Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy

Post autor: HomoChemicus »

Zachęcam do zapoznania się z załączonym tekstem i do dyskusji, na ten ważny temat.

http://podprad.org/index.php/component/ ... k-co-dalej

Uważam, że obecne warunki uzyskania pozwolenia na broń są absurdalne i nielogiczne. Jeszcze bardziej dziwią mnie odpowiedzi przeciwników broni. Broń nie zabija, zabijają ludzie. Nielegalną broń wcale nie jest tak trudno zdobyć. Nikt z legalną bronią nie dokona przestępstwa. Dlaczego obrona osobista jest traktowana przez prawo jako coś nielegalnego?
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
Awatar użytkownika

Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Post autor: Spiryt »

Wiesz dlaczego tak trudno uzyskać pozwolenie na broń? bo władza boi się społeczeństwa. Łatwiej policji wejść każdemu na chatę gdy wiedzą że ten jest bezbronny, w innym wypadku musieliby się zapytać czy mogą wejść a to jest dla policji nie do pomyślenia.
Nikt też nigdy nie mówi ile przestępstw z bronią w ręku zostało popełnionych z broni zarejestrowanej, odpowiem więc, mniej niż 1%, Przestępstwa popełniane są z broni niezarejestrowanej.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5368
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 662 razy
Kontakt:
Re: Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Post autor: Zygmunt »

Najbardziej o trudności uzyskania pozwolenia piszą Ci, którzy nawet do procedury nie podeszli. Ja z uzyskaniem pozwolenia nie miałem żadnego problemu, aczkolwiek wiąże się to z- skądinąd przyjemnym- uczestnictwem w klubie strzeleckim. Każdy, kto się zapisze i jest aktywnym członkiem po roku może złożyć aplikacje, zdać banalny egzamin i uzyska promesę. O ile oczywiście spełnia warunki (ale tu zastrzeżenie- Komendant jeżeli ktoś nie ma w kartotece tego, co wyłącza możliwość uzyskania) musi pozwolenie wydać, bo nie jest to już od jakiegoś czasu jego decyzja uznaniowa. Czyli jeśli nie ma formalnych przeciwwskazań- jest zgoda.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Post autor: Pretender »

Spiryt pisze:Wiesz dlaczego tak trudno uzyskać pozwolenie na broń? bo władza boi się społeczeństwa. Łatwiej policji wejść każdemu na chatę gdy wiedzą że ten jest bezbronny, w innym wypadku musieliby się zapytać czy mogą wejść a to jest dla policji nie do pomyślenia.
Nikt też nigdy nie mówi ile przestępstw z bronią w ręku zostało popełnionych z broni zarejestrowanej, odpowiem więc, mniej niż 1%, Przestępstwa popełniane są z broni niezarejestrowanej.
Nie do końca tak jest. Przecież prawo jest prawem, niezależnie od tego czy obywatel ma broń czy nie. Nawet jeśli nie ma (legalnej) to może mieć nielegalną. Tak wg mnie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Post autor: HomoChemicus »

Zacznijmy od najważniejszego. Uzyskanie pozwolenia na broń do obrony osobistej jest praktycznie niemożliwe. Zgadzam się, że jest możliwe uzyskanie pozwolenia na broń np. kolekcjonerską. Koszt badań, testów itp. włącznie z szafą S1 i bronią to około 7 tys. zł. To zabawa nie na moją kieszeń.
Chciałem zdobyć pozwolenie w zeszłym roku (na broń kolekcjonerską), ale po podliczeniu kosztów odpuściłem. Zwyczajnie mnie nie stać.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
Awatar użytkownika

Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Post autor: Spiryt »

Zygmunt, to co piszesz to prawda ale nie powiedziałeś o kwocie jaką trzeba na to przeznaczyć. Poza tym władza traktuje nas jak bezmózgów którzy, jeśli dało by się im do ręki broń to pozabijali się nawzajem.

