Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1300
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Załączniki
BESTIALSKA WOJNA - Napaść Rosji na Ukrainę

Postautor: kiwitom23 » czwartek, 24 lut 2022, 09:42

Dzisiaj jestem Ukraińcem, chordy barbarzyńców ruskich atakują rodzinne miasto mojej mamy, Lwów. :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 lut 2022, 09:06 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Awatar użytkownika

defacto
1900
Krótko o sobie: Nie produkuję, nie sprzedaję - tworzę. Jestem artystą.
Załączniki
Re: BESTIALSKA WOJNA

Postautor: defacto » czwartek, 24 lut 2022, 10:16

Serwus :ok:
Nie jestem Ukraińcem, jestem Polakiem i współczuję oraz potępiam jakikolwiek konflikt wojenny ale troszczmy się o własne podwórko bo nasze obowiązki są Polskie. To nie nasza wojna i róbmy wszystko, żebyśmy nie zostali do niej wciągnięci. Po za tym uważam, że "najgorszy dzień pokoju jest lepszy od najlepszego dnia wojny" . Pozdrawiam
"Gdy chcesz mieć przyjaciół, mów tylko piękne słowa. Mów prawdę prosto w oczy, wtedy poznasz swego wroga"

Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1300
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Załączniki

Postautor: kiwitom23 » czwartek, 24 lut 2022, 10:17

Teraz tylko pytanie, czy świat nauczył się czegoś od czasu Neville'a Chamberlain'a, bo ile są warte umowy i gwarancje międzynarodowe widzieliśmy w czasie aneksji Krymu, kiedy ci gwaranci siedzieli w ciepłych gabinecikach i wygłaszali płomienne słowa oburzenia, a palcem nie kiwnęli. Ci wszyscy, którzy te umowy i gwarancje dla Ukrainy w 1994 podpisali są winni tej wojnie, bo gdyby Ukraina nie pozbyła się broni nuklearnej z pewnością Putin nie byłby w stanie jej zaatakować. Smutne to, ale prawdziwe.

defacto pisze:troszczmy się o własne podwórko bo nasze obowiązki są Polskie.

Tak, tak troszczmy się o własne, tak jak Anglicy troszczyli się o własne w 1938, a później razem z Francuzami troszczyli się o własne w 1939. Dokładnie tak.... przecież nie będziemy umierać za Lwów... prawda???
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 lut 2022, 10:20 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Awatar użytkownika

jakis1234
1650
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Załączniki

Postautor: jakis1234 » czwartek, 24 lut 2022, 10:30

defacto pisze:Serwus :ok:
Nie jestem Ukraińcem, jestem Polakiem i współczuję oraz potępiam jakikolwiek konflikt wojenny ale troszczmy się o własne podwórko bo nasze obowiązki są Polskie. To nie nasza wojna i róbmy wszystko, żebyśmy nie zostali do niej wciągnięci. Po za tym uważam, że "najgorszy dzień pokoju jest lepszy od najlepszego dnia wojny" . Pozdrawiam

Wiele krajów tak zareagowało w 1938, kiedy Hitler zażądał Gdańska.
Jak widać historia uczy tylko tego, że nie potrafi nic nauczyć.
Nie chcę wojny na naszym terytorium, ale to też nasza wojna, bo jak teraz świat nie zareaguje bardzo zdecydowanie, to możemy być kolejni. I oby wtedy inni nie powiedzieli " to nie nasza wojna".
Pozdrawiam z opolskiego.

Awatar użytkownika

Doody
3000
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Załączniki

Postautor: Doody » czwartek, 24 lut 2022, 10:34

defacto pisze:Serwus :ok:
Nie jestem Ukraińcem, jestem Polakiem i współczuję oraz potępiam jakikolwiek konflikt wojenny ale troszczmy się o własne podwórko bo nasze obowiązki są Polskie. To nie nasza wojna i róbmy wszystko, żebyśmy nie zostali do niej wciągnięci.

Załamałeś mnie swoją postawą.... :angry:
Pozdrawiam
Darek

Szlumf
2000
Załączniki

Postautor: Szlumf » czwartek, 24 lut 2022, 10:57

defacto pisze:.....................ale troszczmy się o własne podwórko bo nasze obowiązki są Polskie. To nie nasza wojna i róbmy wszystko, żebyśmy nie zostali do niej wciągnięci.......................

Chyba nie zwróciłeś uwagi na słowa Putina o "priwiślanskim kraju" . To niestety jest już nasza wojna bo ten psychopata nie zatrzyma się na Ukrainie jeśli nie zostanie powstrzymany. Oby nie dogadał się z Niemcami bo wtedy znikniemy z mapy Europy.

