Znaleziono 5 wyników

autor: DonDonNon
niedziela, 15 gru 2019, 21:36
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Czy to pleśń na winie?
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 5150

Czy to pleśń na winie?

Hej, zostało mi pół balonika wina, było już zlewane dwa razy i degustowane. Dzisiaj chciałem przelać to co zostało do butelek i na lustrze zauważyłem takie coś jak na załączniku. Czy to pleśń czy jakieś pozostałości po fermentacji? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191215/2c2c08412f03063265360e6cd7...
autor: DonDonNon
niedziela, 6 paź 2019, 00:19
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Recykling owoców po nalewce :)
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 10938

Re: Recykling owoców po nalewce :)

Kurczę, całkiem zapomniałem napisać.
Żółta ałycza. Do zjedzenia bezpośredniego to ciężko będzie bo jednak spirytusem walą jak trzeba :).
autor: DonDonNon
sobota, 5 paź 2019, 20:21
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Recykling owoców po nalewce :)
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 10938

Recykling owoców po nalewce :)

Hej, zostały mi dwa słoiki owoców po macerowaniu (najpierw w spirytusie, potem kilka razy w cukrze), z którymi za bardzo nie wiem co mogę zrobić, bo szkoda wywalić. Nie ma na nić żadnego śladu pleśni czy zakażenia. Samym cukrem już z nich nic za bardzo nie wyciągnę, czy mogę dodać jeszcze raz spiryt...
autor: DonDonNon
środa, 2 paź 2019, 18:57
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino ze śliwek, bardzo proszo pomoc :)
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4020

Re: Wino ze śliwek, bardzo proszo pomoc :)

Czy mogę się podpiąć do tematu? Zakupiłem trochę śliwek i chciałbym nastawić winko, ze względu na to że moja dziewczyna uwielbia te owoce :). Czytałem o problemach z klarowaniem i uzyskaniem moszczu, wpadł mi pomysł żeby połączyć kilka metod o których czytałem, żeby ułatwić sobie późniejszą pracę. C...
autor: DonDonNon
środa, 2 paź 2019, 18:45
Forum: Przywitaj Się!
Temat: DonDonNon
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1622

DonDonNon

Cześć wszystkim :) Baaardzo wiele czasu minęło od ostatniego razu kiedy zarejestrowałem się na nowym forum, jakoś bardziej odpowiadały mi inne formy rozmowy online. Jedną rzecz którą lubiłem w forach, to uporządkowanie i jakość dyskusji - wszystko można zawsze łatwo znaleźć, dopytać się i dostać pre...

Wyszukiwanie zaawansowane