Znaleziono 32 wyniki

autor: Groszu93
niedziela, 23 kwie 2017, 19:46
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Wymiana na lepszy model
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 1192

Re: Wymiana na lepszy model

Dzięki za odpowiedz to ostatecznie jednak zostanę przy aabratku. Z BOKOKOB nie miałem nigdy do czynienia oraz za dużo o niej nie słyszałem temu tak się zapytałem o nią.
niedziela, 23 kwie 2017, 09:28

A co sądzicie o głowicy bokakoba ? Czy może lepsza jest standardowa skośna jak w aabratku ?
Karwi z tego co piszesz to nie ma sensu jednak dawać rury 76 do 50l zbiornika , czyli najlepsze rozwiązanie to 63 i przy tym pozostać ?
sobota, 22 kwie 2017, 14:38

Kmarian dzięki za odpowiedź, a podał byś którzy koledzy mogli by zrobić takie rzeczy?
piątek, 21 kwie 2017, 21:21

Wymiana na lepszy model

Witam moją przygodę zacząłem dzięki wam wszystkim z forum. Dzięki czemu powstał jakiś czas temu mój projekt aabratka który dopracowywałem z czasem. Lecz dziś pomyślałem ze czas na zmiany chciałem na początku zmienić tylko złącza na Sms lecz stwierdziłem że jednak chce bardziej unowocześnić i mieć le...
środa, 8 kwie 2015, 15:22
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Czy mój aabartek jest poprawny
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 12032

Re: Czy mój aabartek jest poprawny

Czyli muszę zrobić typowy 1410 na drożdzach babuni czyli tych piekarniczych ? I gdy to wyrobi co prawda trwa to dość długo puszczam to na aabartku ale z wypełnienia mam tylko 10cm miedzi i wszystko dalej tak samo ? Odbieram na OVM a u góry odbieram przedgony oraz cały czas tylko 1000W ? I rozumiem ż...
poniedziałek, 6 kwie 2015, 20:56

Witam koledzy, mam pytanie, jak i z czego zrobić tzw prawdziwy czysty bimber ( w smaku i zapachu) ? Jak wcześniej opisywałem mój sprzęt, czyli aabartek z OVM, zacier mam z turbo drożdży alcotec 48 i z tego otrzymuje psotę w zapachu jak i smaku prawie normalnej wódki, ma tam jakiś swój aromat delikat...
wtorek, 3 mar 2015, 08:12

Mam pytanie dotyczące zaworu do OVM czy taki iglicowy (chyba taki jak do grzejników to jest) będzie dobry czy dać normalnie zwykły kulowy zawór ?
sobota, 28 lut 2015, 07:31

Wiecie jak wasze rady niektóre pomagają ! Chciałem tą moją miedz wyczyścić i zrobiłem jak mówiliście w kwasku cytrynowym ją wymoczyłem to miedz jest czyściejsza niż nowa :D a woda jak wylewałem z niej to była niebieska jak denaturat. Wszystko już mam przygotowane do spawania. Zrobiłem tak jak kolego...
wtorek, 24 lut 2015, 15:33

O właśnie kolego lesgo58 o takie konkretne informacje dotyczące całości mi chodziło i dzięki za nie :) jak już teraz wiem wszystko to mogę zacząć modyfikacje aktualnej kolumnkolumny, ale jeśli ktoś ma jakieś rady jeszcze to proszę pisać.
wtorek, 24 lut 2015, 11:27

Jakby nie licząc to w sumie tak wychodzi, czyli te 50cm od kega muszę mieć termometr przy katalizatorze 20 cm. A jeśli katalizator będzie miał 30 cm to wyliczając wyjdą jakieś 4 półki tak ? A na OVM ile zaleca się półek ? Bo jeśli te 18 cm wypełnię i podniosę OVM do gry tak 5cm od kołnierza jak kole...
wtorek, 24 lut 2015, 09:06

To skoro tak radzicie to wypełnię tą samą górę też te 18 cm i wtedy OVM dać tak 5cm poniżej kołnierza tak jak napisał radius ? A ten port termometru tak wysoko ma wtedy być ? Sądziłem że 35 ale od kega anie dopiero od połączenia katalizatora z kolumną ?
poniedziałek, 23 lut 2015, 21:27

To jest projekt dopiero. Dopiero będę wprowadzał te modyfikacje bo na razie to miałem kolumnę w całości bez tego początku na miedź i właśnie go będę dokładam. To co radzicie z tym dołem bo będę go mógł skróci tylko o ile? I co z tym termometrem będę mógł go tam zostawić czy zrobić go wyżej? A jak OV...
poniedziałek, 23 lut 2015, 19:50

Oto do oceny modyfikacja mojej kolumny :)
moja konstrukcja2.jpg
Może ktoś zerknąć na to zdjęcie co wyżej dodałem, aby ocenić czy wszystko dobrze chce zrobić ?
poniedziałek, 23 lut 2015, 14:54

Oto mój projekt, który zamierzam ulepszyć. w Pierwszym poście jest opis mojej starej aparaturki, ale teraz chcę ją rozbudować i dodać OVM, wydłużyć chłodzenie i zmieniłem chłodnicę na rurkę karbowaną, bo poprzednia była mało wydajna. Dodam zdjęcie gdzie wszystko mam rozrysowane, jak zamierzam zrobić...
poniedziałek, 23 lut 2015, 08:21

Dzięki za tak dokładne wyjaśnienie moich wątpliwości. Mam nadzieję że gdy już będę miał wszystko gotowe to cały proces przebiegnie tak jak się należy i na pewno opiszę tu moje wyniki :) Jedyne moje pytanie to właśnie to wyliczenie RR bo nic nie wspomniałeś czy dobrze zrozumiałem to wyliczenie ale za...
niedziela, 22 lut 2015, 20:40

Chciałbym też dowiedzieć się czy dobrze zrozumiałem całą obsługę, odbiór i ogólnie psocenie na tym OVM. Poczytałem te wszystkie posty od kolegów i nie tylko i zrozumiałem że na sam początek wlewam surówkę gotuję ją do wrzenia i dostania się par w górę kolumny i obserwuję to na termometrach kiedy par...
środa, 18 lut 2015, 20:40

Moc odkurzacza była oczywiście większa, ponad 2kW inaczej bym nie planował tego urzyć. A co sądzicie, że wymienił bym tą grzałke na 2x 1500 W ponieważ była krutsza troche, a ta 4kW jest dłuższa i dotyka na końcu ścianki jest taka na styk. Więc co sadzicie o tym ?
środa, 18 lut 2015, 07:56

O to chodzi że ja już dawno dawno temu go rozebrałem bo silnik się spalił ale własnie sterownik sobie zostawiłem dlatego mam zamiar go poprostu użyć jeśli będzie wszystko dobrze działać. A na keg 50L grzałka 2x2000W to nie za dużo czasem bo taką własnie posiadam ?
wtorek, 17 lut 2015, 10:45

A co z tym sterownikiem o który pytałem do grzałki ? Czy taki wymontowany z odkurzacza do regulacji jego mocy byłby idealny do regulacji grzałką ?
poniedziałek, 16 lut 2015, 09:20

To czyli cały czas przez ten OLM,OVM nie odbieramy tylko z początku ? A gdy odbieramy to regulujemy też odbiór zaworkiem czy ma być cały czas na full otwarty oraz czy w środku nie musi być jakiejś małej tamki itp ? A co z tą miedzią którą wysypałem i się okazała cała czarna ? Trzeba to wyczyścić jak...

Wyszukiwanie zaawansowane