Znaleziono 24 wyniki

autor: johnykupa
wtorek, 12 sty 2016, 10:15
Forum: Projekty aparatur
Temat: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 20431

Re: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?

@Kula
Jak kiedyś zrobię bufor, to chciałbym go dać w tym miejscu na buforze, zapomniałem napisać.
autor: johnykupa
wtorek, 12 sty 2016, 01:21
Forum: Projekty aparatur
Temat: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 20431

Re: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?

Zastanowiłem się dziesięć razy, przestudiowałem forum jak i Wasze wszystkie rady i zrobiłem rysunek z mam nadzieję wyglądem ostatecznym Rakiety. Proszę Was koledzy o opinię i naniesienie ewentualnych poprawek na ten projekt.

Obrazek

PS Kolumna oczywiście fi 60
autor: johnykupa
sobota, 9 sty 2016, 01:24
Forum: Projekty aparatur
Temat: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 20431

Re: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?

@Kula Czu mógłbyś jakoś obrazowo pokazać mi jak miałby ten daszek być zamontowany biorąc pod uwagę fakt, że wg moich, nie do końca pewnych obliczeń, minimalny przekrój rury wewnętrznej miałby mieć 37mm? Czemu miałby dokładnie służyć? @Aronia Rura 60/63 mm jest już pewna, właściwie to mam kega 50l w ...
autor: johnykupa
piątek, 8 sty 2016, 14:54
Forum: Projekty aparatur
Temat: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 20431

Re: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?

@johnykupa Przy robieniu półki skorzystaj z zasad opisanych w tym poście: http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?p=125716#125716 rakieta5.png Dobrze zrozumiałem? Co do wysokości rakiety, to okazuje się, że w najniższym punkcie będę miał około 235 cm od tego odjąć 60 cm zbiornika, co zostawia 17...
autor: johnykupa
piątek, 8 sty 2016, 09:43
Forum: Projekty aparatur
Temat: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 20431

Re: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?

@Kula wdarł się mały błąd... rysunek wrzucałem już drugi raz, poprzednim razem coś tam nie wyszło i post nie dotarł na forum, a za drugim razem nie opisałem wszystkiego... Moduł z półką i wypełnieniem nad nim jest w całości, ta niby flansza to jest przyspawana do rury dolna część wziernika, który do...
autor: johnykupa
piątek, 8 sty 2016, 06:24
Forum: Projekty aparatur
Temat: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 20431

Re: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?

http://i68.tinypic.com/64dnog.jpg Co powiecie na takie coś? Przy takim kącie nachylenia głowicy jeziorko będzie wystarczające? Czy OLM jest na dobrej wysokości zakładając, że zaraz nad nim i do połowy wziernika będzie wypełnienie? Czy dobrze zrozumiałem sposób wykonania tamki? @Zbynek80 Gdyby nie k...
autor: johnykupa
czwartek, 7 sty 2016, 18:05
Forum: Projekty aparatur
Temat: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 20431

Re: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?

johnykupa powiedz mi co ty będziesz mierzył tymi termometrami ? Wiem, że temperaturę ale po co ci te pomiary ? Już tłumaczyłem wcześniej. Powyżej 8 półki pary powinny mieć już praktycznie stałą temperaturę, a co za tym idzie - max %. pod koniec, jak już w kotle zaczyna spadać zawartość alko do zera...
autor: johnykupa
czwartek, 7 sty 2016, 01:29
Forum: Projekty aparatur
Temat: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 20431

Re: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?

Zamiast miedzi lub wymiennie z nią niech Ci koledzy zrobią bufor stabilizująco-wzmacniający. Zamiast OVM zrób OLM - łatwiejsz regulacja, czystszy destylat. Jeżeli na początek nie będziesz chciał obniżonego odbioru to przynajmniej głowicę zrób rozwojową z dwoma stanami jeziorka - małe do klasycznej ...
autor: johnykupa
środa, 6 sty 2016, 14:28
Forum: Projekty aparatur
Temat: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 20431

Re: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?

Poza tym co już koledzy mówili to jak dla mnie to troszkę dziwnie/niepraktycznie podzieliłeś tę kolumnę, i na co Ci tyle tych termometrów ? Co będziesz nimi mierzył ? Właśnie dlatego pytam co o tym myślicie. Kolumnę podzieliłem w taki sposób, żeby łatwo ją umyć, żeby dało się odpiąć wypełnienie mie...
autor: johnykupa
środa, 6 sty 2016, 10:43
Forum: Projekty aparatur
Temat: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 20431

Re: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?

