Znaleziono 9 wyników

autor: krzysztof.stanek
sobota, 9 sty 2021, 18:52
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Krzysztof.stanek
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 2475

Re: Krzysztof.stanek

Sprężynki zamówię po weekendzie. Czytałem post dotyczący ocieplenia kega i myślę że to ma sens. Co do kega pojemności 50l. To zobaczę na ile mnie ta nowa pasja wciągnie. Zawsze jest opcja na zmianę. Od 2015 zajmuje się głównie domowym wyrobem wina. Mam już 40 krzewów czteroletniej winorośli. Przysze...
autor: krzysztof.stanek
sobota, 9 sty 2021, 17:01
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Krzysztof.stanek
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 2475

Re: Krzysztof.stanek

Dziękuję za cenne rady i wszelakie sugestie dotyczące sprzętu. Wiedzy od doświadczonego kolegi nigdy za dużo.
autor: krzysztof.stanek
sobota, 9 sty 2021, 08:57
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Krzysztof.stanek
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 2475

Re: Krzysztof.stanek

Kolumnę od Zygmunta zakupiłem w standardowej wersji. https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolumny-rektyfikacyjne/16-kolumna-rektyfikacyjna-basic-lmvm-5907222624005.html Jest tam tylko jeden port termometru. Chyba dam radę pracować na tym jednym termometrze? Kolumnę mogę ocieplić odsłoną od rur w jedne...
autor: krzysztof.stanek
sobota, 9 sty 2021, 05:50
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Krzysztof.stanek
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 2475

Re: Krzysztof.stanek

Wyplukalem tylko roztworem kwasku i wody utlenionej. Takie metody znalazłem na forum. Natomiast w instrukcji kolumny jest napisane co do pierwszej destacji że wylac pierwszy litr urobku. W instrukcji producent jeszcze wspomniał o zewnetrznej konserwacji kolumny pastą dedykowaną do mosiądzu i miedzi.
autor: krzysztof.stanek
piątek, 8 sty 2021, 18:15
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Krzysztof.stanek
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 2475

Re: Krzysztof.stanek

Dzięki za dobre rady. Tak właśnie zrobię tylko ten nastaw który już mam gotowy puszczę na tym wypełnieniu że zmywakow.
autor: krzysztof.stanek
piątek, 8 sty 2021, 05:29
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Krzysztof.stanek
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 2475

Re: Krzysztof.stanek

Standardowe zmywaki. Myślisz że lepiej od razu zamówić sprężarki ?
I wymienić wypełnienie? Opinię podzielone z tego co znalazłem na forum.
autor: krzysztof.stanek
czwartek, 7 sty 2021, 19:12
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Krzysztof.stanek
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 2475

Re: Krzysztof.stanek

Taki jest plan. Mam przygotowane już i wyklarowane 75l. Nastawu więc myślę że na pierwsze próby z kolumną wystarczy. No i 30l. Wina jabłkowego.
autor: krzysztof.stanek
czwartek, 7 sty 2021, 18:40
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Krzysztof.stanek
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 2475

Re: Krzysztof.stanek

Dzięki. Trochę mam obawy że coś nie wyjdzie. Instrukcje kolumny to już dziesięć razy studiowałem no i teraz forum cały czas śledzę. Dobrze że trafiłem na to forum bo jak sobie przypomnę co ja chciałem kupić oj masakra.
autor: krzysztof.stanek
czwartek, 7 sty 2021, 18:00
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Krzysztof.stanek
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 2475

Krzysztof.stanek

Witam grupę. Mam na imię Krzysztof po dłuższej obserwacji forum i przeczytaniu kilkudziesięciu postów w końcu stałem się szczęśliwym posiadaczem miedzianej kolumny Basic od forumowego kolegi Zygmunta. Praktyki jeszcze żadnej nie mam. W najbliższą sobotę odpalam pierwszy raz sprzęt na pierwszy ogień ...

Wyszukiwanie zaawansowane