Znaleziono 4 wyniki

autor: Falquan
poniedziałek, 28 sie 2017, 23:05
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Fuj-kit, ale jakoś zacząć trzeba
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5657

Re: Fuj-kit, ale jakoś zacząć trzeba

To ja też odkopię, wszak swoje. Buteleczki leżakują sobie w chłodzie już ponad tydzień a ja planuję co wrzucić do pojemnika jak się zwolni. Pierwsze wrażenie ze zlewania jest takie, że osadu jest bardzo mało, nie spodziewałem się, że piwo jest aż tak oszczędne. O ile główny nastaw czekał tydzień gra...
autor: Falquan
niedziela, 13 sie 2017, 09:37
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Fuj-kit, ale jakoś zacząć trzeba
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5657

Re: Fuj-kit, ale jakoś zacząć trzeba

Lekko na rozdrożu stoję. Przy winie jak się zatrzyma ferment to go nie wznawiam (musujących nigdy mi się jakoś robić nie chciało). Niektóre wina klaruję dodatkowo, np ryżowe, które uwielbia się nieco zmęcić i nawet pół roku odstoju mu nie pomaga zbyt wiele. W każdym razie nie wiem, w którym momencie...
autor: Falquan
sobota, 12 sie 2017, 23:57
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Fuj-kit, ale jakoś zacząć trzeba
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5657

Fuj-kit, ale jakoś zacząć trzeba

Bry. :) Postanowiłem tego lata zabrać się za produkcję piwa, bo to co jest w większości sklepów napawa mnie niestety wrażeniem bylejakości i próbą upchnięcia jak najwięcej łatwych w przyswojeniu procentów w użytkowniku. Padło na brewkit. Winem bawię się od paru ładnych lat, więc można powiedzieć, że...
autor: Falquan
sobota, 12 sie 2017, 23:38
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Falquan
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1499

Falquan

Witam uprzejmie towarzyszy. Kilka ładnych lat temu zainspirowany stroną Tomka Bajraszewskiego zacząłem trudnić się wyrobem win domowych a w tym roku zainspirowany urlopem w wersji "wsi spokojna, wsi wesoła" i sentencją "cudze mi szkodzi" postanowiłem zabrać się również za pozosta...

Wyszukiwanie zaawansowane