Znaleziono 5 wyników

autor: ghostnet
wtorek, 24 mar 2020, 21:03
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Zwiększanie mocy destylatu (%) przy użyciu pot-stillu i wielokrotnej destylacji
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5231

Re: Zwiększanie mocy destylatu (%) przy użyciu pot-stillu i wielokrotnej destylacji

@.Gacek na chwilę obecną jest pusta, ale ma na tyle wąskie gardło u podstawy, że musiałbym się mocno natrudzić żeby cokolwiek tam wepchnąć. Jeśli uważasz, że to dobry pomysł, to mogę spróbować - będzie to mniej kłopotliwe niż wstawianie metra miedzi.
autor: ghostnet
wtorek, 24 mar 2020, 20:57
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Zwiększanie mocy destylatu (%) przy użyciu pot-stillu i wielokrotnej destylacji
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5231

Re: Zwiększanie mocy destylatu (%) przy użyciu pot-stillu i wielokrotnej destylacji

Dziękuję Panowie za cenne uwagi, z tym wydłużeniem kolumny miedzianą rurką to dobry pomysł. Myślę że go na pewno zrealizuję! Jak tylko poczta w końcu łaskawie dostarczy mi pompkę do obiegu zamkniętego zabiorę się za psocenie, jutro natomiast odwiedzę market budowlany i kupię trochę miedzi :) Czyli p...
autor: ghostnet
wtorek, 24 mar 2020, 17:31
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Zwiększanie mocy destylatu (%) przy użyciu pot-stillu i wielokrotnej destylacji
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5231

Re: Zwiększanie mocy destylatu (%) przy użyciu pot-stillu i wielokrotnej destylacji

Panowie, aż wstyd wrzucać. Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć, że byłem młody i z marginalną wiedzą. Na tym raczej dużo wyciągnąć się nie da, ot taka zabaweczka. Ale tak jak już wspomniałem, da się zrobić bigos :hahaha: Niestety na tą chwilę jest to jedyny sprzęt do którego mam dostę...
autor: ghostnet
wtorek, 24 mar 2020, 11:54
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Zwiększanie mocy destylatu (%) przy użyciu pot-stillu i wielokrotnej destylacji
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5231

Zwiększanie mocy destylatu (%) przy użyciu pot-stillu i wielokrotnej destylacji

Moi Drodzy, Od razu przepraszam jeśli pytanie jest głupie, ale przyznaję że wynika z mojej niewiedzy. A bezpośredniej odpowiedzi nie udało mi się zlokalizować. W związku z obecna sytuacją chciałbym dorobić trochę płynu do dezynfekcji. Niestety mój prosty pot-still daje max 60% urobek. Czy jeżeli do ...
autor: ghostnet
wtorek, 24 mar 2020, 11:30
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Ghostnet
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1527

Ghostnet

Cześć Wszystkim Psotnikom! Śledzę Wasze forum już od jakiegoś czasu jako anonimowy wielbiciel i jestem pod dużym wrażeniem wiedzy i porad jakie można tu znaleźć. Zacząłem zabawę z psoceniem jakiś rok temu na bardzo prostym i małym pot-stillu (w którym równie dobrze można bigos zrobić 8-) ) - głównie...

Wyszukiwanie zaawansowane