Awatar użytkownika

wolan
650
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Kontakt:
Załączniki

Postautor: wolan » czwartek, 24 lut 2022, 11:55

Niestety gdy Rosja, zaatakowała Ukrainę po raz pierwszy Europa zachodnia nie zrobiła nic.
Pomachanie palcem wskazującym na znak sprzeciwu to stanowczo za mało.
Więc, Wujek Władek widział co się dzieje i zaczął działać dalej i zapewnie Europa zachowa się jak poprzednio :( smutne ale prawdziwe :(
Szkoda ludzi, bo Ci co zarządzają tym całym bałaganem jak zawsze wyjdą z tego obronną ręką :(
Najgorsze, że możemy być następni :( bo od niepamiętnych czasów jesteśmy solą w oku :(
Smutne jest to, że jak w Ameryce policja zabije jakiegoś człowieka ( co oczywiście potępiam) to pół świata wychodzi na ulice wobec sprzeciwu, tutaj zginie tysiące ludzi i problemu nikt nie widzi :( :( :(
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
https://mojdestylator.olx.pl

Awatar użytkownika

Tomik 2006
50
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: Tomik 2006 » czwartek, 24 lut 2022, 13:43

Już dawno trzeba było wyrwać chwasta z jego chorymi ambicjami przez które cierpią zwykli ludzie obojga stron.Czy ten oszołom i jego świta nie wyciąga wniosków z historii chyba że z najnowszej zabrał Krym i nic nie zrobił a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Wielcy tego świata coś muszą zrobić bo ten koleś nie cofnie się przedniczym o czym już powiedział.

Awatar użytkownika

zielonka
750
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Załączniki

Postautor: zielonka » czwartek, 24 lut 2022, 14:35

Nikt nie zrobi nic . Gruzja Krym Ukraina - i.... z niemcami już dawno dogadane więc po następnej olimpiadzie szyjmy białe flagi i szukajmy korzeni na wschodzie.Aha nie nalezy zapomnieć o rozegraniu meczów eliminacyjnych i innych tam zawodów sportowych. Przecież to takie szlachetne. Niestety Ukraińcy nie zdążyli do nato kiedy im odbierano broń atomową a to wtedy była jedyna szansa. Teraz gwaranci rozbrojenia Ukrainy - " modlę się z żoną za Ukrainę " - to cytat z Bidena. A najfajniejsze jest dla nas to że Antek woroszylowicz Macierenko przygotował nas do walki na śmierć i......- i tylko na śmierć bo kijami naprzeciw śmigłowcom to możemy tylko krzyże układać. Cztery lata z cenami paliwa ropy i gazu jak z czarnego snu. Potem bedzie taniej ale za to w ŁukOil and Gazprom corporation.
P.S.
A sorry zapomniałem
mamy fhuj ołtarzy polowych i kadrę w sukienkach gotową zamodlić się na śmierć- naszą śmierć.
Wczesniej oczywiście zbiorą na tacę nawet z martwej ręki.
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 lut 2022, 14:37 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

Awatar użytkownika

rozrywek
4000
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Załączniki

Postautor: rozrywek » czwartek, 24 lut 2022, 14:42

Tomik2006.
A znasz jakichkolwiek wielkich tego świata? Ja nie.

Hameryka przysłała skrzynkę naboi.
Uk 300 żołnierzy.

Jak Władziu zaatakuje, to wygra.

Nawet nie zdajecie sobie sprawy z potęgi Rusków, zrobią co zechcą.

Wielcy tego świata, dobre sobie.

Już szwaby pokazały swoje oblicze, co nie dziwne zresztą.

Brytyjczycy to samo zrobią, o Francuzsch i Czechach nie wspominam nawet.

Pierdolenie w CNN, BBC, jak nam jest przykro. Oj przykro, ale nie możemy nic zrobić. Bo nam Putin gaz zakręci.

Jak się wkurwi, to zakręci.

Rosja jest samowystarczalna, ma wywalone na stany i całą Europę.

NIKT NIE ZROBI NIC, NIC.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1300
Załączniki

Postautor: kiwitom23 » czwartek, 24 lut 2022, 14:55

Ja bym na miejscu Ukraińców wysłał parę pocisków ze zdobycznej ruskiej broni w kierunku Polski. Ciekawe co by się stało, zapewne nic. Pogroziliby palcem i tyle. Czy ktoś wierzy w ten artykuł 5 z NATO? Ja nie.

Awatar użytkownika

Tomik 2006
50
Załączniki

Postautor: Tomik 2006 » czwartek, 24 lut 2022, 15:30

To co wracamy do 1939r

Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1300
Załączniki

Postautor: kiwitom23 » czwartek, 24 lut 2022, 15:37

Prędzej, czy później tak. Najgorzej jest dać się rozwinąć takim popaprańcom, jak putin, a to się teraz dzieje.

