Znaleziono 12 wyników

autor: Jabol87
niedziela, 11 mar 2012, 17:02
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Naczynie do zacierania
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 12206

Re: Naczynie do zacierania

Nie ! takim wynalazkom stanowcze NIE NIE ! Pamiętaj że zacieranie to tylko część sukcesu ! Najważniejszym elementem jest samo warzenie - chmielenie. Tego w pralce nie zrobisz. Kup na targowisku lub sklepie garnek w zależności od potrzeb np 20/30 litrów w nim będziesz zacierał i warzył - bez zabawy w...
autor: Jabol87
wtorek, 31 sty 2012, 18:35
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278673

Re: Cydr z soku z kartonika

Mnie już nastaw 3 tydzień bulgocze... wiem że bulgotanie to nie jest wyznacznik, ale skoro coś się jeszcze dzieje to chyba trzeba czekać?
autor: Jabol87
sobota, 14 sty 2012, 16:49
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278673

Re: Cydr z soku z kartonika

Celne oko Zygmuncie z tą paczka z Browamatora ;) Na szczęście nauczony doświadczeniami kolegów piwowarów i winiarzy mam zapas rożnych drożdży. Tak się składało że jak kupowałem te z Biowinu to na innej aukcji zakupiłem specjalne drożdże do Cydru - zgodnie z instrukcją po prostu wsypałem je na oko do...
autor: Jabol87
piątek, 13 sty 2012, 17:45
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278673

Re: Cydr z soku z kartonika

Optymizm poszedł na dno jak drożdże z Biowinu :P Na szczęście mam zapas drożdży rożnego gatunku 0 któreś muszą wystartować ;) Po ponad 24H nawet najmniejszej oznaki pracy tych mały dobroczyńców i musiałem zadać nowe :P
autor: Jabol87
czwartek, 12 sty 2012, 14:35
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278673

Re: Cydr z soku z kartonika

Udało się ! Tak pisałem wcześniej postanowiłem zrobić to cudo z własnym browaro-winiarni . Zrobiłem tak jak autor przepisu z małą zmianą - dodałem sok z miąższem. Blg nastawu wyniosło 10st BLG, temperatura około 18 st. C, ilość 4.5 litra. Tu możecie sobie obejrzeć moją fotorelacje : https://picasawe...
autor: Jabol87
czwartek, 5 sty 2012, 20:41
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278673

Re: Cydr z soku z kartonika

Zafascynowany domowym piwem, teraz cydrem - postanowiłem kupić drożdże: Drożdże winiarskie SAUTERNES oraz Cider Yeast Sweetener. Po przeczytaniu waszych postów stwierdziłem że można zrobić tak: mam balon 5l i do tegoż balonu wleję sok z z pewnego marketu w objętości 3 litry oraz sok z "całych&q...
autor: Jabol87
sobota, 31 gru 2011, 14:40
Forum: Przepisy na Piwo Domowe
Temat: Tradycyjny podpiwek przekazywany z pokolenia na pokolenie..
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 77176

Re: Tradycyjny podpiwek przekazywany z pokolenia na pokolenie..

Ja Kupiłem gotowy z Delecty i zrobiłem według przepisu na opakowaniu. Jedynie co zmieniłem to dałem więcej cukru i zadałem drożdże piwowarskie - wyszedł - jak to tata mówi - Idealny :] Fotorelacja : https://picasaweb.google.com/ajerkuchy/ ... directlink
autor: Jabol87
poniedziałek, 12 gru 2011, 19:50
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Piwko robione w domu
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4478

Re: Piwko robione w domu

Fajne ale proces trochę skomplikowany - jak na domowe warunki.
Ja polecam inny filmik do obejrzenia tez niemiecki ;) http://www.youtube.com/watch?v=y6rraC-x ... plpp_video
autor: Jabol87
czwartek, 8 gru 2011, 20:19
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Butelki po szampanie do piwa?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11787

Re: Butelki

Butelki się zawsze same znajda :) Poproś znajomych że jak kupują piwo np. w butelkach bezzwrotnych to niech Ci je oddają - oni pozbędą się butelek -Ty zyskasz butelki bez niepotrzebnego kombinowania z szampanami itp.
Pozdrawiam.
autor: Jabol87
czwartek, 8 gru 2011, 20:14
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Mycie i dezynfekcja butelek do piwa
Odpowiedzi: 69
Odsłony: 41152

Re: Mycie i dezynfekcja

Jeśli używasz OXY to wystarczy że przygotujesz sobie w misce na pranie ten roztwór - na butelkę nakładasz lejek i wlewasz - mieszasz i wylewasz i tak 40 razy ) jeśli masz wolne około 50 zł w sklepach internetowych jest takie sprytne urządzenie do dezynfekcji butelek :) urządzenie nazywa się "St...
autor: Jabol87
czwartek, 27 paź 2011, 20:46
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Jabol87 domowy piwowar z Katowic i Podkarpacia
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 780

Jabol87 domowy piwowar z Katowic i Podkarpacia

Witam Drogich użytkowników!
Jestem raczkującym domowym piwowarem!
Chętnie poczytam o tym pięknym hobby. Chętnie również poznam jakiegoś domowego piwowara z okolic Katowic, i/lub z okolic Lubaczowa, Jarosławia (woj. Podkarpackie ) na wymianę poglądów i technologi wyrobu domowego piwka.

Pozdrawiam
autor: Jabol87
czwartek, 27 paź 2011, 20:43
Forum: O Piwie i Nie Tylko
Temat: Jakie Piwo lubicie najbardziej?
Odpowiedzi: 246
Odsłony: 128332

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

Hej, Do moich ulubionych to zaliczam przede wszystkim piwa ciemne i pszeniczne. :) Do ulubionych marek zaliczam: - Primator Premium Dark - Ciechan Pszeniczny - Okocim Pszeniczny - Żubr Ciemnozłoty - Biłe Czernichowskie (Ukraińskie piwo pszeniczne, spolszczyłem nazwę bo nie wiem jak to po ichniemu na...

Wyszukiwanie zaawansowane