Powiem Wam tak, niektóre koszta nie grają tak wielkiej roli, gdyż jestem ślusarzem z arsenałem kolegów spawaczy/tokarzy, którzy za flaszkę zrobią cuda :). Zrobienie takiego wziernika przykładowo by mnie kosztowało tyle co kupienie szklanej rury jedynie. Fakt jest taki, że za rurę 70 bym musiał zapła...
autor: johnykupa
wtorek, 5 sty 2016, 22:42
Forum: Projekty aparatur
Temat: aabratek + VM, czy Rakieta poleci?
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 20431

aabratek + VM, czy Rakieta poleci?

Witam Wszystkich. Jak to w życiu wielu psotników, z czasem pot stilla chce się zamienić na kolumnę... Tak było i w moim przypadku, potem to ulepszanie i ulepszanie, aż w końcu trzeba polecieć z grubszej rury, dosłownie ;) W tej chwili posiadam kega 30l, w nim grzałkę 2x2kW pod regulatorem napięcia (...
autor: johnykupa
niedziela, 12 sie 2012, 18:17
Forum: Problemy i pytania
Temat: Problem z ustabilizowaniem kolumny.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 8081

Re: Problem z ustabilizowaniem kolumny.

Witam ponownie i dziękuję za wszystkie wcześniejsze porady, ale problem jest nadal :( w kolumnie mam już napchanych zmywaków, do tego dorzuciłem na spód trochę miedzianych sprężynek (miałem drutu na jakieś 10 cm, lepsze to niż nic). Odwiedziłem spawacza, zwiększyłem nieco kont głowicy - mniejsze jez...
autor: johnykupa
niedziela, 15 lip 2012, 21:26
Forum: Problemy i pytania
Temat: Problem z ustabilizowaniem kolumny.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 8081

Re: Problem z ustabilizowaniem kolumny.

Wióry umyłem dwa razy w nitro, potem wygotowałem w płynie do mycia naczyń i dwa razy w czystej wodzie. następne psocenie przeprowadzę już na zmywakach, bo takie to najwidoczniej wina wiórów... Co do jeziorka, to pewnie masz racje, po zespawaniu dopiero pomyślałem o większym kącie. Chyba pójdę za wsk...
autor: johnykupa
niedziela, 15 lip 2012, 18:22
Forum: Problemy i pytania
Temat: Problem z ustabilizowaniem kolumny.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 8081

Problem z ustabilizowaniem kolumny.

Witam, w ostatnim czasie dorobiłem się nowej aparatury do rektyfikacji z głowicą typu AAbratek. Wszystko ładnie pięknie, ale nie mogę sobie poradzić z ustawieniem tego cuda... Tak wygląda mniej a więcej wygląda mój destylator, który jest postawiony na kegu od pepsi: http://i.imgur.com/icv48.png http...
autor: johnykupa
sobota, 2 cze 2012, 13:47
Forum: Grzanie
Temat: Dwie grzałki - keg po pepsi
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 6429

Re: Dwie grzałki - keg po pepsi

Okej, rozumiem że wymiary kolumny dadzą rade? :) Skoro chłodnica z DN12 bedzie za gruba, to z takiej jak ta w linku pewnie będzie pasować? http://www.karbowane.pl/rura-karbowana-dn-aisi-304-p-18.html Jeżeli tak, to powiedzcie mi jeszcze tylko, czy ją ugnę na zimno bez złamania? 3 metry chyba wystarc...
autor: johnykupa
piątek, 1 cze 2012, 22:22
Forum: Grzanie
Temat: Dwie grzałki - keg po pepsi
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 6429

Re: Dwie grzałki - keg po pepsi

Ok, spawanie wychodzi tanio i zdecydowałem się na Aabratka. Wiadomo, keg pepsi i do tego kolumna fi 50 według takiego schematu: (zapomniałem o długości głowicy: 40cm, reszta chyba mało ważna): http://i.imgur.com/AiHv5.png Skraplacz chciałbym zrobić z tej rurki: http://allegro.pl/rura-karbowana-nierd...
autor: johnykupa
czwartek, 31 maja 2012, 14:53
Forum: Grzanie
Temat: Dwie grzałki - keg po pepsi
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 6429

Re: Dwie grzałki - keg po pepsi

A jakby do tego jeszcze dodać zawór kulkowy przed chłodnicą? Coś by to polepszyło?