Awatar użytkownika

Tomik 2006
50
Załączniki

Postautor: Tomik 2006 » czwartek, 24 lut 2022, 15:45

A z potegi ruskich doskonale zdaję sobie sprawę. Dwa dni i Putin tankiem pod Pałacem Kultury i nikt nie mrugnie dlatego uja trzeba jak najszybciej uciąć.

Awatar użytkownika

wolan
650
Status Alkoholowy: Konstruktor
Kontakt:
Załączniki

Postautor: wolan » czwartek, 24 lut 2022, 15:53

A najgorsze jest to, że jeden fanatyk z drugim wymyślił sobie, że coś mu się należy.
Niech sobie weźmie kolegów współrządzących i niech się umówią z drugą stroną na solówkę. Dali by sobie po pysku jak prawdziwe chłopy i spór zostałby rozwiązany, a nie siedzą w bunkrach przeciw atomowych, popijając kawkę, patrząc na krzywdę niewinnych ludzi ;( .
Jak może cały naród godzić z szaleńczą decyzja jednego człowieka :(
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
https://mojdestylator.olx.pl

Awatar użytkownika

defacto
1900
Krótko o sobie: Nie produkuję, nie sprzedaję - tworzę. Jestem artystą.
Załączniki

Postautor: defacto » czwartek, 24 lut 2022, 16:14

kiwitom23 pisze:Ja bym na miejscu Ukraińców wysłał parę pocisków ze zdobycznej ruskiej broni w kierunku Polski. Ciekawe co by się stało, zapewne nic.

Ciekawy punkt widzenia. Chciałbyś doczekać takiej prowokacji? :problem:
"Gdy chcesz mieć przyjaciół, mów tylko piękne słowa. Mów prawdę prosto w oczy, wtedy poznasz swego wroga"

Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1300
Załączniki

Postautor: kiwitom23 » czwartek, 24 lut 2022, 17:15

@defacto, ty "troszcz się o własne podwórko"...

Chiny nie potępiają Rosji, uważają, że jest to jej wewnętrzna sprawa. Teraz tylko patrzeć, jak Chiny zaanektują Taiwan i stworzą sojusz z Rosją, a wtedy NATO wraz z USA nie będzie znaczyło NIC wobec tej potęgi, gdzie ogniska zapalne będą na przeciwległych półkulach globu. A NATO niech dalej nic nie robi i kiwa paluszkiem, niech się 2 niedźwiedzie wzmacniają, aż będą gotowe.... Oj, czarno to widzę. :(

Awatar użytkownika

Marian_jl
150
Krótko o sobie: Piję okazyjnie ..a że okazje się trafiają codziennie , tak bywa
Ulubiony Alkohol: Próbuję wszystkiego , może trafię na to ulubione.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Załączniki

Postautor: Marian_jl » czwartek, 24 lut 2022, 17:40

Ja to widzę trochę inaczej niż przedstawiane jest to w mediach.
Amerykańce z Ruskimi toczą od lat boje na różnych płaszczyznach : Politycznej , ekonomicznej , wojskowej , naukowej , sportowej .... .
Walka mocarstw o wpływy .
I teraz Amerykańce zrobili sobie wojenkę z Ruskimi na terytorium Ukrainy i ich rękoma .. a sami dostarczają broń i trzymają kCIUKI za Ukrainę.
Niedobrze że nasz kraj się w to miesza . Z reguły na konflikcie WIELKICH najwięcej tracą maluczcy !

pepe59
300
Załączniki

Postautor: pepe59 » czwartek, 24 lut 2022, 18:19

Mnie najbardziej w....ia to, że my malutcy dajemy się tak łatwo zmanipulować propagandzie, tej moskiewskiej, warszawskiej, brukselskiej, waszyngtońskiej, pekińskiej i jeszcze jakiej kto chce. Każda z nich ma swoje nieracjonalne racje, którym ulegamy lub które negujemy. A gdzie podziały się w nas oznaki człowieczeństwa. Czy nie warto być przyzwoitym ?
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 lut 2022, 18:21 przez pepe59, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

zielonka
750
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Załączniki

Postautor: zielonka » czwartek, 24 lut 2022, 18:26

A na to to akurat trzeba mieć wiedzę i wpojone podstawowe wartośći. Tego już zostało naprawdę niewiele. Miałem nadzieję że wymrą dinozaury od KGB CIA i STASI to młodsi zajęci smartfonami w dupie będa mieli i granice i wojny bo szkoda na nie czasu. No i kurwa nie zdążyli.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

Wróć do „Po Godzinach”