Znaleziono 32 wyniki

autor: Groszu93
niedziela, 23 kwie 2017, 20:46
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Wymiana na lepszy model
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 3873

Re: Wymiana na lepszy model

Dzięki za odpowiedz to ostatecznie jednak zostanę przy aabratku. Z BOKOKOB nie miałem nigdy do czynienia oraz za dużo o niej nie słyszałem temu tak się zapytałem o nią.
autor: Groszu93
niedziela, 23 kwie 2017, 10:28
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Wymiana na lepszy model
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 3873

Re: Wymiana na lepszy model

A co sądzicie o głowicy bokakoba ? Czy może lepsza jest standardowa skośna jak w aabratku ?
Karwi z tego co piszesz to nie ma sensu jednak dawać rury 76 do 50l zbiornika , czyli najlepsze rozwiązanie to 63 i przy tym pozostać ?
autor: Groszu93
sobota, 22 kwie 2017, 15:38
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Wymiana na lepszy model
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 3873

Re: Wymiana na lepszy model

Kmarian dzięki za odpowiedź, a podał byś którzy koledzy mogli by zrobić takie rzeczy?
autor: Groszu93
piątek, 21 kwie 2017, 22:21
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Wymiana na lepszy model
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 3873

Wymiana na lepszy model

Witam moją przygodę zacząłem dzięki wam wszystkim z forum. Dzięki czemu powstał jakiś czas temu mój projekt aabratka który dopracowywałem z czasem. Lecz dziś pomyślałem ze czas na zmiany chciałem na początku zmienić tylko złącza na Sms lecz stwierdziłem że jednak chce bardziej unowocześnić i mieć le...
autor: Groszu93
środa, 8 kwie 2015, 16:22
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

Czyli muszę zrobić typowy 1410 na drożdzach babuni czyli tych piekarniczych ? I gdy to wyrobi co prawda trwa to dość długo puszczam to na aabartku ale z wypełnienia mam tylko 10cm miedzi i wszystko dalej tak samo ? Odbieram na OVM a u góry odbieram przedgony oraz cały czas tylko 1000W ? I rozumiem ż...
autor: Groszu93
poniedziałek, 6 kwie 2015, 21:56
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

Witam koledzy, mam pytanie, jak i z czego zrobić tzw prawdziwy czysty bimber ( w smaku i zapachu) ? Jak wcześniej opisywałem mój sprzęt, czyli aabartek z OVM, zacier mam z turbo drożdży alcotec 48 i z tego otrzymuje psotę w zapachu jak i smaku prawie normalnej wódki, ma tam jakiś swój aromat delikat...
autor: Groszu93
wtorek, 3 mar 2015, 08:12
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

Mam pytanie dotyczące zaworu do OVM czy taki iglicowy (chyba taki jak do grzejników to jest) będzie dobry czy dać normalnie zwykły kulowy zawór ?
autor: Groszu93
sobota, 28 lut 2015, 07:31
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

Wiecie jak wasze rady niektóre pomagają ! Chciałem tą moją miedz wyczyścić i zrobiłem jak mówiliście w kwasku cytrynowym ją wymoczyłem to miedz jest czyściejsza niż nowa :D a woda jak wylewałem z niej to była niebieska jak denaturat. Wszystko już mam przygotowane do spawania. Zrobiłem tak jak kolego...
autor: Groszu93
wtorek, 24 lut 2015, 15:33
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

O właśnie kolego lesgo58 o takie konkretne informacje dotyczące całości mi chodziło i dzięki za nie :) jak już teraz wiem wszystko to mogę zacząć modyfikacje aktualnej kolumnkolumny, ale jeśli ktoś ma jakieś rady jeszcze to proszę pisać.
autor: Groszu93
wtorek, 24 lut 2015, 11:27
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

Jakby nie licząc to w sumie tak wychodzi, czyli te 50cm od kega muszę mieć termometr przy katalizatorze 20 cm. A jeśli katalizator będzie miał 30 cm to wyliczając wyjdą jakieś 4 półki tak ? A na OVM ile zaleca się półek ? Bo jeśli te 18 cm wypełnię i podniosę OVM do gry tak 5cm od kołnierza jak kole...
autor: Groszu93
wtorek, 24 lut 2015, 09:06
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

To skoro tak radzicie to wypełnię tą samą górę też te 18 cm i wtedy OVM dać tak 5cm poniżej kołnierza tak jak napisał radius ? A ten port termometru tak wysoko ma wtedy być ? Sądziłem że 35 ale od kega anie dopiero od połączenia katalizatora z kolumną ?
autor: Groszu93
poniedziałek, 23 lut 2015, 21:27
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