Dowiem się ile by mnie ta śmieszna rura wyszła i zwiększę ewentualnie długość wypełnienia...
autor: johnykupa
czwartek, 31 maja 2012, 01:30
Forum: Grzanie
Temat: Dwie grzałki - keg po pepsi
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 6429

Re: Dwie grzałki - keg po pepsi

Okazało się, że mam jednak możliwość spawania... póki co, czekam na wycenę wszystkiego.
Tak wygląda wstępny projekt:

Obrazek

Mile widziane wszelkie wskazówki i porady póki nie jest za późno :)
autor: johnykupa
poniedziałek, 28 maja 2012, 14:58
Forum: Grzanie
Temat: Dwie grzałki - keg po pepsi
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 6429

Re: Dwie grzałki - keg po pepsi

wolan, z tym linkiem z allegro, to mi trochę pomogłeś teraz :) podpisane te regulatory są na różne sposoby, więc na taki za taką cenę jeszcze nie trafiłem, dzięki :) No właśnie nie mam dostępu do spawania takiego sprzętu, więc kombinuję jak tu zmontować sprzęt bez spawania. byłem dzisiaj na złomowis...
autor: johnykupa
niedziela, 27 maja 2012, 13:35
Forum: Grzanie
Temat: Dwie grzałki - keg po pepsi
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 6429

Re: Dwie grzałki - keg po pepsi

pokrec,
chyba zrobię jak mówisz z tymi grzałkami, 1 kW jako podkład i 0,6 kW do regulacji, dzięki :)


Co do pomysłu z dwoma wężykami, to zrozumiałem to mniej a więcej tak:

Obrazek

popraw mnie jak źle :)
autor: johnykupa
niedziela, 27 maja 2012, 00:37
Forum: Grzanie
Temat: Dwie grzałki - keg po pepsi
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 6429

Dwie grzałki - keg po pepsi

Witam, mam mały problem, a mianowicie brak funduszy, czyli po prostu kombinuje i używam dostępnych materiałów. Dorobiłem się ostatnio kega od pepsi i chciałbym zamontować do niego dwie grzałki. Mam w domu regulator napięcia o maksymalnej mocy 600W (ściemniacz), do którego chciałbym podłączyć grzałkę...
autor: johnykupa
niedziela, 26 lut 2012, 23:06
Forum: Materiały
Temat: połączenie szybkowaru z kolumną
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2606

połączenie szybkowaru z kolumną

Witam, wpadłem na pomysł udoskonalenia mojego sprzętu do destylacji i chciałbym się zwrócić z pytaniem do specjalistów, czy to zadziała? Posiadam szybkowar 7 litrów i chciałbym zamontować jakoś do niego kolumnę przy jak najmniejszych kosztach. Wymyśliłem, że wytnę prostokątne paski szkła z okien 120...
autor: johnykupa
poniedziałek, 5 wrz 2011, 22:56
Forum: Materiały
Temat: polioctan etylowo-winylowy, czy termoklej jest szkodliwy?
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1528

polioctan etylowo-winylowy, czy termoklej jest szkodliwy?

Podczas jednego z psoceń użyłem termokleju jako uszczelniacza, na pewno miał kontakt z parą. Na opakowaniu jest informacja, że nie może on mieć kontaktu z żywnością, przeczytałem to dopiero po fakcie... Szkoda mi wylewać produktu, więc chciałbym uzyskać informację czy termoklej zrobiony na bazie pol...
autor: johnykupa
poniedziałek, 5 wrz 2011, 22:49
Forum: Przywitaj Się!
Temat: johnykupa
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 653

johnykupa

Witam wszystkich smakoszy domowych wyrobów :) Przygodę z domowymi wyrobami zacząłem dzięki mojemu dziadkowi, który od kiedy pamiętam tworzył różnorakie wina. W zeszłym roku nastawiłem moje pierwsze wino z zielonych winogron, oczywiście własnoręcznie zebrane z przydomowego ogródka (wyższość wioski na...

Wyszukiwanie zaawansowane