Tak, Ciebie który to czytasz władza też traktuje jak debila któremu trzeba ograniczać dostęp do niektórych rzeczy by nie zrobił sobie krzywdy. Te przepisy to analogia gąbki na ścianie w psychiatryku. Są dla ciebie dobre i nie pytaj dlaczego tylko podziękuj.

Władzy potrzebny jesteś tylko w dniu wyborów, poza tym dniem spadaj na drzewo i żryj szczaw.

wawaldek11
2500
Posty: 2889
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Post autor: wawaldek11 »

Uważam, że jako społeczeństwo nie dojrzeliśmy do powszechnego dostępu do broni. Nawet w celu obrony miru domowego, bo ten można skutecznie chronić dotychczas dostępnymi środkami.
Wiesz co by się działo? Kradzieże tej broni, to na początek. Wzrost brutalności bandziorów, bo liczą się z możliwym pif-paf. I wiele innych niebezpiecznych sytuacji.
Może gdybym był bardzo bogaty? Ale wtedy zatrudniam ochronę ;)
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5368
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 662 razy
Kontakt:
Re: Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Post autor: Zygmunt »

Wyszło mnie tyle, ile dobra kolumna- to hobby, więc też trzeba jakieś koszty ponieść. Miałem farta z szafą pancerną, bo kupiłem powojskową na Allegro (w klubie 80-90% ludzi ma używane). Całość, jak się dobrze poszuka i nie ufa za bardzo mądrym ludziom w Internetach można zamknąć w 1300-1800. Niewiele więcej niż prawo jazdy.

Pewnie, że przepisy są "be" i oboma ręcyma podpisze się pod zmianą, ale pod względem dostępu do broni drugiej Szwajcarii u nas nigdy nie będzie, bo tu trzeba zacząć zmieniać społeczeństwo od siebie. U nas co drugi wynosi z roboty materiał, albo strzela fuchy na boku. Mamy społeczne przyzwolenie na złodziejstwo, to i złodziei wybieramy do rządzenia. To jak ma być normalnie?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Post autor: Spiryt »

wawaldek, my jesteśmy dojrzali a to co mówisz to kilkadziesiąt lat prania mózgu przez ustrój komunistyczny. Jeżeli mówisz że społeczeństwo nie dojrzało to powiedz z ręką na sercu że Ty nie dojrzałeś. Nie oceniaj innych przez narzucony przez Stalina światopogląd, Stalin nie żyje już kilkadziesiąt lat a jego duch tkwi w narodzie jak wrzód i jest ciągle żywy. Przed wojnami światowymi tradycja posiadania broni w Polsce była powszechna, to Stalin, NKWD i "polscy patrioci" rozbroili naród polski.

Mamy obecnie wielu użytkowników broni czarnoprochowej i okazało się że nie strzelają do siebie tylko do tarczy, jeśli byliby niedojrzali to czytalibyśmy w prasie o masowych postrzeleniach a jednak nie czytamy.

euphorbia1
100
Posty: 146
Rejestracja: środa, 24 wrz 2014, 10:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wszystkie oprócz metanolu
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: wielkopolska
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Post autor: euphorbia1 »

Broń myśliwska badanie/ w Poznaniu 380 pln/ . Używaną w dobrym stanie kupicie już od 500 pln /są możliwości zakupu po cenie tzw zezłomowania/ Amunicja paczka rws 180 - 220 czeska połowę taniej .Elaboracja samodzielna koszt ok 3 pln z najdroższymi komponentami Składki PZŁ ok 355 / rok plus składka na koło /to zależy od koła/ Pozostaje znakomita i smakowita część czyli tusza do której smakujemy nasze wyroby/ ja teraz delektuję się swoim calva/. Jeżeli intensywniej polujesz to polowaczka tańsza od wędkarstwa
A broń za firaną sobie czeka/ słyszeliście też propozycje by z myśliwych zrobić gwardię partyzancką/ W naszym gronie faktycznie mamy strzelców takiej klasy że snajperzy zawodowi mogą tylko zazdrościć
In vino feritas

krzys59
100
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 09:14
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Post autor: krzys59 »

