Znaleziono 7 wyników

autor: Blvox
czwartek, 21 sty 2021, 13:56
Forum: Cydr
Temat: Cydr słodzony erytrolem
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 10493

Re: Cydr słodzony erytrolem

Autor zastanawiał się również nad zamianą cukru na glukozę przy procesie fermentacji. Chyba że źle coś odczytałem.

Dosłodzenie go to inny problem tego wątku :)
autor: Blvox
czwartek, 21 sty 2021, 10:10
Forum: Cydr
Temat: Cydr słodzony erytrolem
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 10493

Re: Cydr słodzony erytrolem

Oblicz ilość zapotrzebowania glukozy na całość. Rozmieszaj to z wodą i tak powstały syrop cukrowy połącz dokładnie z cydrem. Masz pewność że jest dobrze i nie trzeba się bawić w wsypywaniem do każdej butelki po troszkę. Wszak z czego co piszesz trochę tego masz. Co do erytrolu to polecam po prostu z...
autor: Blvox
czwartek, 21 sty 2021, 10:04
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Blvox
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1431

Blvox

Hej. Hubert z tej strony :D Pochodzę z zachodniopomorskiego a mieszkam na Podbeskidziu :D Od około 6 lat zajmuję się piwem, cydrem, winem oraz nalewkami domowymi :) Jestem sensorycznym świrem :D Konik to piwo, kawa i alkohole starzone głównie whisky. Postanowiłem zacząć zabawę również z własnym alko...
autor: Blvox
czwartek, 21 sty 2021, 09:53
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Który Aabratek ?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 8417

Re: Który Aabratek ?

Oczekujesz potwierdzenia, że aabratek jest ok? Potwierdzam, Zawsze człowiek szuka potwierdzenia czy coś jest dobre :D Jedno jest pewne, teraz bym chciał dwie kolumny! Mimo zalet płaszcza który pomógłby mi także przy piwie to finanse mnie nie puszczą w tej chwili na niego. Jak się wkręcę w to jak z ...
autor: Blvox
czwartek, 21 sty 2021, 00:09
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Który Aabratek ?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 8417

Re: Który Aabratek ?

Problem jest taki że 50litorwy zbiornik z płaszczem jest wyższy bez płaszcza. Gdybym chciał z nim np aarbatka to nie zmieści mi się w pomieszczeniu. mam dostępne tylko 2,5m wysokości. Przy aarbatku od kuli zostaje mi tylko 5cm luzu : o Teraz mam wątpliwości czy jednak nie wybrać półkowego :D Jednak ...
autor: Blvox
środa, 20 sty 2021, 21:12
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Który Aabratek ?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 8417

Re: Który Aabratek ?

Ten pomysł zbiornika z płaszczem bardzo fajny tym bardziej że piwo robię od dawna ale na zwykłym garze a to by wiele ułatwiło. Problem robi się z wysokością pomieszczenia : ( tylko 2,5m. Gdybym poszedł tą drogą kolumny półkowej to na lajcie. Problem robi się gdybym później np. chciał dobrać aarbatka...
autor: Blvox
środa, 20 sty 2021, 16:39
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Który Aabratek ?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 8417

Który Aabratek ?

Hej załoga :) Witam was pierwszym postem o wyborze pierwszego sprzętu. Oczywiście przeczytałem bardzo dużo informacji z tego forum, jednak nie są to małe pieniądze i jeśli mam je wydać to wolę swój wybór potwierdzić u ludzi z doświadczeniem. Zacznijmy od początku do czego mi jest potrzebny? Mam dost...

Wyszukiwanie zaawansowane