Znaleziono 5 wyników

autor: brumik
środa, 4 mar 2015, 11:41
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: ILOŚĆ DESTYLATU
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 23602

Re: ILOŚĆ DESTYLATU

Czyli rozumiem że cukier pozostały w zacierze ma wpływ na smak/zapach, tego nie wiedziałem-mądrego dobrze posłuchać. Aparatu faktycznie nie zamierzam zmieniac bo dopiero co go poskładałem. A wracając do poprzedniego pytania w jakiej ilości destylat powinien przepływać przez wegiel. Litr na godzinę m...
autor: brumik
środa, 4 mar 2015, 11:11
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: ILOŚĆ DESTYLATU
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 23602

Re: ILOŚĆ DESTYLATU

Po prostu mój kosz jest wiekszy od gąsiora dlatego wypełniłem go szmatkami ,nie było to celowe ocieplenie. A co myślicie o tym aby przed drugim psoceniem przepuścić rozcieńczony urobek przez węgiel a dopiero potem do gara? Zalezy mi na uzyskaniu jak najlepszego spirytusu z którego będe mógł robić na...
autor: brumik
środa, 4 mar 2015, 10:13
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: ILOŚĆ DESTYLATU
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 23602

Re: ILOŚĆ DESTYLATU

Zacier z 26l wody + 10 kg cukru+drożdze ALCOTEC 48 TURBO PURE razem wyszło mi 28 sklarowanego zacieru gdzie blg staneło na 3. 26l wody i 10 kg cukru daje 32l nastawu. U Ciebie 28l więc gdzie 4l - wypiłeś czy wyparowało? To że stanęło na 3 blg znaczy że nie przerobiły drożdżaki cukru do końca. Najpr...
autor: brumik
niedziela, 1 mar 2015, 19:30
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: ILOŚĆ DESTYLATU
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 23602

Re: ILOŚĆ DESTYLATU

Jeden garnek z nagrzaniem jakieś 4,5 h
Gdzie mogłem zrobić błąd że wyszło mi tak mało
autor: brumik
niedziela, 1 mar 2015, 19:08
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: ILOŚĆ DESTYLATU
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 23602

ILOŚĆ DESTYLATU

Witam Sprzęt jaki posiadam to szybkowar 15 litrów napełniany w ilości 10 litrów. Deflagmator szklany-odstojnik szklany-chłodnica. Zacier z 26l wody + 10 kg cukru+drożdze ALCOTEC 48 TURBO PURE razem wyszło mi 28 sklarowanego zacieru gdzie blg staneło na 3. Z tego otrzymałem 5 litrów 60% surówki. zaci...

Wyszukiwanie zaawansowane