Znaleziono 11 wyników

autor: diabe
środa, 12 sie 2015, 11:35
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pożywka, dodać czy nie?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 12689

Re: Pożywka, dodać czy nie?

Bardzo dziękuję szanownym kolegom za podpowiedzi, nastaw ruszył, wykonałem wszystko tak jak radziliście i hula aż miło, z obu baniaków da się już wyczuć woń alkoholu zatem wszystko idzie w dobrym kierunku:) błędem który mogłem popełnić na samym początku gdy nastawiałem te dwa baniaki było najprawdop...
autor: diabe
czwartek, 6 sie 2015, 13:53
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pożywka, dodać czy nie?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 12689

Re: Pożywka, dodać czy nie?

Nastaw nie ma w sobie żadnej chemii poza tą, która jakimś cudem znalazła się w owocach, ale to nie możliwe jest ponieważ owoce z własnej działki i sadu eko. Spróbuję z tym nastawem na samym cukrze i drożdżami turbo:) 60 l, gra warta nie jednej świeczki:)
autor: diabe
środa, 5 sie 2015, 14:33
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pożywka, dodać czy nie?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 12689

Re: Pożywka, dodać czy nie?

Niestety, praca nadal znikoma, właściwie to żadna. Zastanawiam się, czy może w nastawie jest już na tyle dużo alko, że drożdże nie maja jak wystartować. Czy jest jakiś sposób poza odpędzeniem żeby zmierzyć ilość alko w nastawie? Oczywiście poza subiektywnym organoleptycznym... a może koledzy podpowi...
autor: diabe
niedziela, 2 sie 2015, 00:21
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pożywka, dodać czy nie?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 12689

Re: Pożywka, dodać czy nie?

Od 2 miesięcy stoi to w pomieszczeniu gdzie nie spada temp. poniżej 18 C, teraz jak już pisałem ponad 22 C. Po wczorajszym dodaniu drożdży restartowych praca jest słaba, a nawet bardzo słaba. Mieszałem to dość długo ale nie mechanicznie lecz ręcznie, może rzeczywiście mało napowietrzone toto... Powi...
autor: diabe
sobota, 1 sie 2015, 00:07
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pożywka, dodać czy nie?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 12689

Re: Pożywka, dodać czy nie?

Otóż właśnie mierzone blg to prawie 18, temperatura w pomieszczeniu to 22 stopnie C, ph-metru nie mam ani żadnego paseczka lakmusowego do pomiaru niestety też nie, na język to takie słodkie winko i nic poza tym, nie wyczułem jakiegoś dramatycznego kwasu. Jeśli chodzi o fermentację to raz na kilka dn...
autor: diabe
piątek, 31 lip 2015, 12:48
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pożywka, dodać czy nie?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 12689

Pożywka, dodać czy nie?

Witam, mam nadzieję że moje pytanie nie będzie zbyt infantylne. Mam nastaw wieloowocowy składający się głównie z soków i kompotów, mocno słodkie i wieloskładnikowe. Otóż mimo wysokiego blg i prób wystartowania nastaw nie pracuje. Zakupiłem Alcotec Re-Start ale nie doczytałem że uprzednio należy doda...
autor: diabe
sobota, 21 cze 2014, 22:03
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Drugi gon i ilość wody do rozcieńczenia
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7154

Re: Drugi gon i ilość wodu do zozcieńczenia

Dlatego cieszę się że mi koledzy odpowiedzieli na moje dylematy. Zabawę z psoceniem dopiero zaczynam, kąpać się w wodzie po kimś nie mam zamiaru :) , drugi raz gonię ponieważ mój ojciec tak robił, teraz jak już rozpocząłem praktykę samodzielną będę wyciągał wnioski z własnych doświadczeń. Już w tej ...
autor: diabe
sobota, 21 cze 2014, 18:38
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Drugi gon i ilość wody do rozcieńczenia
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7154

Re: Drugi gon i ilość wodu do zozcieńczenia

Dzięki za odpowiedź, pierwszy wsad jest w trakcie parowania, poszła woda mineralna ale następny zgodnie z radą idzie kranówka. Jeśli chodzi o od smrodzenie destylatu to on w zasadzie nie śmierdzi, czuć lekki zapach owoców ale nie na tyle by to przeszkadzało tym bardziej że płyn ma być nalewkowy i do...
autor: diabe
sobota, 21 cze 2014, 15:48
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Drugi gon i ilość wody do rozcieńczenia
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7154

Drugi gon i ilość wody do rozcieńczenia

Witam, mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów :poklon; To było moje pierwsze psocenie :D. Przepuściłem przez mój sprzęt (garnek 12 l w płaszczu wodnym, deflegmator 1m rura fi 35 mm, wypełnienie zmywaki z lidla, chłodnica miedziana) nastaw z jabłek, około 6o l. Trochę to trwało. Uzyskałem oko...
autor: diabe
niedziela, 27 kwie 2014, 21:36
Forum: Przywitaj Się!
Temat: diabe
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 958

Re: diabe

Dzięki za info, niech moc będzie z nami :) właśnie zabieram się do polutowania deflegmatora.
autor: diabe
piątek, 25 kwie 2014, 11:46
Forum: Przywitaj Się!
Temat: diabe
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 958

diabe

Witam wszystkich forumowiczów:) Nazywam się Sławek, mieszkam we Wrocławiu. Zainteresowanie % to chyba dziedzictwo po moim tacie, który pochodził z Białorusi, a tam jak wszędzie na wschodzie kiedyś bimberek był walutą;) Nie ma jeszcze złożonego sprzętu, ale podzespoły już są no i oczywiście pewna ilo...

Wyszukiwanie zaawansowane