Znaleziono 10 wyników

autor: antymones
wtorek, 14 sty 2020, 19:55
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1656
Odsłony: 755649

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Moje proporcje na 60 l beczka keg 50 ; ~53l woda 9 ququ 3 pszenica 8 cukier Zalane wodą gdzieś 50C po wystudzenie drożdże blg było gdzieś 18 . Jak dla mnie prima sort zresztą oceniających było więcej z Cola bije na głowę wszystkie łychy ze sklepu do 50 PLN oczywiście koło 2-3 "Warki" Wysła...
autor: antymones
środa, 14 sie 2019, 21:44
Forum: Wina Owocowe
Temat: Nastaw z brzoskwiń
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 5746

Re: Nastaw z brzoskwiń

Dokładnie będę starał się to jakiś wyciągnąć żeby dało się wypić bo czuć ładnie brzoskwinkę ale wiadomo.... Jak będę ściągał z nad osadu to zobaczymy najwyżej jeszcze się dosłodzi :) Szkoda że taka wtopa na samym początku, no cóż będę wiedział na przyszłość. No jest z 16 l więc na rurki szkoda zacho...
autor: antymones
środa, 14 sie 2019, 19:02
Forum: Wina Owocowe
Temat: Nastaw z brzoskwiń
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 5746

Re: Nastaw z brzoskwiń

Zlane blg chyba z - 2 dodałem 1 kg cukru teraz jest 4. Próba organoleptyczna na tą chwilę subiektywnie 6/10 może być. Zobaczymy czy drożdże nie ruszą.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
autor: antymones
wtorek, 13 sie 2019, 15:10
Forum: Wina Owocowe
Temat: Nastaw z brzoskwiń
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 5746

Re: Nastaw z brzoskwiń

Czyli nie do uratowania ? Widzę że błąd nowicjusza będzie mnie kosztował trochę pracy ... Nie przygotowałem się bo miałem drożdże "Wine high alkohol " Bulldog ale nie wystartowały nie chciałem nastawu zostawiać samego sobie a że mam zapasy :D drożdży do innych celów to wybrałem do owoców ....
autor: antymones
wtorek, 13 sie 2019, 13:19
Forum: Wina Owocowe
Temat: Nastaw z brzoskwiń
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 5746

Nastaw z brzoskwiń

Dzień dobry, Mama mały problem jako że dopiero zaczynam przygodę to nie wiem co teraz robić zrobiłem nastaw na winko z brzoskwiń .... : 16kg wypestkowałem zrobiłem miazgę i do fermentatora 8L wody 3kg cukru Drożdże Alcotec Fruit 25 l Wszytko pyrkało jak szalone. Dziennie mieszam owoce, które zbieraj...
autor: antymones
piątek, 29 mar 2019, 23:12
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1656
Odsłony: 755649

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

U mnie pyka aż miło, 3 już dochodzi. :)
Ale widać różnica między pierwszym, a drugim nastawem już jest elegancko, aż się boję co będzie dalej.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
autor: antymones
czwartek, 14 mar 2019, 23:36
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1656
Odsłony: 755649

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

No i poszło jak na pierwszy pęd z nastawu to ujdzie czuć lekki posmak. Zobaczymy jak będzie dalej :)
Ale widzę, że jako początkujący jeszcze dużo mi brakuje

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
autor: antymones
czwartek, 14 mar 2019, 11:53
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1656
Odsłony: 755649

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

I niespodzianka - poszedłem zabierać się za ściąganie, otwieram fermentor a tu nastaw znowu sobie pyrka. Dodam, że wczorajszy pomiar blg =0 ?! I co teraz zlewać? Puściły cukry z kukurydzy?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
autor: antymones
środa, 13 mar 2019, 18:35
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1656
Odsłony: 755649

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Noo to dzięki w takim razie jutro zlewam robię druga partie a w weekend do rury.
Zobaczymy co to wyjdzie w ogóle bo dałem (przy zamówieniu coś mi nie zagrało) drożdże alcotek whisky turbo yeast ale wszystko wskazuje że jest ok szczególnie zapach :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
autor: antymones
środa, 13 mar 2019, 12:32
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1656
Odsłony: 755649

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Witam mam takie jedno pytanko bo widzę że już niektórzy zrobili któryś z kolei nastaw. Jestem dopiero bardzo początkujący w tych tematach kilak nastawów cukrówki. Po lekturze której tutaj jest dość sporo od razu mówię że sporo poczytałem ale nie przebrnołem przez wszystkie 1.5k postów. Do rzeczy Pos...

Wyszukiwanie zaawansowane