Znaleziono 9 wyników

autor: benwad
poniedziałek, 23 gru 2013, 23:31
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Moje abstrakcje na temat destylatora :)
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4816

Re: Moje abstrakcje na temat destylatora :)

Faktycznie taki projekt już był, co więcej był już zrealizowany i przetestowany przez kolegę Cezarego. Dodam tylko, że nie wiedziałem o projekcie ,,ZUMA". Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Temat można zamknąć.
autor: benwad
piątek, 20 gru 2013, 15:44
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Moje abstrakcje na temat destylatora :)
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4816

Re: Moje abstrakcje :)

Rano próbowałem z telefonu dopisać pewien pomysł ale widze że nie dolecialo, a mianowicie trzeba by zrobić zawór kulowy na lewym igreku tak żeby go całkowicie odciął w razie potrzeby robienia smakówek i zastanawiała mnie opcja różnych średnic rur czyli: lewy igrek rura fi 60, a na prawej stronie o w...
autor: benwad
czwartek, 19 gru 2013, 21:55
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Moje abstrakcje na temat destylatora :)
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4816

Moje abstrakcje na temat destylatora :)

Witam!! Oglądając kolumny typu Aabratek przyszedł mi do głowy taki pomysł, żeby rozdzielić kolumnę na kształt litery Y i w jednej części zamontować spiralę bez żadnego odbioru (miałaby tylko skraplać część oparów i zwracać je w dół, coś na kształt refluxu), a druga część działałaby jak pot-stil. Moż...
autor: benwad
czwartek, 29 wrz 2011, 21:49
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Mój pierwszy sprzęcik :) - benwad
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 7591

Re: Mój pierwszy sprzęcik :) - benwad

Uuuuu no to widzę, że jeszcze dużo modyfikacji mnie czeka. ;/ Tej aukcji to już nie ma bo ja to w poprzednim roku kupiłem. Stabilizować nie mam jak. Poprostu jak już zaczyna kapać to tylko gaz przykręcam i tyle. Kurcze a od samego początku chciałem zmontować sobie z refluxem zewnętrznym tylko ze wzg...
autor: benwad
czwartek, 29 wrz 2011, 10:57
Forum: Alkoholowe Zbiory
Temat: GALT - zbiory
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5366

Re: GALT - zbiory

Ooooo kur.. Szacun. :klaszcze:
autor: benwad
czwartek, 29 wrz 2011, 10:01
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Mój pierwszy sprzęcik :) - benwad
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 7591

Re: Mój pierwszy sprzęcik :) - benwad

Przyznaje, że samą kolumnę kupiłem z allegro. Kega miałem. Chłodnica jest na stałe połączona z kolumną. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nie muszę łączyć tego na jakieś sylikonowe wężyki. Tylko ta chłodnica mogłaby być nieco dalej odsunięta od kolumny.(ale i tak dobrze chłodzi). Na początku woda...
autor: benwad
środa, 28 wrz 2011, 20:31
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Mój pierwszy sprzęcik :) - benwad
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 7591

Re: Mój pierwszy sprzęcik :) - benwad

Co konkretnie dałoby ocieplenie kolumny??
autor: benwad
środa, 28 wrz 2011, 18:02
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Mój pierwszy sprzęcik :) - benwad
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 7591

Mój pierwszy sprzęcik :) - benwad

Przedstawiam kolegom moją psotnicę. Na wstępie sorki za bałagan na zdjęciach, ale ja tylko wypożyczam miejscówę. Wszystko z kwasówki, poza 2 uszczelkami miedzianymi. Wypełnienie miałem ze ścinków kwasówki, ale zmieniłem na potłuczone szkło ze słoików i butelek po wódzie. Taboret gazowy sprawuje się ...
autor: benwad
środa, 28 wrz 2011, 17:30
Forum: Przywitaj Się!
Temat: benwad Witam wszystkich!!
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 971

benwad Witam wszystkich!!

Witam wszystkich kolegów psotników.... :D

Wyszukiwanie zaawansowane