Znaleziono 7 wyników

autor: lisowaty
niedziela, 19 wrz 2010, 18:00
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Budowa pierwszej aparatury do destylacji alkoholu ...
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 16672

Re: Budowa pierwszej aparatury...

tylko niewiem czy nie za słaba znowu ta chłodnica, bojler 16L grzałka 1800W z termostatem. Chłodnica jest ok i powinna dać radę. Mi udało się ukończyć budowę abratka. Chłodnicę mam z rurki miedzianej zwiniętej w spiralę. Cała ma ok 25cm i grzałka w zestawie 1,5kW. Mogę wkrótce wstawić zdjęcia apara...
autor: lisowaty
poniedziałek, 16 sie 2010, 13:13
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Budowa pierwszej aparatury do destylacji alkoholu ...
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 16672

Re: Budowa pierwszej aparatury...

Dzięki Pokrec za fachowe porady. Samemu można wiele wymyślić ale wszystkiego się nie da i trzeba wtedy pytać :). Lothar ta druga chłodnica jest chyba po to żeby bardziej schłodzić bimberek przed ostateczną filtracją filtrem węglowym.. Ja tego nie będę montował chociaż mam drugą chłodnicę ( zdjęcie k...
autor: lisowaty
niedziela, 15 sie 2010, 15:44
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Budowa pierwszej aparatury do destylacji alkoholu ...
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 16672

Re: Budowa pierwszej aparatury...

hej, dzięki Pokrec za wskazówki (które pewnie inni wykorzystają przy swoich projektach) jednak zapomniałem dodać w ostatnim poście że jednak będę budował abratka, takiego jak na zdjęciu, lecz bez chłodnicy i filtra za spustem. Niestety mam problem ponieważ rurę kolumny mam wewnątrz 52mm (zewn. 54mm)...
autor: lisowaty
niedziela, 8 sie 2010, 11:35
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Budowa pierwszej aparatury do destylacji alkoholu ...
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 16672

Re: Budowa pierwszej aparatury...

Rozumiem że ten kołnierz też ma być z kwasówki i jedną część spawamy do kega a drugą do kolumny? Ja mam kega z tyskiego i po rozebraniu fittingu wewnątrz jest 50mm a na zewnątrz 60mm to chyba dam kołnierz DN40? Czy taki jak na foto jest ok? Może się też ktoś orientuje czy pomiędzy kołnierze dajemy u...
autor: lisowaty
wtorek, 3 sie 2010, 23:09
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Budowa pierwszej aparatury do destylacji alkoholu ...
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 16672

Re: Budowa pierwszej aparatury...

Dziękuję za informacje. A czy czasem ten w aukcji potwór to nie jest abratek?
Może jeszcze ktoś wie jakie zastosować połączenie na kegu z kolumną? Można takie coś kupić czy trzeba dorobić?
autor: lisowaty
poniedziałek, 2 sie 2010, 20:08
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Budowa pierwszej aparatury do destylacji alkoholu ...
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 16672

Budowa pierwszej aparatury do destylacji alkoholu ...

Hej. Zamierzałem zakupić sprzęcik do destylacji alkoholu z pewnego popularnego serwisu aukcyjnego jednak po tym co tu przeczytałem będę go jednak budował. Już nawet na tym zacnym forum znalazłem projekt (wklejam poniżej) jednak jest kilka pytań które mi się nasuwają. Nie mam zielonego pojęcia jaką r...
autor: lisowaty
niedziela, 1 sie 2010, 20:55
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Cześć
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 757

Cześć

Mam na imię Michał, mieszkam w Małopolsce. Interesuje się motoryzacją. Ojciec od x lat produkuje różne winka, jednak przerzuca się na mocniejsze trunki i nakazał zasięgnąć mi języka w internecie... Tak tu trafiłem.

Wyszukiwanie zaawansowane