To jest projekt dopiero. Dopiero będę wprowadzał te modyfikacje bo na razie to miałem kolumnę w całości bez tego początku na miedź i właśnie go będę dokładam. To co radzicie z tym dołem bo będę go mógł skróci tylko o ile? I co z tym termometrem będę mógł go tam zostawić czy zrobić go wyżej? A jak OV...
autor: Groszu93
poniedziałek, 23 lut 2015, 19:50
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

Oto do oceny modyfikacja mojej kolumny :)
moja konstrukcja2.jpg
Może ktoś zerknąć na to zdjęcie co wyżej dodałem, aby ocenić czy wszystko dobrze chce zrobić ?
autor: Groszu93
poniedziałek, 23 lut 2015, 14:54
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

Oto mój projekt, który zamierzam ulepszyć. w Pierwszym poście jest opis mojej starej aparaturki, ale teraz chcę ją rozbudować i dodać OVM, wydłużyć chłodzenie i zmieniłem chłodnicę na rurkę karbowaną, bo poprzednia była mało wydajna. Dodam zdjęcie gdzie wszystko mam rozrysowane, jak zamierzam zrobić...
autor: Groszu93
poniedziałek, 23 lut 2015, 08:21
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

Dzięki za tak dokładne wyjaśnienie moich wątpliwości. Mam nadzieję że gdy już będę miał wszystko gotowe to cały proces przebiegnie tak jak się należy i na pewno opiszę tu moje wyniki :) Jedyne moje pytanie to właśnie to wyliczenie RR bo nic nie wspomniałeś czy dobrze zrozumiałem to wyliczenie ale za...
autor: Groszu93
niedziela, 22 lut 2015, 20:40
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

Chciałbym też dowiedzieć się czy dobrze zrozumiałem całą obsługę, odbiór i ogólnie psocenie na tym OVM. Poczytałem te wszystkie posty od kolegów i nie tylko i zrozumiałem że na sam początek wlewam surówkę gotuję ją do wrzenia i dostania się par w górę kolumny i obserwuję to na termometrach kiedy par...
autor: Groszu93
środa, 18 lut 2015, 20:40
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

Moc odkurzacza była oczywiście większa, ponad 2kW inaczej bym nie planował tego urzyć. A co sądzicie, że wymienił bym tą grzałke na 2x 1500 W ponieważ była krutsza troche, a ta 4kW jest dłuższa i dotyka na końcu ścianki jest taka na styk. Więc co sadzicie o tym ?
autor: Groszu93
środa, 18 lut 2015, 07:56
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

O to chodzi że ja już dawno dawno temu go rozebrałem bo silnik się spalił ale własnie sterownik sobie zostawiłem dlatego mam zamiar go poprostu użyć jeśli będzie wszystko dobrze działać. A na keg 50L grzałka 2x2000W to nie za dużo czasem bo taką własnie posiadam ?
autor: Groszu93
wtorek, 17 lut 2015, 10:45
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

A co z tym sterownikiem o który pytałem do grzałki ? Czy taki wymontowany z odkurzacza do regulacji jego mocy byłby idealny do regulacji grzałką ?
autor: Groszu93
poniedziałek, 16 lut 2015, 09:20
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

To czyli cały czas przez ten OLM,OVM nie odbieramy tylko z początku ? A gdy odbieramy to regulujemy też odbiór zaworkiem czy ma być cały czas na full otwarty oraz czy w środku nie musi być jakiejś małej tamki itp ? A co z tą miedzią którą wysypałem i się okazała cała czarna ? Trzeba to wyczyścić jak...
autor: Groszu93
piątek, 13 lut 2015, 18:10
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

Właśnie też wysypałem stare wypełnienie z miedzi które obejmowało większość kolumny to okazało się że te sprężynki miedziane straciły kolor i cała miedz zrobiła się no dosłownie jakby czarna. Jest to normalne zjawisko czy jest coś nie tak ?
autor: Groszu93
piątek, 13 lut 2015, 16:17
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

Zakupiłem właśnie rurkę karbowaną dn12 i zamierzam właśnie zrobić nowy skraplacz tym razem dłuższy, tak żeby był na równo z tamką, oraz także zamierzam ten skos w abartku wydłużyć o 20 cm czyli razem skos miałby 50-55cm więc co sądzicie o tym ? Wypełnienie też zmienię na dół dam te 25-30 cm miedzi i...
autor: Groszu93
środa, 11 lut 2015, 10:44
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

redukcja.jpg Dzięki za podpowiedzi czyli całe wypełnienie opróżnię i na sam dół wsypie na 30cm tej miedzi i resztę kolumny aż na samą górę zapełnię tymi zmywakami z lidla i to powinno pomóc ? Mam jeszcze pytanie bo kolega W_TG podał mi linki i poczytałem sobie to wszystko i zauważyłem że ciekawe rz...
autor: Groszu93
wtorek, 10 lut 2015, 11:13
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 23781

