Znaleziono 14 wyników

autor: kogut23
środa, 3 mar 2021, 07:01
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnica miedziana z rury 76 mm
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 9867

Re: Chłodnica miedziana z rury 76 mm

Dlatego wypełniłem rurki drutem miedzianym z czyścika do lutowania. Pary teraz przechodzą przez chłodnicę bardzo wolno. Dodatkowo sprawdziłem jeszcze przy jakim przepływie wody chłodnica się zdestabilizuje i niestety nie mogłem tego sprawdzić ponieważ licznik ogrodowy którego używam wcześniej się wy...
autor: kogut23
sobota, 27 lut 2021, 14:16
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnica miedziana z rury 76 mm
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 9867

Re: Chłodnica miedziana z rury 76 mm

Nie wiem czy można porównać zużycie wody w naszych chłodnicach. Po pierwsze w mój obieg jest dodatkowo wpięta chłodnica liebiga. Po drugie konstrukcje kolumn i funkcja jaką spełniają chłodnice jest zupełnie inna. Dodatkowo ja grzeję z mocą 2,8 kW. Jeżeli faktycznie osiągasz takie zużycie wody to jes...
autor: kogut23
sobota, 27 lut 2021, 10:09
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnica miedziana z rury 76 mm
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 9867

Re: Chłodnica miedziana z rury 76 mm

Po przemyśleniu waszych uwag doszedłem do wniosku, że faktycznie wydajność chłodnicy jest ograniczona przez zbyt szybkie przechodzenie par przez chłodnicę. Powodowało to większe zapotrzebowanie na wodę a czasami pomimo niskiej temperatury na szczycie chłodnicy i tak niewielka część par wydostawała s...
autor: kogut23
sobota, 30 sty 2021, 18:04
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnica miedziana z rury 76 mm
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 9867

Re: Chłodnica miedziana z rury 76 mm

@drgranatt Problem o którym pisze pojawiał się przy chłodzeniu za pomocą zwiniętej rurki 8mm przy konstrukcji obecnej nie spotkałem się z nim. Przy kolejnej okazji sprawdzę jak się zachowa chłodnica przy jeszcze mniejszym przepływie wody. Dodatkowym czynnikiem który może mieć wpływ jest sam materiał...
autor: kogut23
piątek, 29 sty 2021, 17:27
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnica miedziana z rury 76 mm
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 9867

Re: Chłodnica miedziana z rury 76 mm

Jak podłączone jest zasilanie wody? Przy jakiej maksymalnej temperaturze może pracować chłodnica aby opary nie wydostawały się? Możliwa praca na gorącym refluksie? Woda podłączona jest z wodociągu za pomocą szybkozłączek pneumatycznych. A co do temperatury to nie mam jak tego sprawdzić ponieważ jak...
autor: kogut23
piątek, 29 sty 2021, 17:23
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnica miedziana z rury 76 mm
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 9867

Re: Chłodnica miedziana z rury 76 mm

Jaką moc realnie jest w stanie całkowicie skroplić i przy jakiej temperaturze wody na wejściu? Fajna robota :ok: Maksymalna temperatura jaką zmierzyłem to było 17 stopni. I wtedy głowica pracowała z temperaturą 43 stopnie. Obecnie temperatura wody jest około 7 stopni i na głowicy mam 37 stopni. A c...
autor: kogut23
piątek, 29 sty 2021, 12:53
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnica miedziana z rury 76 mm
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 9867

Re: Chłodnica miedziana z rury 76 mm

Jeziorko było wzorowane na pomyśle Radiusa lekko go tylko zmodyfikowałem.
Elektrozawór o który pytasz służy do odbierania przedgonów i pogonów a sterowany jest sterownikiem SKN.
autor: kogut23
piątek, 29 sty 2021, 12:39
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnica miedziana z rury 76 mm
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 9867

Re: Chłodnica miedziana z rury 76 mm

Próbowałem różnych rozwiązań. Zwijałem rurkę o średnicy 8 mm i długości 3m na różne sposoby, ale niestety wydajność nie była zadowalająca. Nie próbowałem co prawda użyć rurki 12mm, ale z wyliczeń wychodzi, że moje rozwiązanie ma o 25% większą powierzchnię nić zwinięte 2m rurki o średnicy 12mm. Dodam...
autor: kogut23
piątek, 29 sty 2021, 09:09
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnica miedziana z rury 76 mm
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 9867

Re: Chłodnica miedziana z rury 76 mm

Zależy mi raczej na temperaturze na szczycie kolumny. Temperatura wody wypływającej nie do końca jest miernikiem prawidłowego działania chłodnicy. Podczas konstruowania chłodnicy spotkałem się z takim problemem, że woda wypływająca miała temperaturę poniżej 40 stopni jednak chłodnica nie działała po...
autor: kogut23
czwartek, 28 sty 2021, 21:36
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnica miedziana z rury 76 mm
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 9867

Chłodnica miedziana z rury 76 mm

Witam wszystkich, Chciałem się z Wami podzielić moim ostatnim wytworem a mianowicie chłodnicą wykonaną z rury miedzianej 76 mm w której zmieściłem 12 rurek o średnicy 15mm. Długość całej chłodnicy razem ze złączem Tri-clamp to 32 cm. Zapotrzebowanie w wodę to około 1l /min przy temperaturze na szczy...
autor: kogut23
poniedziałek, 24 lut 2020, 08:30
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kolumna miedziana
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3355

Re: Kolumna miedziana

Kocioł mam już kilka lat i nie pomyślałęm nawe aby o nim pisać. :)
Ale skoro pytasz... to gotuję na Kegu 50 L, grzanie 2x2000W niestety ciągle bez ocieplenia.

Chodzi mi po głowie wykonanie zbiornika pod moje możliwości i potrzeby ale narazie skupiłem się na kolumnie.
autor: kogut23
niedziela, 23 lut 2020, 19:22
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kolumna miedziana
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3355

Re: Kolumna miedziana

Dzięki za miłe słowo :)
A tri-clamp zakupiony na Aliexpress.
autor: kogut23
sobota, 22 lut 2020, 18:08
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kolumna miedziana
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3355

Kolumna miedziana

Witam, Przedstawiam do oceny kolumnę miedzianą wykonaną samodzielnie na podstwaie własnych do swiadczeń oraz wiedzy i pomysłów zaczerpniętych z forum. - kolumna wykonana z rury o średnicy 54mm. - długość 180 cm. - chłodnica wykonana z rury o średnicy 89 mm. w środu zwinięte 3 m rurki miedzianej o śr...
autor: kogut23
sobota, 22 lut 2020, 17:38
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Kogut23
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1499

Kogut23

Cześć, Mam na imię Przemek, własną produkcją alkocholu interesuję się już około 7 lat. Obecnie posiadam 2 kolumny miedziane własnej produkcji. Kolumnę do produkcji czystego spirytusu i krótką kolumnę potstil do nastawów owocowych. Jestem na forum już dośc długo ale ograniczałem się raczej do czerpan...

Wyszukiwanie zaawansowane