Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Kerstel1
20
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 20 lip 2020, 18:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:

Post autor: Kerstel1 »

No i tutaj już się pojawia kwesta gustów, guścików. Ja osobiście jak testowałem kolumnę to destylowałem cukrówkę tylko raz. Różnica była znaczna pomiędzy 5 a 7 półkami. Potwierdzam to co kolega napisał powyżej. Absoluta nie otrzymasz na samej kolumnie półkowej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
alembiki
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 527
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: dynio »

Dokładnie, zawsze wyjdzie jak to mówimy "duch buraka". Na dobry bimber bedzie ok. Ale żeby zrobić dobry 96,5% to tylko kolumna. Poczytaj kompendium @lesgo o metodzie 2,5. Na półkowej z 5p zrobisz dobry spiryt na smakowa wódkę, ale z mocnym refluksem na shotgun'ie czyli z wolnym odbiorem

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: lesgo58 »

dynio pisze:...Ale żeby zrobić dobry 96,5% to tylko kolumna. Poczytaj kompendium @lesgo o metodzie 2,5. Na półkowej z 5p zrobisz dobry spiryt na smakowa wódkę,..
Nie negowałbym możliwości użycia kolumny "tylko" z 5 półkami do zrobienia czystego spirytusu. Do niedawna mi się też wydawało, że to jest niemożliwe. Aż nie spróbowałem zrobić takowy.
https://alkohole-domowe.com/forum/post2 ... ml#p220204
Od tego czasu kolumna wypełniona stoi w kącie.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 527
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: dynio »

Ok Leszku czytałem już wcześniej twój opis, ale moje uwagi dotyczyły tego szczególnego zestawienia z pierwszego postu. Nie ma w tej konfiguracji bufora i olm a jest sam shotgun. Na shotgun'ie nie zrobisz takiego odbioru jak przy głowicy+olm. Ty w swoim eksperymencie zamieniłeś zasypowy deflegmator półkami fizycznymi. I dlatego w dalszym ciągu twierdzę że takie zestawienie jw to tylko do smakowego spirytu

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 gru 2020, 16:33 przez dynio, łącznie zmieniany 1 raz.
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: wieku »

Ostatnio robiłem cukrówka na KP (6 półek) z buforem i OLM. Moc ok 95%, metoda 2.5 wg Lesgo. Na moje kubki smakowe jest spoko, może lekko piekący (jest jeszcze świeży) ale 45% nie muszę przepijać. Zapachu nie wyczuwam, bardzo porównywalny a nawet lekko łagodniejszy niż z kolumny z wypełnieniem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: .Gacek »

Mimo tego, że znamy się z Leszkiem prywatnie, to ja jednak mam pewien niedosyt po próbie zrobienia spirytusu neutralnego/luksusowego na 5 półkach plus zestaw bufor/olm.
Według mnie procent urobku nie jest tak ważny w tym procesie i w sumie do końca nie jestem pewien wyniku 94/95%... Być może za bardzo byłem zaaferowany całym tym procesem, destylat z cukru jest świetny. Być może gdybym użył glukozy byłoby inaczej, ale to już nie to samo. Urobek wg mnie dalej ma fascynujący aromat buraczany, ma serce, ma delikatny smak, nie jest ostry, nie wstrząsa...
Uważam, że na takim zestawie można zrobić na prawdę dobrą wódkę i nie posiłkować się drożdżami koji z mąką.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 527
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: dynio »

No i z tematu jaki destylator miedziany wybrać, zrobiło się rozważanie dotyczące tworzenia spirytusu na KP

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”