Znaleziono 16 wyników

autor: dziubas14
piątek, 23 paź 2015, 21:02
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino gronowe bez dodatku wody
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 26638

Re: Wino gronowe bez dodatku wody

Witam, Nieco odświeżę temat. Tego roku robię wino z winogron jasnych korzystając z tego samego przepisu co wino w temacie. Mam balon 34l i jest zajęty na maksa (wiem że zaleca się bufor bezpieczeństwa ale to było niespodziewane wino na szybko - strasznie dużo owoców dostałem). Potrzebuję go jeszcze ...
autor: dziubas14
czwartek, 14 sie 2014, 12:42
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278691

Re: Cydr z soku z kartonika

Dzięki za doradę, już to świństwo wylałem. Swoją drogą te tanie soki zawsze mnie nurtowały. Nie miałem przekonania do tego co pisze na kartonie że za te pieniądze jest na prawdę 100% sok ;)
autor: dziubas14
wtorek, 12 sie 2014, 14:30
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278691

Re: Cydr z soku z kartonika

Witam, Nie chcę zakładać nowego tematu coby też nie śmiecić niepotrzebnie, ale do rzeczy... Mam napój TYMBARK jabłko-mięta i jabłko-brzoskwinia które były otwarte... tydzień temu! Napoje zaczęły już fermentować w kartonach. Czy można to wykorzystać na cydr lub wino? Jeśli tak to jak to zrobić? Domyś...
autor: dziubas14
wtorek, 18 cze 2013, 00:51
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino gronowe bez dodatku wody
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 26638

Re: Wino gronowe bez dodatku wody

Od daty nastawu minęło już 8 miesięcy. Wino stoi w gąsiorku w temperaturze pokojowej. Obecnie z powodu upałów jest jak wiadomo o wiele cieplej i zauważyłem dziś uciekający bąbelek CO2. Czy to normalne? Jeszcze zwiększa swą moc po 8 miesiącach? ;D Temperatura tego zaciemnionego pomieszczenia (korytar...
autor: dziubas14
wtorek, 27 lis 2012, 00:22
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino gronowe bez dodatku wody
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 26638

Re: Wino gronowe bez dodatku wody

Całe życie człowiek uczy się na błędach a i tak "głupi zdechnie". Kogo bym się nie pytał, to mówił, że im wyższa temperatura tym lepiej, bo drożdże szybko pracują i jest OK. Oczywiście żeby nie przekraczać bodajże 28 stopni bo padną. Tu znowu pisze, że optymalna jest 18 stopni. Każdy inacz...
autor: dziubas14
poniedziałek, 26 lis 2012, 17:07
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino gronowe bez dodatku wody
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 26638

Re: Wino gronowe bez dodatku wody

W sumie poszło: 24,5kg winogrona 7kg cukru i 2 litry wody. Wyszło jakieś 20,25l + 2l + 1,2l=23,45l no 23,5l wszystkiego już bez odpadków. W winogronie szacunkowo mogło być 180g/l cukru. Ilość cukru w winie to ~3kg. 7kg cukru dosypanego + 3kg cukru w winogronach=10kg cukru w sumie - tak wychodzi z mo...
autor: dziubas14
niedziela, 25 lis 2012, 19:03
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino gronowe bez dodatku wody
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 26638

Re: Wino gronowe bez dodatku wody

Ehh dzięki, będę mógł spać spokojnie. A więc czekam spokojnie aż nabierze mocy. W ten czwartek mierzyłem blg i wynosiło 10. Dokładnie tydzień wcześniej blg 13. Wino od 60 godzin nie puściło bąbelka po ponownym zakorkowaniu z rurką fermentacyjną. Dodam, że po pierwszym pomiarze również nie chciało od...
autor: dziubas14
niedziela, 11 lis 2012, 21:35
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino gronowe bez dodatku wody
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 26638

Re: Wino gronowe bez dodatku wody

Temperatura nie mniejsza niż 20 stopni. Czasami tym bardziej, że jest przy grzejniku, może i do 25 dochodzi. Ale średnio to tak 21 stopni. Cukromierza nie mam. Nie myślałem na początku, że jest niezbędny ale postaram się zakupić. To wino ma być mocne i słodkie. Czy fermentacja burzliwa nie zakończył...
autor: dziubas14
niedziela, 11 lis 2012, 17:10
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino gronowe bez dodatku wody
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 26638

