wymieszanie wypełnienia szklanego z miedzianym

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
maxis
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 mar 2015, 20:10
Podziękował: 1 raz

Post autor: maxis »

Jak w temacie. Czy dobrze zrobię jeśli do mojego deflegmatora z wypełnieniem szklanym (dostepny na allegro, dl 51cm) wsypie na maxa sprezynek miedzianych domowej roboty o małej srednicy, które mogłyby powpadać do tych rurek szklanych?
Wiem, że najlepiej by było gdyby to było jedynie miedziane wypełnienie ale muszę skorzystać z tego co mam... chodzi mi jedynie o zabicie zapachu jaj w koncowym (wlasciwie to po pierwszym destylowaniu bo nie mialem okazji destylowac drugi raz) produkcie albo chociaz jego zredukowanie. Mam też jeszcze jeden deflegmator troche mniejszy i ze zbiorniczkiem. Może lepiej zamiast do tego pierwszego dużego, dać do zbiorniczka w małym a później szeregowo je połączyć? Czy wystarczy samo połączenie szeregowe bez dodatkowej ingerencji w wypełnienie?
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: wymieszanie wypełnienia szklanego z miedzianym

Post autor: Lootzek »

Moim zdaniem, pierwszy pomysł jest lepszy. Nie komplikuj bez potrzeby aparatury. Małe sprężynki dosypane do szkła to doskonały pomysł i spełnią swoją rolę jako odsmradzacz antyjajeczny ;)
Korzyścią dodaną będzie zwiększenie powierzchni wymiany para-ciecz w deflegmatorze, co pozwoli Ci uzyskać nieco lepszy jakościowo destylat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”