Spór o broń jest taki sam jak spór o pędzenie w domu. Jakoś "pędzący na własny użytek" nie zapijają się na śmierć, nie zniewalają sąsiadów do nałogu.
Z bronią jest tak samo. Są oszołomy i są normalni. Normalnych jest zdecydowanie więcej. Idąc tokiem myślenia, że broń jest niebezpieczna trzeba zakazać sprzedaży noży, siekier, i właściwie wszystkiego, bo każdym narzędziem można zrobić innemu krzywdę. O naszych sprzętach to nawet nie mówię :-)
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Post autor: Trener »

Zygmunt pisze:Całość, jak się dobrze poszuka i nie ufa za bardzo mądrym ludziom w Internetach można zamknąć w 1300-1800. Niewiele więcej niż prawo jazdy.
Nie napisałeś kiedy to było, ale faktycznie wyszło okazyjnie. Nie tak dawno temu chciałem zapisać się do klubu strzeleckiego w Poznaniu. Na wstępie zaśpiewali 700zł wpisowego oraz 450zł składki rocznej. Do tego późniejszy egzamin na patent strzelecki to 400zł (zgodnie z cennikiem PZSS), badania lekarskie i psychologiczne ponoć około 500zł, plus licencja zawodnicza 50zł, plus opłata za wydanie decyzji administracyjnej w sprawie pozwolenia na broń 242zł. To już daje ponad 2300zł. O wystrzelanej amunicji, zakupie własnej broni i szafie nie wspominam. Z tego co piszesz, faktycznie będę musiał znaleźć inny klub.
Zygmunt pisze:Mamy społeczne przyzwolenie na złodziejstwo, to i złodziei wybieramy do rządzenia. To jak ma być normalnie?
Bo ja wiem, czy to my ich wybieramy?... Od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że usilnie staramy się ich pozbyć. Za to oni kurczowo trzymają się stołków i rozkradają resztki tego co zostało. Co to za rząd, którego w żaden sposób nie idzie odwołać?
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5368
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 662 razy
Kontakt:
Re: Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Post autor: Zygmunt »

Nie tak dawno temu chciałem zapisać się do klubu strzeleckiego w Poznaniu. Na wstępie zaśpiewali 700zł wpisowego oraz 450zł składki rocznej.
Bardzo drogo! Wpisowe w Lublinie 300, roczna składka zależnie od aktywności strzeleckiej 150-400. Ale to koszty można zupełnie ominąć, bo możesz albo wstąpić do stowarzyszenia kolekcjonerskiego, albo wręcz samemu (no, z kilkoma znajomymi) takie założyć i starać się o licencje kolekcjonerską.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Post autor: Trener »

Licencji kolekcjonerskiej w ogóle nie rozważam. Wolę wyrobić odpowiednie nawyki i umiejętności.
Bawisz się może w elaborację własnej amunicji? Poza tym, że wydaje się to być fajnym dodatkiem do strzelania, ciekawi mnie jak to wygląda pod względem czysto ekonomicznym (jednorazowy koszt zakupu sprzętu do elaboracji oraz potem komponentów amunicji)?
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5368
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 662 razy
Kontakt:
Re: Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Post autor: Zygmunt »

Ja na to nie mam czasu, kupuję gotowe. Dobra rzecz dla doświadczonych strzelców, bo można dobrać pocisk zupełnie pod siebie. Ekonomicznie pewnie wychodzi taniej, ale w dłuższym terminie, bo obok kosztu spłonek, pocisków, prochu dochodzi koszt sprzętowy: waga, prasa, matryce, trimmery, szczotki, wyciory itp.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”