Re: Wino gronowe bez dodatku wody

Owszem, tak zakładałem na początku bo chciałem wykorzystać przede wszystkim owoce. Jednak teraz gdy resztek już nie ma w balonie widać, że jest nieco miejsca a ponoć najlepiej gdy jest jak najmniej przestrzeni w środku, więc do tego co obciągnąłem dodałem 2kg cukru rozpuszczone w 2l wody. Zrobiłem z...
autor: dziubas14
sobota, 10 lis 2012, 13:49
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino gronowe bez dodatku wody
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 26638

Re: Wino gronowe bez dodatku wody

Dziś dokonałem pierwszego obciągu. To co wyszło przez wężyk jest całkiem, całkiem tylko troszkę kwaskowate, więc trzeba dosłodzić i teraz pytanie: ile i jak oraz kiedy? Od razu rozpuścić cukier w wodzie i dolać? Dodatkowo z tego co zostało na dnie wycisnąłem jeszcze z 5l wina. Nie smakuje to fajnie ...
autor: dziubas14
niedziela, 4 lis 2012, 22:39
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino gronowe bez dodatku wody
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 26638

Re: Wino gronowe bez dodatku wody

Tak też zrobię, wolny czas będę miał w sobotę. Mam nadzieję ze do tego czasu nic się nie stanie, akurat minie niemalże miesiąc dokonam pierwszego obciągu z pomiędzy czapy a osadu, co się da to wycisnę. Balona nad sito raczej nie odwrócę, słyszałem że może pęknąć od przekręcania. Grappy to nie będzie...
autor: dziubas14
niedziela, 4 lis 2012, 22:27
Forum: Przywitaj Się!
Temat: dziubas14
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 734

dziubas14

Witam dopiero teraz się zorientowałem że pierwszy post na tym forum ma być właśnie w tym dziale ale to nic - nadrobiłem ;D Niektórzy już pewnie wiedzą, że niedawno zacząłem robić winko i szukając kilku wskazówek trafiłem właśnie na to forum.
autor: dziubas14
niedziela, 4 lis 2012, 18:36
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino gronowe bez dodatku wody
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 26638

Re: Wino gronowe bez dodatku wody

A czy mogę coś zrobić z tych odpadków owocowych bez użycia jakichkolwiek destylatorów? Nie mam takiego sprzętu i dużo z tym zabawy.
autor: dziubas14
niedziela, 4 lis 2012, 17:45
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino gronowe bez dodatku wody
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 26638

Re: Wino gronowe bez dodatku wody

W jakim celu można to wykorzystać?? Też się dołączam do tego pytania, słyszałem że ze świeżych odpadków można robić ocet winny - przepis jest gdzieś na forum. A tak w ogóle to jak mam zebrać tę czapę znad wina przez otwór fi 43 ;/ Ma ktoś jakiś pomysł? Czy należy spuścić wino i później owoce oddzie...
autor: dziubas14
niedziela, 4 lis 2012, 16:55
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino gronowe bez dodatku wody
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 26638

Re: Wino gronowe bez dodatku wody

Tylko jest mały problem wszystko jest w balonie i nie mam pomysłu jak zebrać tę czapę z owoców aby ją później wykorzystać na coś - sam nie wiem na co ;D Jak obciągnę winko to później na dnie zostaną mi owoce pomieszane z 2cm osadu. Gdyby to było np w jakimś wiadrze to już by czapy pewnie nie było ty...
autor: dziubas14
niedziela, 4 lis 2012, 11:16
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino gronowe bez dodatku wody
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 26638

Wino gronowe bez dodatku wody

Tego roku winogrono bardzo obrodziło, postanowiłem więc to wykorzystać i rozpocząć "produkcje" wina gronowego z winogron ciemnych . Znalazłem przepis na stronie: http://www.winiarze.pl/?d=artykuly.php&AGID=5&AID=63 Postanowiłem "celować" w wino na poziomie 17-18% wg tego ...

Wyszukiwanie zaawansowane