę o podanie jakiś artykułów w którym dowiem się podstaw itp. Niestety nie mogę znaleźć książki w pdf a n...

Wyszukiwanie zaawansowane