Znaleziono 5 wyników

autor: fuks81
wtorek, 22 sie 2017, 11:53
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Sterownik aabratek LM/VM- arduino
Odpowiedzi: 168
Odsłony: 56089

Re: Sterownik aabratek LM/VM- arduino

Witam. Jestem 'świeży' w sprawach arduino i brak mi narazie elementarnej wiedzy na temat. Ale skleciłem termostat oparty na trzech ds18b20 ( keg, kolumna, glowica lm). Temp. glowicy do wglądu procesu. Temp kolumny do rozłączenia grzałki nr 1. Temp. keg zamyka proces po osiągnieciu zadanej temperatur...
autor: fuks81
piątek, 31 paź 2014, 21:01
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Aabratek - Przestroga dla innych nowicjuszy
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 8239

Re: Aabratek - Przestroga dla innych nowicjuszy

Witam. Za mną kolejne dwa psocenia. Tym razem wyszły prawie oki. Z pierwszego gotowania wyszło mi 0,4l+2,6l+0,2l, piszę oczywiście w kolejności (przedgon+srducho+pogon). Przedgony troszkę więcej bo przez przypadek miałem delikatnie odkręcony zaworek odbioru podczas stabilizacji. Za drugim razem wysz...
autor: fuks81
poniedziałek, 27 paź 2014, 21:41
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Aabratek - Przestroga dla innych nowicjuszy
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 8239

Re: Aabratek - Przestroga dla innych nowicjuszy

Przed chwilą zapodałem cukromierz do w/w gotowego nastawu i okazało się , że jest prawie nie zauważalnie poniżej zera Blg. Widzę wiec , że muszę ukierunkować się na przygotowywanie lepszego nastawu. A potem przyjdzie czas na dalsze poznawanie sprzętu. Co do miedzi w rurze, to i tak byłem pewien, że ...
autor: fuks81
poniedziałek, 27 paź 2014, 08:42
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Aabratek - Przestroga dla innych nowicjuszy
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 8239

Re: Aabratek - Przestroga dla innych nowicjuszy

Nastaw to: opakowanie T3 spiryt ferm, 8 kg cukru z biedry a to wszystko zalane do poziomu 35l w 40 litrowym balonie. Trochę przeholowałem z wodą. Może tu jest przyczyna, ale przewidziałem to. Po przefermentowaniu zapodałem cukromierz, utonął do zera. Potem nastaw klarował się grawitacyjnie przez 7 d...
autor: fuks81
niedziela, 26 paź 2014, 20:21
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Aabratek - Przestroga dla innych nowicjuszy
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 8239

Aabratek - Przestroga dla innych nowicjuszy

Witam wszystkich Moonshiners. Chciałbym się podzielić doświadczeniem z pierwszego razu na nowiutkim Aabratku. Sprzęt został zakupiony na znanym portalu aukcyjnym. Miesiąc się przygotowywałem, żeby czegoś nie sknocić. Stała się rzecz straszna. Ale od początku. Specyfikacja sprzętu: Keg 30l Kolumna z ...

Wyszukiwanie zaawansowane