Znaleziono 13 wyników

autor: grzesiek_re
piątek, 2 lis 2018, 22:19
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: mrożenie owoców z dzikiej róży......
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3500

mrożenie owoców z dzikiej róży......

Witam Mam taką sytuacje. Chciałem zrobić wino z owoców czerwonej róży. Ale po zebraniu owoców przez teścia na działce okazało się że jest ich zaledwie 0,75kg. Pomyślałem że je zamrożę i do kupie owoców i wtedy zrobie wino. Ale wyszło ze nie udało mi sie dokupić. Potem brak czasu itp. Zamiast wina zr...
autor: grzesiek_re
wtorek, 10 lip 2018, 09:02
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: Zapach denaturatu i jaj :(
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3476

Re: Zapach denaturatu i jaj :(

To więc tak: Tak to mój pierwszy raz..... 1 termometr w głowicy - aabatek Ilość wody to tak jak piszesz - 21l Co do przedgonów to masz racje za krótko stabilizowałem kolumne. to i mi się wydawało. Zmywaki w wrzątku z płynem myłem 2 krotne. Całą aparaturę 2 razy puściłem z wodą aby się reszta oczyści...
autor: grzesiek_re
poniedziałek, 9 lip 2018, 11:21
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: Zapach denaturatu i jaj :(
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3476

Zapach denaturatu i jaj :(

Witam Jestem po swoim pierwszym psoceniu. Wyszło mi 0,4l spirytusu śmierdzącego denaturatem. i 3,5l spirytusu który zajeżdża jajkiem... i 0,4l pogonów. :( Sam proces wyglądał następująco: około 100ml przedgonów wylałem do zlewu i następnie odbierałem. Pierwsze 0,4l które odebrałem smierdzi denaturat...
autor: grzesiek_re
poniedziałek, 18 wrz 2017, 10:07
Forum: Problemy i pytania
Temat: Rura karbowana dn10 w 2 różnych średnicach!?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3156

Re: Rura karbowana dn10 w 2 różnych średnicach!?

Powiem szczerze zdecydowałbym się na gotową ale nie ma tego denka w zestawie.
A mam już je kupione i nie wiem czy mogę je założyć. Czy uda ściągnąć i założyć ponowni nakrętkę...
autor: grzesiek_re
niedziela, 17 wrz 2017, 23:10
Forum: Problemy i pytania
Temat: Rura karbowana dn10 w 2 różnych średnicach!?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3156

Rura karbowana dn10 w 2 różnych średnicach!?

Witam Na potkałem taki o to kwiatek. Nie wiem czy jest to błąd w opisie czy może faktycznie rurka karbowana dn 10 jest w 2 wymiarach!!!?!? :scratch: https://www.karbowane.pl/rura-karbowana-dn-10-aisi-304-p-84.html https://www.karbowane.pl/rura-karbowana-dn-10-aisi-304-p-157.html Rurki te różnią się ...
autor: grzesiek_re
niedziela, 17 wrz 2017, 13:29
Forum: Chłodzenie
Temat: Ile metrów rurki dn10 do Kolumny 50mm
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5382

Re: Ile metrów rurki dn10 do Kolumny 50mm

Ok, super to zostaje przy dn10. :) Skompletowałem kega, kolumnę i głowice aabatek, grzałke itp. Aby uruchomić sprzęt potrzebuje tylko wężyków i chłodnicy. A 5,2 długości daje mi do myślenia. Matematyki nie oszukam ale z drugiej strony. Teoria a praktyka to dwie różne rzeczy... Więc wole się upewnić.
autor: grzesiek_re
niedziela, 17 wrz 2017, 11:57
Forum: Chłodzenie
Temat: Ile metrów rurki dn10 do Kolumny 50mm
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5382

Re: Ile metrów rurki dn10 do Kolumny 50mm

Policzyłem sobie ilość metrów rurki tylko wyszło mi 520 cm + zapas na końcówki itp... I jak czytam, że ktoś zrobi z 2,5 metra rurki inny że z 3 metry to zastanawiam się czy moje 5,2 m jest ok. Nie chciałbym nakupić rurki i wyrzucać kasę w błoto.... - I dlatego pytałem się o długość rurki jaką mam ku...
autor: grzesiek_re
piątek, 15 wrz 2017, 20:28
Forum: Chłodzenie
Temat: Ile metrów rurki dn10 do Kolumny 50mm
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5382

Ile metrów rurki dn10 do Kolumny 50mm

Witam Kończę budowę aparatury aabatek. Keg 30l z 2 grzałkami 2kw i 1,5kw. Do tego 110cm kolumny i głowica aabatek. Średnica wewnętrzna kolumny to 50mm. Z tego co wyczytałem na forum to najlepiej na da sie rurka karbowana dn10 z stali 304 (mniej spężynuje). Teraz tylko ile metrów potrzebuje do wykona...
autor: grzesiek_re
piątek, 15 wrz 2017, 19:29
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Pod jakim kątem ciąć rury aby połączyć głowice z kolumną
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5051

Re: Pod jakim kątem ciąć rury aby połączyć głowice z kolumną

Cięte pod kątem 50 stopni. Po zespawaniu wyszło super.
autor: grzesiek_re
czwartek, 1 cze 2017, 23:16
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Pod jakim kątem ciąć rury aby połączyć głowice z kolumną
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5051

Re: Pod jakim kątem ciąć rury aby połączyć głowice z kolumną

Rura 51 dlatego, że mam już odcinek na głowicę i do tego złącze sms.
Dzięki za odpowiedzi!
autor: grzesiek_re
środa, 31 maja 2017, 16:48
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Pod jakim kątem ciąć rury aby połączyć głowice z kolumną
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5051

Pod jakim kątem ciąć rury aby połączyć głowice z kolumną

Witam Buduj e kolumn e aabatek. Chciałbym kupić rury na kolumnę i głowic e . Kupując odrazu by mi przyci e li na odpowiednią długość i pod odpowiednim kąte k . Z moich wyliczeń wynika żeby połączyć kolumne z głowicą to musz e przyciąć rury pod kątem 50stopni. To da wzniesienie głowicy 10stopni. Czy ...
autor: grzesiek_re
środa, 14 maja 2014, 00:27
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Grzesiek_re wita
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1074

Re: Grzesiek_re wita

Myślałem o kolumnie aabratek. 120cm wysokosci z tego 10cm miedź 100 wypełnienie i wbok 40cm a w środku 3,5 metra przewodu 8mm. Wydaje się być konstrukcja prosta i łatwa w obsłudze...
autor: grzesiek_re
niedziela, 11 maja 2014, 15:06
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Grzesiek_re wita
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1074

Grzesiek_re wita

Hej Trafiłem tutaj aby zagłębiać sztukę pędzenia bimbru. Co prawda dopiero planuje zacząć ale co nieco już wiem. Jestem po technikum i studiach chemicznych więc używanie, zasada działania sprzętu nie będzie stanowiła dla mnie problemu. Tak sądzę... Obecnie gromadzę sprzęt i zastanawiam się jakiego u...

Wyszukiwanie zaawansowane