Czy mój aabartek jest poprawny

rysunek.jpg Witam zbudowałem aparaturę aabartek i opierałem się na wiedzy z internetu i tematów z tej stronki bo ponieważ nigdy wcześniej nie miałem z tym doczynienia. A mianowicie moja aparaturka to keg 50 L, kolumna o przekroju 60,3 mm a wysokości 123,5 cm i do tego dołączany jest aabartek (prost...
autor: Groszu93
czwartek, 13 lis 2014, 23:55
Forum: Czy zacier/nastaw jest już gotowy?
Temat: Pierwsze początki i gnębiące pytania :)
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 16421

Re: Pierwsze początki i gnębiące pytania :)

Czyli to z ziemniaków gdzie mam 2Blg teoretycznie może być dobre już ? (Posiadam taki miernik i na nim odczytuję http://www.marcin-webdesign.pl/szablon/ ... _3w1_1.jpg) Myśle prubować obydwa nastawy na abartku albo zimnych palcach.
autor: Groszu93
środa, 12 lis 2014, 01:35
Forum: Czy zacier/nastaw jest już gotowy?
Temat: Pierwsze początki i gnębiące pytania :)
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 16421

Pierwsze początki i gnębiące pytania :)

Witam mam pytanie dotyczące nastawów a mianowicie jeden to typowe 1410 czyli dałem na około 50L wody, 10kg cukru i paczkę normalnych drożdzy do pieczenia a drugi jest taki sam tylko że dodane jest jeszcze 5kg ziemniaków, a moje pytanie jak długo muszą stać i robić aby były najlepsze ( stoją w pomies...
autor: Groszu93
poniedziałek, 27 paź 2014, 17:02
Forum: Problemy i pytania
Temat: Pierwsze początki i gnębiące pytania :)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4162

Re: Pierwsze początki i gnębiące pytania :)

A jeśli zaspawałem to coś się stanie? I co z tym wyczyszczeniem wszystkiego przed pierwszym razem?
autor: Groszu93
niedziela, 26 paź 2014, 07:51
Forum: Problemy i pytania
Temat: Pierwsze początki i gnębiące pytania :)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4162

Re: Pierwsze początki i gnębiące pytania :)

Koledzy a powiedzcie mi czy gdy mam wszystko gotowe to czy muszę wszystkie części jakimś środkiem, kwasem czy czymkolwiek umyć przed pierwszym psoceniem czy wystarczy przepłukać to wodą? Dla jasności wszystkie rury są z nierdzewki a spirale, ZP i chłodnica z miedzi. Mam także pytanie czy w aabartku ...
autor: Groszu93
poniedziałek, 20 paź 2014, 09:22
Forum: Problemy i pytania
Temat: Pierwsze początki i gnębiące pytania :)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4162

Re: Pierwsze początki i gnębiące pytania :)

A podpowie mi ktoś jakiego złącza tri-clamp użyć do rury 60,3mm ? Bo patrzę na allegro i widzę tam same złącza 51 lub 63 a nie ma żadnego na 60,3 więc jak je dobrać ? Oraz także mam drugie pytanie ile cali i mm ma wejście do kega ?
autor: Groszu93
niedziela, 12 paź 2014, 13:27
Forum: Problemy i pytania
Temat: Pierwsze początki i gnębiące pytania :)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4162

Re: Pierwsze początki i gnębiące pytania :)

Czyli krótko mówiąc nie polecacie mi grzania gazowego tylko grzałką ? Na 50L keg 2x po 2000W chyba starczy ? I nie robić Cm tylko poprostu abartka ? A wie ktoś gdzie można dostać taniej rury miedziane czy też KO na tą kolumnę właśnie , oraz czy ma ktoś może jakiś keg 30L 50L najlepiej na sprzedaż bo...
autor: Groszu93
niedziela, 12 paź 2014, 11:45
Forum: Problemy i pytania
Temat: Pierwsze początki i gnębiące pytania :)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4162

Re: Pierwsze początki i gnębiące pytania :)

Ogólnie zamierzałem ogrzewać czystym propanem który jest sprzedawany w butlach do grzania papy jego koszt to około 50zł a starcza na wiele więcej niż butla propan-butan. Nad KO się własnie zastatawiam bo słyszałem że od KO może czasem zostać jakiś inny posmak lub zapach ale nie wiem czy to prawda ? ...
autor: Groszu93
niedziela, 12 paź 2014, 00:18
Forum: Problemy i pytania
Temat: Pierwsze początki i gnębiące pytania :)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4162

Pierwsze początki i gnębiące pytania :)

Witam jestem nowicjuszem na tym forum i planuję coś skonstruować. Rozumiem co i jak działa, bo próbowałem i widziałem u znajomych czasami, ale nie mają tego co mnie interesuje. Planuję zrobić refluxa. Grzanie będzie odbywało się taboretem gazowym 7,5kW, bojler który chciałbym użyć, to keg 30 lub 50L...

Wyszukiwanie zaawansowane