Znaleziono 7 wyników

autor: Kinats
niedziela, 7 lut 2016, 15:32
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pierwsza aparatura ocena
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4884

Re: Pierwsza aparatura ocena

Witam sporo czasu minęło i niestety z powodu nawału pracy ciężko było projekt dokończyć. W między czasie zmieniła się koncepcja z chłodnicy spiralnej na typu Liebiga. Na szczęście powoli wszystko zmierza ku końcowi: kociołek spawa się u kolegi natomiast ja wziąłem się za chłodnicę i papugę (jeszcze ...
autor: Kinats
poniedziałek, 9 lis 2015, 11:43
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pierwsza aparatura ocena
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4884

Re: Pierwsza aparatura ocena

zastanawiam się czy nie lepiej rurkę odprowadzającą pary do chłodnicy poprowadzić pod kątem w górę oraz gdzie umieścić termometr (czerwone okręgi)czy na szczycie deflegmatora czy na ujściu par do chłodnicy? Mógłby ktoś poradzić?
autor: Kinats
sobota, 7 lis 2015, 11:38
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pierwsza aparatura ocena
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4884

Re: Pierwsza aparatura ocena

Cieszę się że dostarczyłem Koledze jakże cennego śmiechu:)
autor: Kinats
piątek, 6 lis 2015, 08:13
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pierwsza aparatura ocena
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4884

Re: Pierwsza aparatura ocena

Jeszcze jedna kwestia odnośnie miedzi to 12,7 ma ściniankę 0,8mm a 15,88 już 1,0mm napewno nastąpi spadek przewodzenia ciepła z uwagi na to z drugiej strony większa średnica zwiększy powierzchnie czynną
autor: Kinats
czwartek, 5 lis 2015, 19:57
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pierwsza aparatura ocena
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4884

Re: Pierwsza aparatura ocena

Myślę o 9,52 lub 12,7 ewentualnie 15,88 ale obawiam się że wyginanie może być dość ciężkie
autor: Kinats
czwartek, 5 lis 2015, 14:35
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pierwsza aparatura ocena
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4884

Pierwsza aparatura ocena

Witam Szanowne Grono wiem że temat jakich wiele ale nie mniej chciałbym zaprezentować sprzęt, który zamierzam popełnić, licząc na konstruktywną krytykę. Planuje zabawę z owocówkami i zbożówkami, pierwsze pędzenie będzie na winie jabłkowym które wyszło tak wytrawnie że szok:) Planuje kociołek fi 340x...
autor: Kinats
czwartek, 5 lis 2015, 07:27
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Kinats
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 894

Kinats

Witam mam na imię Jarek i mieszkam w Bydgoszczy. Jako że do tej pory robiłem już własną kiełbasę, wędzonki, wino, miody i nalewki to uznałem że czas spróbować kolejnej rzeczy na liście czyli wysokich procentów:) z założenia zamierzam robić zbożówki, sprzęt jest w trakcie budowy myślę że za tydzień d...

Wyszukiwanie zaawansowane