Spożywanie w nadmiarze jakiegokolwiek alkoholu prowadzi do choroby alkoholowej zwanej alkoholizmem! Na tym forum nie unikamy tego trudnego tematu. Dowiecie się tutaj wiele ciekawych informacji, jak uniknąć uzależnienia oraz jak sobie z nim radzić.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 15:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Załączniki
II - WPROWADZENIE

Postautor: Juliusz » sobota, 6 lut 2010, 07:45

Dla większości ludzi picie alkoholu jest przyjemne, szczególnie, gdy piją umiarkowanie, gdy zajęci są jakąś rozrywką w spotkaniach towarzyskich. Piciem umiarkowanym można nazwać takie - biorąc pod uwagę ilość wypitego alkoholu w ciągu jednego dnia - gdy: dorosła kobieta spożywa jeden drink, a dorosły mężczyzna 2 drinki. (drink równy jest spożyciu około 15g etanolu = 30g alkoholu 50%, 300ml piwa 5%).

Pamiętajmy jednak, że nawet jeden drink, lub jedno piwo, pite dzień w dzień powinno sugerować istnienie lub pojawianie się jakiegoś problemu związanego ze spożywaniem alkoholu!


W większości wypadków umiarkowane picie nie jest szkodliwe dla dorosłego człowieka. Jednak dość znaczny procent ludzi nie powinien spożywać żadnej ilości alkoholu ze względu na problemy, jakich doświadczają po jego spożyciu.

(Sugestie i korekta - Zygmunt)
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronneWróć do „Alkoholizm - Choroba Alkoholowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości